פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - שפה סודית
שפה סודית
ציור מתוך תערוכת "שפה סודית"
לקראת יום ההתרמה הארצי של עמותת אלו"ט תתקיים בגלריית 'טאל סטוביק' תערוכה של ציורי אמנים אוטיסטים מהסטודיו לציור של 'כפר עופרים'.
אלו"ט היא עמותת הורים מרכזית, ארצית, הפועלת בטיפול באנשים עם אוטיזם לאורך מעגל חייהם על כל צרכיהם וצורכי משפחתם.

העמותה מטפלת כיום ב-4000 משפחות ופועלת לקידום זכויותיהם של כל האוטיסטים בישראל ולשיפור השירותים הניתנים להם ולמשפחותיהם.

אלו"ט נוסדה בשנת 1974 מתוך מצוקה עמוקה של הורים לילדים שאובחנו כלוקים באוטיזם. ההורים נוכחו לדעת כי המסגרות הטיפוליות בארץ אינן עונות על צורכי ילדיהם וכי אין ביכולתן של המסגרות הקיימות לקלוט את כל הזקוקים לטיפול. השיטה שרווחה באותן שנים, להרחקת האוטיסטים מן החברה, ולטיפול בהם במחלקות סגורות לחולי נפש, חרצה את דינם לחיים ללא תקווה וללא תוכן.

אחת מאבני היסוד של האגודה היתה רצונם של ההורים לתת לילדיהם הפגועים את הטוב, האיכותי והיפה ביותר, מתוך הבנה שהם ההורים הם אלה שצריכים להחליט בעבור טובתם של ילדיהם הפגועים.

לקראת יום ההתרמה הארצי של העמותה שיתקיים ב-16.1, נפתחת תערוכת ציורים חדשה בשם "שפה סודית" שכל אמניה אוטיסטים בוגרים מכפר עופרים.
עבודה של אשריאל שיפמן

בתערוכה יוצגו 15 עבודות של שבעה אמנים היוצרים בסטודיו לציור בכפר עופרים. בין העבודות שיוצגו יהיו ציורי אקריליק, פסטל שמן, קולאז'ים וציורי משי. הציורים המיוחדים הם דרך הביטוי של חלק מהאמנים, בוגרי עמותת אלו"ט לילדים אוטיסטים, להעביר את מחשבותיהם. כך שלמעשה זוהי שפה שלמה סודית וקסומה -שיכולה לפתוח בעבור באי התערוכה צוהר לשפה מיוחדת ושונה מתוך עולמם של האוטיסטים.

בתערוכה ניתן יהיה לראות חלק מתהליך הלימוד והיצירה המיוחדים שלהם, ואפילו לרכוש את הציורים במחירים של 500 עד 700 ש"ח, כאשר ההכנסות יהוו תרומה חשובה להמשך הפרויקט היצירתי המשקם בכפר עופרים.

כפר עופרים הינו "בית לחיים" לבוגרים אוטיסטים של אלו"ט – האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים. בכפר מתגוררים 72 חברים שעובדים ויוצרים במסגרת סדנאות יצירה משקמות. חלק מהם גם חברים באגודת הציירים ועבודותיהם הוצגו בתערוכות נוספות בארץ ובעולם.


ז'אנר: ציור

תאריך סגירה: 4 ינואר 2012

שם הגלריה: גלריה טאל סטוביק

כתובת: מגדל התאומים 2, קומה E2, ז'בוטינסקי 35, רמת-גן

שעות פעילות: א',ב',ד',ה' : 10:00-14:00, ג' : 17:00-19:00

טלפון: 03-6136860
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר