פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 אלפיון עליון

 מאיון עליון

 עשירון עליון

 לוח מוצרים
ברייטלינג Breitling תכשיטי יוקרה טאג הוייר TAG Heuer טיסוט Tissot
> ראשי > חוג הסילון > עשירון עליון > כתבה - משתין בקיר
משתין בקיר
2theloo
2theloo הרשת ההולנדית, תשיק בישראל שירותים ציבוריים עירוניים מעוצבים לצד חנויות נוחות ■ המלצתנו לנזקקי השירות היא להצטייד מראש בז'ורנלים, שכן יש הטוענים שמדובר בחווית אסלה מענגת!
חדרים מיוחדים לעשיית הצרכים רווחו כבר במצרים הקדומה, בסין, ובהודו. חדרים אלה חוברו למערכות ניקוז כבר לפני כ-4,500 שנה.

"החדר הקטן"

החדר הקטן הוא למעשה המצאה עתיקה; לא עתיקה כמו הצורך להשתמש בו, אך בהחלט מספיק עתיק בערך כמו הצורך להמציא לו שמות מעודנים יותר - כנראה כדי להעמיד פנים שבני-תרבות רק נזקקים ל"נוחיות", ולא פשוט צריכים להשתין...

המצרים הקדמונים קראו לו "בית הבוקר", הרומאים - "נססריום", ואפילו בני-ישראל הקדומים – כך מזכיר ההיסטוריון פראנק מויר תרמו כינוי כנעני שורשי בדמותו של המונח "בית הכבוד" עד היום מקובל בחלקים מהמגזר הדתי לתאר את תוצרי גופנו בשם "גדולים" (בהתייחס לצואה) ו-"קטנים" (בהתייחס לשתן").

שמות אירופאים חדשים יותר כוללים את "הפרטיות", ה"טואלט"*, "WC"**, "סיר הרעם", "חדר הגברים" או "הגברות" ו-"חדר הרחצה".

"00" - מונח מודרני

בשנים האחרונות רווח המושג 00 בכל הקשור לתאי השירותים. הסברה למשמעות המספרים לוקחת אותנו אל הצבא האנגלי של ראשית המאה הקודמת, ואל חדרי שירותים שעמדו לרשות אותם קצינים (ורק לרשותם, שכן החיילים המסכנים נאלצו לעשות זאת במקומות אחרים). האגדה מספרת כי בהידרשם לנקביהם, היו החיילים הפשוטים נאלצים לחפש עץ רענן, וכדי למנוע שימוש בשוגג במחראות הקצינים הם היו תולים על הדלת שלט לאמור "Officers Only" ("קצינים בלבד") או בראשי-תיבות: "OO". השנים שעברו והשפות השונות הפכו את האות "o" לספרה "0", וכך קיבלנו את השלט המפורסם.

"ללכת לשירותים"

אל תוך שלל המושגים והמונחים השונים הוסיפו כעת גם את המונח ההולנדי 2theloo שמשמעו בלשון חופשית "ללכת לשירותים".

ההליכה לשירותים באמצע עיר סואנת כרוכה לעיתים קרובות בהתגנבות למסעדה, חיפוש אחר מרכז קניות קרוב או קנייה בבית קפה תמורת הזכות להשתמש בשירותים של המקום.

נכון, ישנם אומנם גם מתחמי שירותים ציבוריים עירוניים אבל כמה כאלה פגשתם בזמן האחרון, שהיו נקיים, נעימים, מעוצבים, שהעניקו לכם תחושת פרטיות והזמינו אתכם להיכנס אליהם!? (זאת כמובן שאלה רטורית, רבותי).
2theloo


לראשונה תיפתח בארץ רשת חדרי שירותים מעוצבים, המבקשת לספק מענה לצורך הנ"ל.

מדובר במותג ההולנדי 2theloo ("ללכת לשירותים"), אשר פיתח קונספט ייחודי ההולך ומתפשט ברחבי אירופה.


הרשת נולדה בפברואר 2011, בהולנד וכיום מונה כ- 25 סניפים ברחבי אירופה (ספרד, גרמניה, פולין, בלגיה, נורבגיה ושוודיה).

קצב פתיחת הסניפים של הרשת בעולם עומד על כ- 3 פתיחות בשבוע. הסניפים ממוקמים במרכזי קניות, תחנות דלק, תחנות רכבת, ברחובות הומה אדם, אזורי תיירות וקניונים. בקרוב מוסרת החברה יושקו סניפים גם באנגליה, צרפת, פורטוגל ואוקראינה.

רונית שוורץ מנכ"לית ויזמית הפרוייקט בארץ: "כל נושא השירותים במרחב הציבורי בארץ אינו מקבל את תשומת הלב הראויה לו, החל מרמת האסתטיקה והיצירתיות ועד הניקיון, נגישות נכים ופינות החתלה".
להשתין בטבע. 2theloo


הקונספט הייחודי של המותג ההולנדי מבקש לתת מענה שנובע ממחסור אוביקטיבי בכל הערים המרכזיות בשירותיים עירוניים ציבוריים נאותים במרכזים וברחובות ראשיים בערים המרכזיות.

כתוצאה מכך היזמים פיתחו את הקונספט שבתמורה ל-"כסף קטן" (בארץ 3 שקלים) הקהל הרחב יוכל ליהנות מאותם שירותיים אסתטיים, מעוצבים, נעימים, ריחניים והחשוב מכול נקיים.

חדרי השירותיים מחולקים לאזורים נפרדים של תאי שירותים: לנשים 5 תאי שירותים, לגברים 4 תאי שירותים, לנכים תא 1, לילדים תא 1. אגב, מציינת החברה כי במקום יוקמו גם פינות החתלה והנקה וחנות נוחות (שאפו!!).

סניף הדגל הראשון יושק בישראל בתחילת חודש אפריל. המיקום נבחר בקפידה, באזור הומה אדם אשר נותן פתרון לעוברים ושבים. מדובר ברחוב קינג ג'ורג' 9 בתל אביב (בסמיכות לשוק בצלאל ולשוק הכרמל).

אז תודו, שעכשיו אחרי שסיימתם לקרוא את הכתבה הזאת הוקל לכם, אתם רגועים יותר...וקל לכם להתאפק!
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר