פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 נדל"ן פרטי

 נדל"ן עסקי

 פורום נדל"ן

 לוח דירות
 לוח נדל"ן עסקי
רימקס יוקרה נדל"ן יוקרה Prestige - Real Estate אופרה על הים בולטהאופ bulthaup
> ראשי > נדל"ן > נדל"ן פרטי > כתבה - שלא תהיו מופתעים: כל
שלא תהיו מופתעים: כל מה שצריך לדעת לפני שקונים ביטוח דירה וביטוח לבריכה פרטית.
אילוסטרציה
ביטוח דירות יוקרה או תכולה יקרה במיוחד דורש תשומת לב מיוחדת ■ בטרם תרכשו ביטוח עליכם לזכור כי הפוליסות הסטנדרטיות אינן מותאמות בדרך כלל למבני יוקרה ועל כן מומלץ לערוך התייעצות עם סוכן הביטוח והשמאי לשם ניסוח פוליסה המתאימה לצָרְכֵיכֶם ■ מדריך.
ביטוח דירה, כמו גם ביטוח רכב, מוגן על ידי פוליסה תקנית מינימאלית המחייבת את חברות הביטוח, אולם במקרה של דירות יוקרה, דירות המשמשות גם לעסק ובריכות פרטיות, הפוליסה התקנית הקבועה בחוק אינה מספיקה ויש לדאוג להוסיף סעיפים ולשנות אותה בהתאם לצורך.

ביטוח דירה שאינו תואם את המציאות, כלומר ייעוד המבנה והמתקנים שהוא כולל, יכול להביא לכיסוי חלקי בלבד במידה שנגרם נזק ובמקרים מסוימים חברת הביטוח עלולה גם להתנער מכל האחריות, בטענה כי הכיסוי הנדרש אינו כלול כלל בפוליסה התיקנית שנרכשה.

|התאמות בביטוח המבנה|

ביטוח מבנה לדירה מכסה נזק לדירה עצמה: קירות, צנרת, חיווט, כלים סניטריים קבועים, ארונות מטבח ועוד. בדירות יוקרה רבות גם רכיבים אלו יקרים יותר מהתקן הצפוי לדירה. חיווט המשמש לבית חכם, לדוגמה, עלול להפגע כתוצאה משריפה. תיקון חיווט מסוג זה עלול לייקר את התיקון במידה ניכרת כיוון שידרש פירוק והרכבה מחדש תוך הריסת ובניית קירות גבס שנפגעו. בתים ווילות בהם יש בריכה חשופים אף יותר לבעיות מבחינת הביטוח, כיוון שביטוח דירה סטנדרטי אינו כולל כיסוי למבנה הבריכה או לריהוט הגן המקובע.
אילוסטרציהבמקרים שכאלה יש לשים לב להחרגות בפוליסת ביטוח מבנה הדירה ולתקן אותן מראש כך שיכולו על כל המבנה, ובכלל זה הריהוט והתאורה בחצר הפנימית וגם מבני הבריכה.

|שימו לב|

הגבלות על המבנים המבוטחים - מחסן, בריכה, חנייה פרטית, ציוד השקייה, פיסול סביבתי, מדשאה וכדומה - יש לדאוג להוספת כיסוי עבורם במידה והכיסוי אינו קיים.

התנגשות כלי רכב בדירה – הרחבת הכיסוי לנזק הנגרם מהתנגשות כלי רכב, כך שיכלול נזק הנגרם על ידי התנגשות כלי רכב הנהוגים על ידי בני הבית (כיסוי כל רכב). סעיף חשוב במיוחד כאשר מדובר בוילות ובדירות בקומת הקרקע.

בית שהוא גם עסק – כיסוי מורחב לחלק המבנה המשמש לצורכי העסק, שאינו כלול בפוליסה התקנית.

גבול האחריות – יש לשים לב כי גבול האחריות מכסה נזקים גם לדירות יוקרה בהן השיפוץ יקר יותר מהממוצע בשל שימוש בחומרים יקרים יותר או טכנולוגיות מתקדמות.

השתתפות עצמית – כבכל ביטוח יש לשים לב לסעיף ההשתתפות העצמית וכמה נדרש לשלם במידה ויגרם נזק למבנה.
אילוסטרציה


|התאמות בביטוח התכולה|

בדירות יוקרה לא רק המבנה עצמו יקר יותר אלא גם תכולת הדירה יקרה מהרגיל. ביטוח תכולה לדירה מכסה נזקים לכל חפץ שנמצא בדירה ממש (לא במרפסת, בחצר או בחדר המדרגות) והוסכם עליו מראש עם חברת הביטוח.

סקר תכולה יש לבצע אחת לכמה שנים כדי להבטיח כי החפצים בדירה מבוטחים בהתאם לשוויים, ולעדכן את רשימת הסקר בכל שינוי.

דגש לפריטים ייחודיים יקרים במיוחד בדירה. פוליסה תקנית מניחה שעלות תכשיטים מגיעה ל-10% מהעלות הכוללת של תכולת הדירה וערכו של פריט בודד אינו עולה על 2%. במקרים רבים הנחה זו אינה תקפה ויש להתייחס לביטוח תכשיטים אלו במיוחד. אפשר להרחיב את הכיסוי כך שיכסה נזק שיגרם לתכשיטים גם מחוץ לכתלי הבית.

תכולה עסקית – לדאוג לכיסוי מסמכים וציוד המיועדים לעסק.
אילוסטרציה


|התאמות בביטוח צד ג'|

התאמות אלו רלוונטיות במיוחד לדירות יוקרה בשני מקרים: בריכה פרטית ולמי שבנה את הבית בעצמו (באמצעות קבלן).

בונה בית נחשב כיצרן הבית וככזה הוא עלול לא להיות מכוסה בתביעות צד ג' כאשר יש חשד שהסיבה לנזק טמונה בפגם בבנייה (למשל שריפה כתוצאה ממערכת חשמל לא תקינה). ניתן להרחיב את הכיסוי הביטוחי לאחריות צד ג' על פי כל דין ולציין במפורש שהבנין אינו נחשב כמוצר.

נזקי צד ג' לבעלי בריכה סבוכים במיוחד כיוון שלא ברור על פי איזה חוק הבריכה מחויבת בביטוח. כדאי לוודא באילו מקרים ותנאים הביטוח מכסה את השימוש בבריכה מראש (האם יש צורך במציל ובביטוח אחריות מקצועית? לדוגמה).

במקרים הללו כדאי להגדיל את גבול האחריות לנזק, כיוון שלא מדובר בסכום ידוע מראש והסכומים עלולים להיות גבוהים מאד.

לסיכום, ביטוח דירות יוקרה או תכולה יקרה במיוחד דורש תשומת לב מיוחדת. בשורה התחתונה יש לזכור כי הפוליסות הסטנדרטיות אינן מותאמות, לרוב, למבני יוקרה ומומלץ לערוך התייעצות עם סוכן הביטוח והשמאי לשם ניסוח פוליסה מתאימה לצרכיכם.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר