פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 נדל"ן

 עולם הרכב

 עולם הגבר

 עולם האשה

 חוג הסילון

 החיים הטובים

 לבית ולגן

 לוחות ראשי
 לוח נדל"ן
 לוח רכב
 לוח מוצרים
> ראשי > כתבה - תפקידו של חוש הריח ביצירת
תפקידו של חוש הריח ביצירת אווירה במשרד
צילום: shutterstock
בין הדרכים הרבות להשפיע על אווירה בחלל עבודה, בולטת בשנים האחרונות תשומת הלב לריח, ופרקטיקת שליטה על הניחוח באופן אקטיבי ■ מה מאפיין משרדים של עסקי פרימיום וכיצד תורם חוש הריח לעניין?
נטרול ריחות רעים ומפיצי ריח אוטומטיים – חשיבות והכוונת הריחות במשרד

השלב הראשון והבסיסי ביותר בכל הנוגע ליצירת אווירה במשרד או בבית עסק באמצעות ריח הוא נטרול הריחות הרעים. במשרדים והמקומות עבודה רבים עלולים להיווצר ריחות בלתי נעימים, למשל כתוצאה מאוורור בלתי מספיק, רטיבות באזורים מסוימים, קירבה של אזור האכילה לאזור העבודה ועוד. השלב הראשון הוא כמובן לאתר את הסיבה לריחות הללו ולנטרל אותם. נטרול זה צריך להיעשות קודם כל באמצעות טיפול במקור הריח הבלתי נעים – למשל לייבש את המקום המכיל רטיבות ולחסל את מקורה, לדאוג לאוורור טוב יותר במקומות בהם זה נחוץ וכו'.

מעבר לנטרול ריחות בלתי נעימים, בבתי עסק ומשרדיהן של חברות רבות משתמשים גם בפתרונות טכניים דוגמת מפיצי ריח חשמליים ומערכות ריח חכמות על מנת לייצר באופן אקטיבי ארומה מסוימת.

חוש הריח הוא החזק והדומיננטי ביותר מבין החושים בהשפעתו על המוח, ולכן גם בהשפעתו על התחושה הראשונית שאנו מקבלים לגבי מקום מסוים. קלטי הריח אינם עוברים סינון קפדני כמו קלטים אחרים בקורטקס של המוח, הם מגיעים ישירות למערכת הלימבית שלנו המשחקת תפקיד מרכזי בכינון רגשות, בניית קישורים לזיכרונות שונים ועוד. לכן, באמצעות הפצת ריחות מסוימים במשרד או בבית העסק ניתן לקבוע אווירה מסוימת – אווירה נעימה ורגועה, תוססת ומגרה, סטרילית ונקייה וכו'.

מאפיינים של מקומות אסתטיים

מה מאפיין מקומות יוקרתיים שונים, החל מלובי של בית מלון מפואר ועד למסעדת גורמה או משרדים של חברה משגשגת ומצליחה במיוחד? ובכן, בכל הנוגע לריחות, ניתן לצפות כי במקום המשדר איכות גבוהה והקפדה על פרטים נמצא תמיד אוויר ואווירה נעימים. בנוסף, מרבית המקומות הללו מתאפיינים בניחוח נעים אך מעודן, ולא חזק או מורגש יתר על המידה – יותר מדי ריח, גם אם מדובר בריח טוב, מצטייר אצל מרבית האנשים כמשהו חסר עידון וטעם טוב. לכן, חברה המעוניינת ליצור אווירה מסוימת במשרדיה, יכולה לרתום לכך את חוש הריח ע"י הפצת ריחות אקטיבית ומתוחכמת. באמצעות שליטה על הניחוחות ניתן לוודא כי הריח תמיד יהיה תחת שליטתם ומותאם לאווירה שברצונם ליצור. זה חלק בלתי נפרד מסביבה המשדרת הקפדה על פרטים ואיכות גבוהה במיוחד.

כפי שצוין קודם לכן, לריח ישנה השפעה על המוח שלנו, במקום בו הריח אינו נעים או חריף מדי, ההרגשה שתתקבל אצל המבקרים תהיה של דחייה. במקרה של יותר מדי ריח או ריחות בעלי אופי כימי מובהק, תתקבל הרגשה של מקום זול המנסה בכוח להיות יוקרתי. לעומת זאת, הפצה של ניחוח נעים ומעודן במידה המתאימה תשדר יוקרתיות ואיכות, בין אם במודע ובין אם לאו, לרוב ייווצר הרושם החיובי בכל מקרה, אפילו אם לא יהיו מודעים לחלק מהגורמים שיצרו רושם זה.

שליטה בריחות המופצים בשטח העסק כאמור אינה עניין טריוויאלי – מומלץ לעבוד עם חברה המתמחה בהכתבת ניחוחות לעסקים, אשר יכולה להתקין מפיצי ריח חשמליים, מערכות ריח חכמות ושאר כלים אשר יאפשרו לְנַטֵּר את הניחוח השורר במשרד ולשלוט עליו בזמן אמת. מדובר באמצעי מתוחכם ליצירת אווירה יוקרתית בכל מקום – משרד, אזור בו מקבל העסק את לקוחותיו או אפילו בסביבות מגורים ופנאי.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר