פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - עבודת ההכנה ל-נמסימס
עבודת ההכנה ל-נמסימס
ה-סימס
עבודת הכנה ו-נמסיס: שתי תערוכות חדשות הבוחנות דרכי התבוננות באמנות

גלריית זומר שמה לעצמה מטרה לקדם את האמנות הישראלית בזירת האמנות הבילאומית ולחשוף את האמנות הבינלאומית בפני הציבור הישראלי.

בחלל המרכזי של הגלריה מוצגת בימים אלו תערוכת "נמסימס", המיוסדת על תפישה מעודכנת הדנה באופני הצפייה באמנות, אבל לא מעמדה מעריצה, אלא להפך.

צמד האמנים מונטאן/רוזנבלום בנו מיצב ענק ומרשים הממלא את החלל, חיקוי תלת-ממדי מדויק של בית ממשחק 'The Sims', המשחק הנמכר ביותר בתולדות משחקי המחשב.

במשחק המחשב נגלית על פני המסך דמותו של השחקן ממבט עין הציפור. המשחק מתחיל בבית מגורים אמריקאי סטנדרטי, מאוכלס מבעוד מועד ומדמה סביבה נטולת מאפיינים קונקרטיים. נקודת מבט תמציתית זו הופכת את השחקן-המפעיל לאל כל-יכול המתבונן בברואיו ומתערב במהלך חייהם המדומים מלמעלה.

המיצב של מונטאן/רוזנבלום, נוקט עמדה ביקורתית ברורה בנוגע למציאות הכלכלית והתרבותית בהווה. הנרטיב של ה'סימס' בוחן את התפיסה שלפיה שליטה בעולם מוגדרת על ידי בחירות צרכניות הדורשות מן הפרט להתחדש ולהתעדכן בכל עת בהתאם לשוק על מנת לשמר את האשליה שהוא שולט בחייו. צמד האמנים מונטאן/רוזנבלום בחרו במשחק 'הסימס' כמודל אב המהווה מצע ארכיטקטוני להצגת עבודות אמנות. אלמנטים גרפיים מהמשחק הופכים בחלל הגלריה לאלמנטים פיסוליים היוצרים מכלול קוהרנטי מוחשי.

ה'סימס' מהווים מעין הדמיית אימון לתרבות הצריכה העכשווית, כאשר המטרה העיקרית של המשחק היא לדאוג לרווחתם ואושרם. מטרה זו מושגת אך ורק באמצעות ארגון חייהם כך שמשכורתם עולה בהתמדה ומאפשרת להם להמשיך ולצרוך עוד ועוד מוצרים, החל בחפצים שימושיים שונים וכלה בספרים ואמנות. היחס ההדוק בין הצריכה הבלתי פוסקת של מוצרים חדשים ובין מידת האושר של הסימס חושף את עמוד השדרה של החברה הקפיטליסטית המודרנית.
מונטאן/רוזנבלום, "נמסימס",


גישה אמנותית זו מאפשרת לצמד האמנים לשקף את המציאות ההיסטורית באמצעות בחירות תמטיות וארכיטקטוניות ביצירתם.

ה"בית" האפור נטול מאפיינים לכאורה ומתפקד כמצע נייטרלי ל"חיים" שיתחוללו בו, ממש כמו חלל הגלריה. "ה'סימס' מהווים מעין הדמיית אימון לתרבות הצריכה העכשווית, כאשר המטרה העיקרית של המשחק היא לדאוג לרווחתם ואושרם", נכתב בטקסט הנלווה לתערוכה. "מטרה זו מושגת אך ורק באמצעות ארגון חייהם כך שמשכורתם עולה בהתמדה ומאפשרת להם להמשיך ולצרוך עוד ועוד מוצרים, החל ברהיטים, חפצי נוי, בגדים, מוצרי חשמל וכלה בספרים ואמנות.

היחס ההדוק בין הצריכה הבלתי פוסקת של מוצרים חדשים, חפצים ושירותים למיניהם ובין מידת האושר של ה'סימס' חושף את עמוד השדרה של החברה הקפיטליסטית המודרנית".

אופייה של התערוכה הנוכחית, כמו גם הרצון של צמד האמנים מונטאן/רוזנבלום לקיים דיאלוג עם אמנים שונים הולידו שיתוף פעולה בין גלריה זומר לגלריה גבעון ולכן במקביל בחדר הפרויקטים S2 תציג גבעון ממספר אמניה בחלל המיצב תחת השם "עבודת הכנה" (אוצר: אבי לובין).

הסטודיו הוא חלל לימינאלי המנותק מהמקום והזמן הרגילים ומאפשר לאמנים לבחון מושגים יסודיים ולקרוא עליהם תגר. 'עבודות הכנה' מאפשרת הצצה לתהליך העבודה, להשמטות, לשינויים ולאבולוציה של העבודה. התערוכה מתחקה אחר התת-מודע של העבודה המוגמרת ומערערת על ההיררכיה המקובלת, לפיה תהליך היצירה הינו שלב קודם ונחות ביחס לתוצר הסופי.
אוהד מרומי, רישום הכנה מתוך "מעבר גבול", בתערוכה "עבודת הכנה".
אוהד מרומי/עבודת הכנה


בתערוכות הצופה, הנהפך בתוך החלל לגיבור המשחק התר אחר האושר הצרכני הזה, נתקל ברישומיהם של מונטאן/רוזנבלום ובאסופת עבודות אמנות ישראלית מגלריה זומר וגבעון (רפי לביא, גרשוני, מיכל הלפמן, דניאל סילבר, אביגדור סטמצקי, ארז ישראלי, מיכה אולמן ואחרים), המתקבלות בהקשר הנתון כחפצי עזר וקישוט בסביבה הביתית, כסימני התקדמות בחיים, אובייקטים המעלים את מפלס האושר ומייצרים תחושת סיפוק אוטומטית.

מונטאן/רוזנבלום, "נמסימס"; "עבודת הכנה". מציגים: גדעון גכטמן, משה גרשוני, מיכל הלפמן, שחר יהלום, שחר פרדי כסלו, אוהד מרומי ותומר ספיר. אוצר: אבי לובין. גלריה זומר לאמנות עכשווית בתל אביב (רוטשילד 13). שעות פתיחה: יום שני עד חמישי, 10:00-18:00; יום שישי, 10:00-14:00; שבת, 11:00-13:00. נעילה: פברואר 2012

שעות פתיחה:

שני-חמישי 10:00-18:00
שישי 10:00-14:00
שבת 11:00-13:00


הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר