פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 אלפיון עליון

 מאיון עליון

 עשירון עליון

 פורום חוג הסילון

 לוח מוצרים
ה.שטרן תכשיטים אופרה על הים פטק פיליפ Patek Philippe תכשיטי יוקרה מותגי יוקרה ברגואט קונסטנטין וושרון
> ראשי > חוג הסילון > אלפיון עליון > כתבה - הכי וורוד שיש
הכי וורוד שיש
מכרות ארגייל
נדירים, יפים ובעלי ספקטרום צבעים מרהיב, היהלומים הוורודים מככבים לאחרונה בשוק היהלומים.
לפני מספר חודשים נתבשרנו כי לב לבייב רכש יהלום ורוד ב-9.6 מיליון פרנק שווצרי (כ-11 מיליון דולר) בבית המכירות סאוט'ביס. היהלום, במשקל 11 קארט, הוא היהלום השלישי הכי יקר שאי פעם נמכר בבית המכירות הזה.

יהלומי ארגייל הורודים נחשבים בין אבני החן האקסקלוסיביות ביותר, ולכן שמורים על-פי רוב למליונרים וידוענים כדוגמת לבייב, מרי נסיכת דנמרק, ניקול קידמן וג'ניפר לופז.

לפני כשנה היה זה לורנס גראף, סוחר תכשיטים לונדוני, שרכש בשווייץ יהלום ורוד תמורת 45.4 מיליון פרנק שוויצרי (45.6 מיליון דולר) - סכום שיא בעבור כל אבן חן שהיא ששולם במכירה פומבית.

"זה היהלום הנפלא ביותר שראיתי בקריירה שלי", אמר גראף בהודעה שפרסם בשעתו בית המכירות.

ערכו של היהלום הוורוד מוערך פי 20 מיהלום לבן רגיל, והוא נחשב לנדיר ביותר: רק כ-50 יהלומים ורודים מוצעים מידי שנה למכירה פומבית. לדברי ג'וספין ארצ'ר, דוברת מכרות ארגייל שבאוסטרליה, היהלומים הוורודים הפכו לכלי השקעתי, ונחשבים בשוק הבין-לאומי לאחת מצורות העושר המרוכזות בעולם.

שוק היהלומים הוורודים כ"שוק נישתי מאוד", וזה בלשון המעטה. "אלה יהלומים שבדרך כלל מתעניינים בהם אלה שהשלימו את רפרטואר היהלומים הלבנים והיהלומים הצהובים שלהם, והמשיכו הלאה ליהלומים הוורודים", היא אומרת.

גם הודו מובילה בגאון את שוק היהלומים הוורודים. התכשיטן ניראב מודי הציג לא מזמן את "טבעת שאלימאר", תכשיט בשווי 2 מיליון דולר שבמרכזו יהלום ורוד 1.25 קראט.

בכל אופן חשוב שתדעו כי במכרה היהלומים של חברת "ארגייל" לא נותרו הרבה הוורודים, כך שאם במקרה אתם עוד מתלבטים, רצוי שתזדרזו...
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר