פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - הקולות של תל אביב
הקולות של תל אביב
רחל טימור
האמנות והמוסיקה נפגשות ■ מחד תערוכת ציורים החושפת את חששה של הציירת רחל טימור מהשינוי ההופך את העיר תל אביב ואת תושביה למשהו אחר, משהו עכשווי מדי ■ מאידך קונצרט של מוסיקאים מקצועיים חברי אנסמבל סולני תל-אביב שתכליתו לטפח אהבה למוסיקה קלאסית נוסטלגית. מפגש קולות ומראות מהעבר האהוב, ההווה המוכר והעתיד הלא ברור.
"תל אביב זה אני והאני שלי". (רחל טימור)

העיר העברית הראשונה היא הרבה יותר ממקום חיים ומגורים עבור הציירת ופסלת רחל טימור, עבורה מדובר בסביבת עבודה ובמקור ההשראה המרכזי לתערוכת הציורים שלה החושפת מבעד עיניה את העיר תל אביב, שהולכת ומשתנה מיום ליום.

טימור, ילידת 1954, גדלה בתל אביב והושפעה ממנה רבות. יצירותיה מורכבת תמונות, תמונות מההווי התל אביבי, מהעבר הרחוק כילדה ועד ימינו כבוגרת. עבודותיה מעוררות בצופה מכלול של רגשות, בהן נוסטלגיה, סקרנות, וגאווה.

טימור אשר עוקבת בדריכות אחר התפתחותה של העיר רואה כיצד הנופים העירוניים, אלה הזכורים לה, מעברה כנערה הולכים והופכים למדבר בטון ואספלט. האמנות עבורה היא האמצעי להביע את אשר על ליבה בכל הקשור לשינויים המתחוללים בעיר.

מאגר הזיכרונות והצילומים הישנים שלה ושל בני משפחתה וקרוביה הם הבאר ממנה שואבת טימור את הנושאים השונים לציוריה. רחובות העיר, הסימטאות של יפו, השכונות, שפת הים השוקקת באנשים, השווקים, הגינות בהם משחקים ילדים עם אמהותיהם, מפלצות הבטון והקניונים אלה הנושאים שטימור מציירת. אבל הציור הנראה לכאורה כציור נעים הוא למעשה ציור המעלה ומציף בפני הצופים שאלות רבות. שאלות על עבר, על היסטוריה, על זיכרון הולך ונעלם, על ההווה, העתיד ועל הרצון לשימור נוף העיר הזכור לה מעברה.
רחל טימור


מאיר אהרונסון אשר שימש כאוצר תערוכת הציורים של טימור בעבר היטיב לתאר זאת כשכתב: "היא מסתובבת ברחובות תל-אביב, כמי שמחפשת את הזמן שאבד. כל מקום אומר לה משהו. לפעמים הקולות האלה מביאים איתם ריחות ולפעמים זיכרונות אחרים. תל אביב של היום אינה דומה לתל אביב של פעם. הבתים אמנם אותם בתים, אבל כל היתר לא דומה. הסלוגן שאומר "עיר לבנה" זו הדרך של כמה אנשים לנסות ולייצר אטרקציה תיירותית. תל אביב היום היא יותר השכונות החדשות שאבות העיר בטח היו מתהפכים בקברם אם היו רואים אותן. אבל לטימור המראות החדשים לא משנים. היא חייה בעיקר באותם המקומות שעליהם גדלה ואותם היא מכירה טוב מכל".

ד"ר ורדית קנר אסיס הוסיפה וציינה כי העיר תל אביב אצל טימור מהווה את יסוד ההוויה הציונית. "בבואה למהפכה הציונית ולישוב הישן בארץ ישראל, המרכז הרוחני והתרבותי שלה. הרחוב העירוני מהווה אצל טימור, מייצג של העיר המודרנית הראשונה. הרחוב הוא עבורה מקום שבו הפנים פוגש בחוץ ומתאחד לכלל חוויה עירונית כוללת. טימור עוקבת אחרי התהוות העיר החדשה, תל אביב, שנולדה מן החולות, "... עיר לא הזמן השכיח מוצאה ולא הזמן גילף דמותה...".
רחל טימור תצלום: אלון הדר


במסגרת שיתוף פעולה יוצא דופן ומיוחד בין הציירת
ו-אנסמבל סולני תל אביב תציג טימור בסטודיו שלה בנווה צדק את תערוכת "ציורי תל אביב" על רקע קונצרט של חברי הלהקה אשר ינגנו פרקים מתוך: היידן, מוצרט, שוברט ואורטיז.

ז'אנר: ציור ומוסיקה

תאריך פתיחה: 5 מאי 2012

תאריך נעילה: 26 מאי 2012

שם המקום: סטודיו רחל טימור

כתובת: שבזי 32 פינת רחוב נוה צדק 16 תל אביב.

טלפון: 054-4940317 (רוני שיר)
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1.
1
חיפוש מהיר