פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 רכבי פאר

 רכבי ספורט

 פורום רכבי יוקרה

 לוח רכב
רולס-רויס ב.מ.וו BMW
> ראשי > עולם הרכב > רכבי פאר > כתבה - השור הזועם: "ווננו רודסטר"
השור הזועם: "ווננו רודסטר"
למבורגיני
יצרנית הרכב האיטלקית 'למבורגיני', השיקה 9 עותקים מהווננו רודסטר ■ המחיר? 4.67 מיליון דולר בלבד.
במסגרת חגיגות 50 שנים להקמתה, הפתיעה למבורגיני בתערוכת ז'נבה האחרונה (מרץ 2013) עם ה-Veneno מכונית סופר-חזקה וסופר-יקרה, אפילו במונחים שלה אשר הושקה בשלוש יחידות בלבד שנמכרו עוד לפני שהמכונית הוצגה - תמורת 3 מיליון יורו לכל אחת (14 מיליון שקל לפני מסים).

עתה, הודיעה יצרנית מכוניות האקזוטיקה האיטלקית, כי תייצר תשעה עותקים נוספים בגרסת רודסטר למכונית העל הזאת. כל מכונית תעלה 4.67 מיליון דולר.

כמו כל דגמי למבורגיני גם הווננו נקראת על שם שור מתור הזהב של מלחמות השוורים בספרד. במקרה זה מדובר בשור שהתפרסם בשנת 1914, לאחר שכמעט הרג את המטדור (לוחם שוורים) חוזה סנצ'ז רודריגז. השור וננו נחשב לאגדי בעולם מלחמות השוורים בזכות מהירותו ואכזריותו (המוצדקת) כלפי הלוחמים בו.
למבורגיני


לגרסה החדשה אין גג (בניגוד למכוניות דומות עם גג נפתח מתקפל). למכונית הנעה לכל ארבעת הגלגלים, 750 כוחות סוס שמופקים ממנוע בנפח 6.5 ליטרים בתצורת 12V והיא מאיצה מ-0 ל-100 קמ"ש בתוך 2.9 שניות בלבד.
המכונית מאמצת עיצוב קטלני במסגרתו המרכב (החומרים והבדים הפנימיים) עשויים מסיבי פחם קלי משקל. הדגם עוצב כמנהרת רוח, מתוך מטרה להציע את היעילות האווירודינמית הטובה ביותר. הווננו מציעה רק שני מושבים ומנוע מרכזי. למכונית משקל עצמי נמוך במיוחד למכונית מסוגה - 1,490 ק"ג והיא מציעה יחס משקל של 1.99 ק"ג לכוח סוס. בקיצור, אז אם בעניין, מומלץ לכם להתחיל ולחסוך.
למבורגיני
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר