פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 אלפיון עליון

 מאיון עליון

 עשירון עליון

 פורום חוג הסילון

 לוח מוצרים
ה.שטרן תכשיטים אופרה על הים פטק פיליפ Patek Philippe תכשיטי יוקרה מותגי יוקרה ברגואט קונסטנטין וושרון
> ראשי > חוג הסילון > אלפיון עליון > כתבה - יהלומים וורודים
יהלומים וורודים
צילום: בלומברג
היהלום היקר ביותר
לורנס גראף, סוחר תכשיטים לונדוני רכש את אבן החן היקרה ביותר בעולם, יהלום ורוד וייחודי ששוויו 45 מיליון דולר. מנגד מכירת יהלום דומה במשקל 27 קאראט נעצרה בצו מניעה שהגיש יוהאן ג'קובוס לביהמ"ש הגבוה בקייפטאון. סיפורי יהלומים.

סגנון מבוקש

לורנס גראף, סוחר תכשיטים לונדוני, רכש לפני מספר ימים בז'נבה
יהלום ורוד תמורת 45.4 מיליון פרנק שוויצרי (45.6 מיליון דולר) - סכום שיא ששולם אי פעם בעבור כל אבן חן שהיא במכירה פומבית. השיא הקודם נקבע ב-2008, אז שולמו 24.3 מיליון דולר עבור יהלום כחול 35.5 קאראט.

הצעת המחיר בעבור היהלום הוורוד - שאותה העביר גראף באמצעות הטלפון - היתה גבוהה מאומדן המחיר בסך 27-38 מיליון פרנק של היהלום במכירה הפומבית שערכה סות'בי'ס בז'נבה.

"זה היהלום הנפלא ביותר שראיתי בקריירה שלי", אמר גראף בהודעה שפרסמה סות'בי'ס. הוא כינה את אבן החן "ורוד גראף", הוסיפה סות'בי'ס.

המכירה הפומבית של התכשיטים הניבה סכום שיא של 103 מיליון פרנק. המחירים עלו בגלל הביקוש לאבני חן יקרות כהשקעה, שאותה ניתן להעביר ממקום למקום.

המכון הגמולוגי של אמריקה דירג את היהלום - בן 24.78 קראט בחיתוך ברקת - כ"ורוד עז מיוחד במינו". אספן פרטי הציע אותו למכירה, והוא לא נראה בשוק הפתוח מאז שנרכש מהארי ווינסטון לפני 60 שנה, אמרה סות'בי'ס, הפועלת מניו-יורק.

"מה שהופך את היהלום לאבן נדירה ביותר הוא השילוב של צבע יוצא דופן וטוהר, יחד עם חיתוך הברקת הקלאסי", נאמר בהודעה שפרסם דייוויד בנט, יו"ר מחלקות התכשיטים של סות'בי'ס באירופה ובמזרח התיכון. "מדובר בסגנון חיתוך שנהוג בדרך-כלל ביהלומים לבנים - סגנון מבוקש מאוד כאשר מדובר בצבעים נדירים, כמו ורוד וכחול".

בדצמבר 2008 שילם גראף 16.4 מיליון ליש"ט (24.3 מיליון דולר) בעבור יהלום אפרפר-כחול בן 35.56 קאראט, הידוע כ"יהלום ויטלסבאך", במכירה הפומבית שערכה כריסטי'ס אינטרנשיונל בלונדון. בזמנו היה זה הסכום הגבוה ביותר ששולם אי-פעם במכירה פומבית בעבור אבן חן.
צילום: Argyle collection
יהלום וורוד

צו מניעה

איש עסקים מקייפטאון השיג צו מניעה זמני למכירתו של יהלום ורוד במשקל 27 קאראט השווה 25 מיליון דולר.

יוהאן ג'קובוס עתר לביהמ"ש הגבוה בקייפטאון בבקשה לעצור את מכירתו של היהלום על ידי חברת Kimberley Consolidated Mining, שהוא אחד מבעלי המניות שלה. היהלום שבמחלוקת נמצא בחודש שעבר, באתר הכרייה בו קארו של החברה בכף הצפוני. בהצהרה שפרסמה החברה, היהלום תואר כ"יהלום ורוד בהיר במשקל 27 קאראט".

בדיווח באתר TimesLive נטען כי החברה, שנמצאת בקשיים כלכליים, תקבל 15% בלבד מהרווחים ממכירת היהלום, זאת משום שההסכם עם קבלנית המשנה שלה – חברת היהלומים פיקו (with Pico Diamonds) – אינו תקף. אך מנכ"ל חברת KCM פמלו סהונלו (Phemelo Sehunelo) סתר את הטענה הזאת ואמר כי "יש לנו הסכם קבלנות משנה תקף עם חברת פיקו".

חברת היהלומים KCM, הרשומה בבורסה של יוהנסבורג, הסתבכה עם הרשויות בדרום אפריקה לאחר שלא הגישה את הדוחות הכספיים השנתיים שלה בשנה שעברה.

הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר