פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 אלפיון עליון

 מאיון עליון

 עשירון עליון

 לוח מוצרים
ברייטלינג Breitling תכשיטי יוקרה טאג הוייר TAG Heuer טיסוט Tissot
> ראשי > חוג הסילון > עשירון עליון > כתבה - המסך הקטן!
המסך הקטן!
ניופאן Pro
מנוע של מכונית, שפורפרת קרן קתודית, גלגל ניפקו, אנטי מחיקון ומיץ גזר: הרבה על ההיסטוריה של מסכי הטלוויזיה וקצת על הפתרונות החדשים בתחום.


ממנוע למסך:

תתפלאו בוודאי לשמוע שהטלוויזיה אותו פריט שחלקנו מחוברים אליו באינפוזיה (בפרט עכשיו שהעונה הרביעית של "האח הגדול" התחדשה) החלה את דרכה בתור מכשיר מכני, ולא אלקטרוני. כלומר ומילים פשוטות יותר, היא הייתה הרבה יותר קרובה, מבחינה משפחתית, למנוע של מכונית מאשר לטלוויזיה של ימינו.

אנטי מחיקון:

בשנות ה-70 (של המאה הקודמת כמובן) טלוויזיות בשחור-לבן היו נפוצות למדי בישראל, אולם טלוויזיות צבעוניות נחשבו עדיין כמוצר יוקרה מובהק ורק העשירונים הגבוהים יכלו להרשות לעצמם את הלוקסוס של טלוויזיה בצבעים.

מאז, עברו המון מים בנהר וענף הטלווזיות שהלך והתפתח, השתדרג עד מאד. היום מוצעים שלל פתרונות מעוצבים למסכי טלוויזיה אשר מותאמים באופן אישי ללקוחות. מדובר במסכים אשר ממוסגרים בתוך רהיטים שונים כגון: ספות, מראות, דלתות, ארונות ומקררים.

גלגל ניפקו:

הטלוויזיה המכנית, או מדויק יותר לומר- האלקטרומכנית- הופיעה לראשונה בסביבות 1884, בעקבות פיתוח של התקן בשם 'גלגל ניפקו', על שם ממציאו: פול גוטליב ניפקו. ניפקו היה סטודנט להנדסה, ובערב חג המולד, בשנת 1883, הוא היה לבדו בבית. תעסוקה רבה לא הייתה לו, יש להניח, והוא ישב והתבונן על מנורת שמן. בזמן שהסתכל על הלהבה שמרדצת דרך החורים הקטנים במנורה, קפץ לו לפתע הרעיון כיצד ליצור תמונה זזה, ורעיון זה הוא 'גלגל ניפקו'. המודל הזה שלו הפך לישים טכנולוגית רק ב-1907.

בין השנים 1907 ל-1910 בנו בוריס רוזינג, וולדימיר זוורקין את המודל הראשון של טלוויזיה אלקטרומכנית.

הטלוויזיה האנלוגית הראשונה הוצגה בלונדון ב-1924 על ידי ג'ון לוגי ביירד, כאשר תוכנית הטלוויזיה הראשונה שהוצגה באמצעותו הייתה סרט אנימציה של פליקס החתול ב-30 באוקטובר 1925. הטכנולוגיה של ביירד אומצה על ידי ה-BBC ונשארה בשימוש עד שהוחלפה ב-1937 בטכנולוגיה אלקטרונית לחלוטין.

ההתפתחות של הטלוויזיה הצבעונית היא סיפור בפני עצמו. הטכנולוגיה לשידור וקליטה בצבע התפתחה בכמה מקומות בעולם בו זמנית, אבל ארצות הברית הייתה כבר באותה התקופה- שנות השלושים והארבעים של המאה העשרים- המעצמה הדומיננטית ביותר בעולם, כך שהייתה לה את ההשפעה הגדולה ביותר על ההתפתחות הזו. שתי חברות גדולות התחרו ביניהם על הזכות להיות החברה שתקבע את התקן, את הסטנדרט, של שידורי הצבע בארצות הברית ואולי בעולם כולו. שתי החברות הללו היו RCA ו- CBS.
ניופאן Pro


שפורפרת קרן קתודית:

כל הטלוויזיות שלפני דור ה- LCD והפלאזמה, הן מסוג המכונה 'שפורפרת קרן קתודית'. השם 'שפופרת קרן קתודית' נשמע אומנם מעט מאיים בכדי לגרום לחלק מהקוראים להפסיק לקרוא את הכתבה הזאת, אבל בנינו זה הרבה פחות מסובך משזה נשמע. בסופו של דבר, מדובר בטכנולוגיה שפותחה לפני מאה שנה, בדמות מתמר המשמש במסכי צפייה, וממיר אותות חשמליים לתמונה. ממציאה היה קרל פרדיננד בראון, אשר בנה שק"ק לראשונה כבר ב-1897.

שטויות, במיץ גזר!

עובדה נוספת שתפיל אתכם מהכסא היא כי מקלטי הטלוויזיה המודרנים והמתקדמים יותר, אלה המכונים LCD התחילו למעשה מגזר.

כן, גזר. הדבר הזה שסבא אליעזר מושך ושהסבתות שלנו מתעקשות שהוא טוב לנו לעיניים.

LCD זה ראשי תיבות באנגלית של תצוגת גבישים נוזליים. מי שגילה את התכונה הזו היה חוקר צמחים בשם פרידריך ריינצינגר, שלפני כמאה ועשרים שנה הבחין שחומר מסוים שהוא הפיק מגזר, מתנהג באופן משונה כשמחממים אותו. בטמפרטורה כלשהי הוא הפך לבן, ובאחת נעשה שקוף. מה שקורה למעשה, הוא שהחומר הגבישי שמופק מהגזר מסוגל לחסום את האור או לאפשר לו לעבור דרכו ללא הפרעה בהתאם לטמפרטורה. טלוויזיית LCD עובדת בעצם בדומה לגזר (רק שבניגוד לירק הכתום לא בטוח שהסבתות הפולניות ישתכנעו שגם המסכים טובים לעיניים).

התצוגות של הגבישים הנוזליים משמשות ביישומים רבים: בשעוני יד, במחשבים, בצגים של מכשירים מדעיים וטכניים, במכוניות, בתאי טייסים וכמובן במסכי טלוויזיה. הן הפכו להצלחה גדולה כממשק בין האדם למכונה ולעניות דעתי לא קיימת טכנולוגיית תצוגה אחרת המאופיינת על ידי הקומפקטיות, הרב-גוניות, והדרישות להספק נמוך שהופכות אותה לטכנולוגיה המועדפת היותר בתחום היישומים שבהם יש צורך בתצוגת מידע בצירוף כלשהו של מלל, גרפיקה, תצלומים ותמונות וידאו.
ניופאן Pro


השיקול החשוב ביותר בהתאמת מסך LCD לחדר הצפייה הוא בעצם גודלו. טלוויזיות LCD מגיעות בגדלים עיקריים של 15 עד 50 אינץ' והגודל השכיח ביותר הוא 32 אינץ', בשל מרחק צפייה שמתאים לסלון ממוצע ומחיר נוח יחסית. בבואכם לרכוש מסך שכזה חשוב שתפקידו על התאמת גודל המסך למרחק הצפייה ממנו. במסך גדול מדי ביחס למקום הישיבה התמונה תיראה פחות טוב. באותה מידה, גם מסך קטן מדי יפגום בחוויית הצפייה.

עיקרון הגז והניצוץ:

טלוויזיות הפלאזמה הפופולאריות עובדות על עיקרון אחר לגמרי: טכנולוגיית "הגז וניצוץ". המסך של טלוויזיית אלה בנוי ממאות אלפי מנורות ניאון קטנות המצופות זרחן- היוצרות משטח שלם של נקודות אור זעירות. מכיוון שכל מנורה על המשטח ניתנת להפעלה בנפרד על ידי מתח חשמלי, אפשר לשים המון מנורות כאלה אחת ליד השניה, בלי שום קשר בין אחת לשניה, וכך ליצור מסכי טלוויזיה ענקיים- שזה סימן ההיכר של טלוויזיות פלאזמה. כאשר אנו רוצים להאיר את תא המנורות הנ"ל, המטען החשמלי יוצר ניצוץ בתוכו (כל שלושה תאים נקראים פיקסל).

מסכי הפלאזמה חדרו לשווקים רק בסוף שנות התשעים של המאה שחלפה. למרות שהמחקר בטכנולוגיה החל כבר בשנות השישים באוניברסיטת אילינוי שבארה"ב, רק בסוף שנות התשעים יצרו החברות מוצר מושלם. מסכי הפלאזמה הראשונים היו בגודל של 50 אינץ' וזהו היתרון הגדול ביותר של הטכנולוגיה - האפשרות לייצר מסכים גדולים באיכות גבוהה.
ניופאן Pro


ממשיכים להתפתח:

חווית הצפייה בטלוויזיה השתנתה ללא היכר מאז ימיה הראשונים, בשנים האחרונות עושות חברות רבות מאמצי מו"פ נוספים לשדרג את אשר הורגלנו אליו. כך לדוגמא, ניופאן Pro מבית ניופאן שהוקמה במטרה להעניק ללקוחותיה מגוון פתרונות כוללים בהפיכת הבית למקום שעליו חלמו, מאגדת מגוון אפשרויות, פתרונות, טכנולוגיה ומוצרים חדשים בתחום הבידור הביתי, האודיו הווידאו, אשר מממשים הלכה למעשה את השלב האבולוציוני החדש של המסך הקטן.

החברה מציעה מסכי טלוויזיה הממוסגרים בתוך רהיטים שונים ליצירת אווירה ייחודית בבית. אלון לסקי מנכ"ל משותף בחברה מסביר כי מדובר בעצם במוצרי פרימיום הפונים לקהל המחפש לשבור את שגרת עיצוב בבית.

במסגרת הפתרונות האלה תוכלו למצוא כורסת שזלונג עתידנית שאינה רק "תחנת עבודה" נוחה, אלא גם מוקד משיכה לכל חובב סרטים ביתיים המעריך עיצוב ייחודי מקורי ויצירתי לצד מסך טלוויזיה חדש המסתתר בתוך זכוכית או מראה ורק כאשר מדליקים אותו הוא ממלא את ייעודו כמסך וכשהוא כבוי הוא בעצם חלק אינטגרלי מהרהיט בבית. את המסכים החדשים ניתן לשתול בזוויות שונות בתוך המראה, להתקין ברצפה, לשתול בתוך הקירות או על גבי דלתות, ארונות, מקררים ואפילו בחדרי הרחצה.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר