פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - "הרפתקה באי" - במרכז
"הרפתקה באי" - במרכז מהותי"
מאת: דנה מגן
צילום: מושיק ברין
מי שמחפש פעילות חווייתית וערכית לכל המשפחה, מוזמן להגיע במהלך החופש למרכז מהותי בתל אביב. אנחנו היינו שם וחזרנו לדווח:
"מהותי" – מרכז פעילויות לכל המשפחה מבית "מהות החיים", מציע חוויית בילוי ייחודית ויוצאת דופן, המקדמת תכנים חינוכיים ומעשירים באמצעות שילוב מרתק ומסקרן בין משחקים ותחנות הפעלה.

מהות החיים הינו ארגון הפועל לתועלת הציבור וללא כוונות רווח תחת הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון. הארגון נוסד במטרה להגביר את המודעות האישית ולהעניק כלים להשגת שלום פנימי.

במהלך כל ימי החופש הגדול, בין השעות 10:00 – 17:30, יתקיים הפנינג קיץ לכל המשפחה במהותי. המבקרים יוכלו להשתתף בכתב החידה המסקרן "הרפתקה באי", להשתתף בפעילות חווייתית הכוללת תחנות אינטראקטיביות ופעילות מרתקת במרכז, והקטנטנים יוכלו לצפות בהצגה "מסע בארץ האור".

ביום שבת ביקרנו במרכז, שני ילדים בני שבע וחצי ושתי אימהות, הגענו מעט לפני תחילת הפעילות הראשונה. נכנסנו למתחם מרכז, חדר הכניסה מרווח עם שולחן לילדים, כיסאות ובר מים.

כחלק מהפנינג הקיץ, לפעילות במרכז הצטרפו השנה משחקים חדשים שהופכים גם את הזמן הפנוי לפני ואחרי הפעילות בו למשמעותי ומהנה: גלגל השאלות עליו מספר שאלות שונות להכרות עם עצמי לדוגמת: מה החלום שלי? מה מצחיק אותי? על מה אני גאה? קיר מגנטים גדול עליו יכולים הילדים "לצייר" בצורה חופשית בעזרת מגנטים קטנים בצורות שונות לצד הפעלות נוספות כמו עמדת לגו, יצירה ועוד.

ניגשנו לנציגה שהמתינה במקום להסדיר רישום, הטיפול היה מהיר ונעים. לפני תחילת הפעילות הקריאו את שמותם של המשתתפים, בדקו שכולם נמצאים, הציגו את שם הפעילות, היכן תתקיים (המתחם מתפרש על פני כמה מקומות) וכן הכירו לנו את הנציגה שתלווה אותנו ותעביר לנו את הפעילות - מאד מסודר ומאורגן.
צילום: מושיק ברין

הפעילות הראשונה בה השתתפנו הייתה הרפתקה באי – שהתקיימה בבניין סמוך, קומה מינוס שתיים במרתף – סוג של אי..., ולמרות הקלסטרופוביה הקלה בה אני לוקה לא הרגשתי חרדה, הכניסה לחדר הפעילות מרשימה, קירות ועליהם פלקטים עם "שמות מקומות" צבעוניים, בניהם: שביל הפרפרים, הנחל, הספינה, פסגת ההר ועוד. המדריכה ביקשה מכולם לשבת והחלה להסביר בסבלנות לגבי הפעילות וכן הסבה את תשומת ליבנו כי ישנו מקום מרוכז לתיקים ועדיף להניחם שם כדי שלא יפריעו לנו ליהנות מהפעילות – יש ארגז בכניסה ובו מספיק מקום לכל התיקים – דבר חכם ונכון להשתמש בו כדי להתפנות להרפתקאות שבדרך ללא מכשולים מיותרים.

כל קבוצה (עדיפות הורה וילד/ה או אח בוגר וילד צעיר יותר) מקבלת טאבלט איתו מסתובבים באי ומשלימים את המשימות כבר בהתחלה כדי לייצר שייכות "מקשרים" בין הטאבלט לילד/ה בכך שמקלידים את שם הילד ובמהלך ההרפתקה הטאבלט מתייחס לילד בשמו, חשוב בעיני הצמד של מוגבר וילד בשל ההתעסקות עם הטאבלט, ביצוע המשימות, קריאה וכד'.
צילום: מושיק ברין

כדי להתחיל במשימה, יש לענות על חידה, למצוא את "המקום" באי ולסרוק את הבר קוד כדי לוודא שאכן הגענו למקום הנכון ואז עלינו לבצע משימות שונות ונחמדות ולהזין את התוצאות בטאבלט.

בסיום המשימה על הילד/ המשתתף לענות על שאלות אישיות מאד מעניינות המעלות בילד את הצורך להכיר את עצמו יותר טוב, מה חשוב לו בחיים?, כיצד הוא רואה את עצמו?, מהן השאיפות שלו? וכד' מאד חשוב לדעתי לילד וכן להורה זמן שיחה אישית חוויה משותפת עם הילד וצורת החשיבה שלו אשר אינה תמיד נעשית בשגרה.

בקיצור בהרפתקה באי, תמצאו בין העצים, החופים, החיות וההרים בהן מסתתרות חידות מסקרנות, משימות מגוונות ומפה מסתורית ומיוחדת במינה! בעזרת כתב חידה יוצא דופן יפגשו הילדים עם אתגרים מסקרנים ועם ערכים, חלומות ושאיפות.

בסיום מקבל כל משתתף – ע"פ השם שהוקלד בטאבלט בתחילת ההרפתקה והתשובות האישיות במהלך המשימות את מפת האי כמגנט צבעוני ומושקע - מאד מרשים – וכמה כיף לקבל זיכרון אישי מהחוויה – מי לא אוהב לצאת מאירועים עם מגנטים בימינו?!

משך הפעילות: כשעה ורבע
מחיר: 25 ₪ לילד , 10 ₪ למבוגר

פעילות נוספת בה השתתפנו במרכז היא פעילות חווייתית בדמות סיור אינטראקטיבי. גם הפעם בכניסה למתחם ניגשנו לנציגה שהמתינה במקום להסדיר רישום, הטיפול היה מהיר ונעים. פעילות זו מאד חווייתית, היא מזמינה את המשתתפים, הורים וילדים, לצאת למסע היכרות עצמית המעורר מחשבה על איך כל אחד מאתנו יכול להשפיע על סביבתו באמצעות שאלות מצד המדריכה וע"י תשובות המשתתפים נוצר שיח משותף המפעיל את המשתתפים ומעורר לפעולה. הפעילות כוללת ארבע תחנות אינטראקטיביות כאשר בכל אחת מהן הפעלה מרתקת ושונה מקודמתה.

הפעילות מתאימה מיטבית לגילאי 8-12, אך תותר כניסה מגיל 7.
משך זמן הסיור: כשעה ורבע
מחיר: 25 ₪ למשתתף

לסיכום: אנו מאד נהנינו משתי הפעילויות, ואני שמחה להמליץ בפה מלא להורים לפנות זמן איכות עם הילדים ולצאת להרפתקאות שונות במהותי. הקטנטנים יוכלו לצפות בהצגה "מסע בארץ האור", הצגת יחיד קסומה וערכית המספרת את הסיפור של אור וחברו הטוב, קופי הקוף. יחד הם יוצאים למסע בעקבות מפת אוצר מסתורי. תוך כדי המסע הם לומדים להכיר את עצמם, את הייחודיות שלהם ואת היופי בשיתוף פעולה. בהצגה משולבות משימות והפעלות המזמנות אפשרות ביטוי. לאחר ההצגה תתקיים פעילות יצירה בעקבות הסיפור.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר