פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - 0% שיק 100% סטייל!!!!
0% שיק 100% סטייל!!!! קבלו את קורין אלאל
עטיפת האלבום
אחרי יותר מארבעים שנה בביזנס ו-9 שנים אחרי אלבומה האחרון, חוזרת הזמרת המוערכת קורין אלאל עם אלבום חדש שאותו היא מבקשת לממן באמצעות אתר מימון ההמונים "הדסטארט" ■ שלחנו את כתבתנו רוית יוליוס לצפות במופע החדש והיא שבה מאוהבת.
9 שנים אחרי אלבומה האחרון, חוזרת קורין אלאל (62), זמרת ויוצרת אחת המוערכות והמיוחדות בישראל, באלבום ומופע חדש ״כאחד האדם״, הפעם, בלי חברת תקליטים מאחוריה, אך עם גב של מעריצים ושוחרי מוזיקה שתמכו כספית בפרויקט שלה דרך אתר מימון ההמונים "הדסטארט".

וכהרגלה, קורין לא אכזבה. האלבום מיוחד ורווי שיתופי פעולה מעניינים, כל הלחנים, שלה הם, ואם עד היום היא בעיקר הלחינה מנגינות למילים של אחרים, הפעם תמצאו בו גם שירים פרי עטה, לצד טקסטים נכתבו ע״י יוצרים ומשוררים כגון: מאיר גולדברג, שכתב את רוב שירי האלבום, קרן פלס, ארז ברזוליק, יהונתן גפן וקורין עצמה.

כל השירים מעבירים מסר של כמיהה, ביקורת ואף מחאה.
הבולט ביותר הוא של יהונתן גפן שכתב את השיר "מעבר לגדר", שיר מחאה על הקיטוב בחברה שלנו ועל הקיטוב שבינינו לבין עצמנו. ואם כבר במחאה עסקינן, מי טוב יותר מיהונתן גפן לגרום לך לשאול את עצמך שאלות.. אגב, זהו שיתוף הפעולה השני בין הזמרת למשורר. כזכור, ב-89', הלחינה קורין את שירה "שיר לשירה", למילותיו של יהונתן גפן ושיר זה היה ונותר אחד משיריה הגדולים והאהובים ברפרטואר.
צילום: בני קלאצ'קו

השילוב של כל היוצרים למקשה אחת של אלבום שמדבר שפה אחת, הקסים אותי. במהלך ההופעה העלתה קורין לבמה את בנה יהונתן, 120 סנטימטר של יופי ותמימות, שאחרי כל שירי האלבום הזה, עלה והזכיר לנו שככה אפשר, והוא שר את ״אין לי ארץ אחרת״, שירה האלמותי של קורין למילותיו של אהוד מנור ז״ל, ופתאום העולם נשמע פשוט יותר והגיוני הרבה יותר, וכל שירי האלבום העמוק הזה הופכים למלא נחלים שמובילים לים, ולחוף מבטחים.

השיר שאותי אישית ריגש ביותר הוא ״כאחד האדם״ לחן של קורין למילותיו של מאיר גולדברג. בעבר ציינה אלאל כי שיר זה הושפע בעקיפין מהשהות שלה ב"בית האח הגדול" בשנת 2009 (מקום חמישי בגמר עונת ה־VIP). לדבריה בבית האח היא החלה לקרוא תהילים (כי בערבים לא היה מה לעשות בבית) וכשיצאה ושבה לביתה שלה המשיכה להכיר את אלוהים והיהדות.

ההיכרות המחודשת עם אלוהים הביאה אותה להלחין את מגילת קהלת לפני כשנתים וחצי, והשפעת המקרא הגיעה לאחר מכן עד לאלבום שיוצא עכשיו. "בקהלת נאמר שצריך לחיות את החיים כאחד האדם, שאנחנו נמצאים פה ואנחנו צריכים לחיות בכבוד, על זה השיר ועל זה גם החיים שלי והאלבום - להיות כאחד האדם, לא לחשוב מעל, לא להיות פחות", היא מוסיפה.
צילום: פייסבוק
"כאחד האדם יסתכלו השמיים עליך
גורלך בידך מכאן עד לשם
ותשמח עד עולם אם תהיה גאווה להוריך
ותחיה את חייך
כאחד האדם
כטיפה בלב ים בדרכם של אבות אבותיך
תפלס את דרכיך בלי דבר חינם
נביאים בעירם כבר היו בעולם לפניך
תגדל ילדיך
כאחד האדם
ואל תחשוב שהיית טוב
מכל אחד אחר
כאחד האדם התחלת
כאחד האדם תיגמר
לא לנו האינסוף
בשבילנו סוד הנצח נעלם"

למען האמת וההגינות אציין, תמיד הערצתי את קורין, בפשטות שבתחכום, בקול המיוחד, במבט ובשירים המדהימים שלה. עם זאת, מעולם לא ראיתי אותה בהופעה... מסתבר שפספסתי ובענק! קורין, עם גינס אדום, בלאנסטון חרדל, חולצה שחורה ווסט סגול, עלתה לבמה.... נשמע פשוט??? אז זהו, כשכף רגלה הגיעה למיקרופון, ראיתי אותה בשיא הדרתה ויופייה, כמה עוצמה, כמה רכות וחוזק בנוכחות בימתית מפוארת... כמו שאמרתי 100% סטייל!!!
צילום: בני קלאצ'קו

אז לסיכום: ההופעה הייתה מרגשת, 9 שירי האלבום החדש בהפקתו של מיכאל גוטליב עמוקים וכתובים להפליא, העיבודים יפים ונעימים גם לשוחרי הרוק וגם לשוחרי הפופ הישראלי, המיזוג בין העולמות יצר הרמוניות יפות, והופעתה המרשימה נתנה נפח של נשמה בכל שיר ושיר! במסגרת המופע ביצעה קורין חומרים מהאלבום החדש, אליהם התווספו גם ביצועים של הקלאסיקות הגדולות שלה מ-40 שנים של יצירה מוזיקלית. בין היתר, "אנטרטיקה", "אין לי ארץ אחרת" ולהיטים גדולים נוספים. האלבום ״כאחד האדם״ הוא אלבום יפה ועמוק, לכו לראות, ובהחלט שווה להאזין!

קורין אלאל 100% סטייל.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר