פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > ילדים > כתבה - "כבשים וזאבים" הוא אחד
"כבשים וזאבים" הוא אחד מסרטי הילדים היפים והמיוחדים שיצאו באחרונה
כבשים וזאבים
הסרט "כבשים וזאבים" הוא קומדיית הרפתקאות משעשעת וכיפית, שמתחשק לצפות בה שוב ושוב ■ קובי טיריפינטו ושני בניו צפו בסרט ביחד.
חרף אקסטזת הצבעים העליזים, הפלסטיקיים, הבוהקים והרעשניים של הסרט "כבשים וזאבים" ולמרות שבדומה לאחיו בגזרה האנימטורית גם הוא אינו מוותר על סנטימנטליות יתר אמריקאית (למרות שמקורו רוסי), שנראה כי רוב סרטי הילדים לוקים בה, נדמה שהוא מצליח להסתמן כאחד מסרטי הילדים היפים שיצאו באחרונה.

הסרט האמור, מגולל את סיפור חייהם של עדר כבשים חסר דאגות, המתגורר באזור ציורי, אשר להקת זאבים גדולה שהגיעה לאזורם, במטרה לבחור מנהיג חדש מפרה את שלוותם. על הכתר של להקת הזאבים מתמודד זאב אימפולסיבי מול הליצן של החבורה, זאב חביב בשם גריי, שחפץ להפוך את חיי הזאבים לרגועים יותר.

גריי נעזר בכישוף אקראי של ארנבת צוענייה וזאת בכדי להגדיל את סיכוייו, וכשזה משתבש, הוא הופך ללא אחר מאשר ל... אייל. בצר לו הוא מצטרף לשבט הכבשים, אלא ששם זר ומנוכר לו והוא מבין שעליו לצאת לדרך חדשה שתשיב את זהותו האמיתית ואת אהבתו הגדולה, הזאבה ביאנקה.
כבשים וזאבים

בינתיים ריגר הזאב המרושע משתלט על הלהקה, זורע הרס מכוון ומצהיר על השמדה טוטאלית של עדר הכבשים. גריי (שהפך לאייל, זוכרים?!) מחליט להציל את עדר הכבשים ולמרבה ההפתעה הוא מקבל מהם עזרה. דמותו של גריי כה שונה ומיוחדת מייצוגים רווחים של גיבורי ילדים בקולנוע המסחרי: הוא לא יפה במיוחד (וגם לא מכוער שעובר מייקאובר משקם בסוף הסרט), לא שרירי וחסון – ורחוק מלהיות "כוכב על", הוא סתם זאב, חמוד, משעשע, אמיץ וחכם, שבאמת ובתמים תר אחר שלום, אחווה ורעות ועל כן מעורר בצופים המון אמפתיה.

כצפוי, פזורים לאורך הסרט כמה נושאים שרווחים בסרטי ילדים עכשוויים: חשיבותה של משפחה (ע"ש עדר, שבט) מלוכדת, המתח בין זכרים לנקבות (ע"ש כבשים/ות וזאבים/ות) – שמתבטא בעיקר במתח רומנטי על רקע הצעת נישואין המיוחלת שמתמהמהת להגיע... וכמובן שישנו נושא נוסף המקבל זרקור (אם כי לא משתלט בצורה דידקטית מדי) שמראה מה קורה כשמישהו מתחיל לראות את החיים מהעיניים של הצד השני...
כבשים וזאבים

אך יותר מהכל ואחרי הכל זהו פשוט סרט ילדים כיפי ומתוק – לא מִתְיָילֵּד מדי ולא מתחכם מדי, עם עיטורי אנימציה מקסימים אך לא ראוותניים. הזאבים והכבשים, שנעשו באנימציית תלת ממד ממוחשבת, משתלבים באופן מושלם בסביבת הטבע המצולמת, וגריי עצמו עשוי לעילא ולעילא ומפגין משחק משובח, בעיקר בפניו מלאות ההבעה וטובות המזג. ישנם כמובן גם רגעים מפחידים בסרט – כשהעימות על קצה ההר בין זקן השבט לזאב רייגר מסתיים במותו של זה הראשון וכן המתקפה של להקת הזאבים על עדר הכבשים, אלא שגם פה ניסו יוצרי הסרט לתבל את הסיטואציות בהומור רב ככל האפשר ולוודא כי המינון המבעית מדויק הוא ומבטיח שהכל יבוא על מקומו בשלום.
כבשים וזאבים

את בימוי הגרסה העברית לסרט שמקורו כאמור ברוסיה, ערך המפיק והקריין עמי מנדלמן, "ההוא עם השפם" מלהקת "הכל עובר חביבי", את ההקלטה הדיגיטלית והמיקס ביצע חיים אדן מקים אולפן הדיבוב וידאופילם אינטרנשיונל שהיה במאי דיבוב בסדרות: "אווטאר", "בלינקי ביל", "רוץ דייגו רוץ", " "מגלים עם דורה" ועוד, כשהוא מסתייע באנשי ההפקה אמי בכר, ליאור ידידיה, יעל אללוף ודן שצברג שעשו פה עבודה נהדרת.

כמתבקש, הכל מסתיים בכי טוב - גריי מוצא את האמת הפנימית שלו, הוא מסייע לעדר הכבשים להינצל, מאתר את הארנבת שתדאג להשיבו לזאבותו, שב אל הלהקה, מנצח את ריגר ומנחיל בקרב חבריו ערכי אחווה, אך כל זה לא מסתיים לפני שגריי שלנו מציע לביאנקה אהובתו נישואין...
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר