פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - פרפורמנס בינלאומי
פרפורמנס בינלאומי
צילום: אושרי כהן
סמדר יערון
כנס פרפורמנס ראשון מסוגו ייערך בבית הספר לתיאטרון חזותי ■ הכנס יארח יוצרים מובילים בתחום הפרפורמנס והאמנות מישראל ומהעולם ויציין 25 שנות פעילות לבית הספר.
כנס בינלאומי לפרפורמנס יציין 25 שנות פעילות של בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. הכנס, שייפתח ב-22 במאי וייפרש על פני שלושה ימים, יארח אמנים ותיאורטיקנים מובילים בתחום מישראל ומהעולם וייערך אחת לשנתיים.

כחמישים אמנים ממגוון תחומים ייקחו חלק בשנתו הראשונה של האירוע בהם רותי דירקטור, סמדר יערון (תמונה 1), תמר רבן, רובי אדלמן, מאיה דוניץ (תמונה 4), גיא ברילר, דניאל יהל, קבוצת 'איפה דנה', קבוצת 'וכו' (תמונה 3), כנרת מקס, קבוצת סלה-מנקה, דניאל לנדאו, ד"ר דרור הררי, רימה ג'ואברה, חן אלון, עדי ברק, שלי פלמון, נאוה פרנקל, ד"ר דפנה בן שעול, קבוצת מוסללה ו-לאו ליברמן.

כמו כן יגיעו לישראל לקראת האירוע יוצרים מגרמניה, צ'כיה ושוויץ: קלאודיה בוס (גרמניה), סודיה לוטקר (צ'כיה), סטפן קגי (שוויץ).
צילום: ActiveStills
פרפורמנס 01. התאטרון החזותי


'פרפורמנס 0:1' הוא פלטפורמה חדשה לשיח ומפגש בין אמנים, סטודנטים ותיאורטיקנים מהארץ והעולם שיעסוק במעורבויות: פרפורמנס בין הפרטי והציבורי, פאנלים, סדנאות, מופעים ומיצגים ימלאו את מתחם בית הספר לתיאטרון חזותי במשך שלושה ימים בחוויה שבה הקהל הוא לא רק סתם קהל.

המונח 'פרפורמנס' הפך במרוצת הזמן למושג בסיסי ורלוונטי בעולם האמנות, החוצה את גבולות עולם הבמה ומשויך לתופעות ולמדיומים שונים. הכנס הוא ישלב בין אירוע אקדמי מחקרי המעורר שאלות ודיון לבין אירוע אמנות החושף את מיטב העשייה בתחום. הוא יכלול פאנלים, הרצאות, מופעים ומפגשי אמן. לצדם בכל ימי הכנס יוצגו ברחבי ביה"ס עבודות וידאו, מיצגים ועוד.
צילום: ענת ליטן
קבוצת וכד'


בימי הכנס יפעל בית הספר לתיאטרון חזותי כאתר מופע פתוח שבו מוזמן הקהל לעבור מאירוע אחד למשנהו. כמו כן יפתח בית הספר לקהל גם את הספרייה וחדר ההקרנות. מפגשי האמן, ההרצאות בהשתתפות דפני ליף ו-סער סקלי והפאנלים יהיו פתוחים לקהל ללא תשלום.

בין מופעי הפרפורמנס יציג גיא ברילר מופע בן 24 שעות שיתרחש על גג המבנה ויוקרן בחלל הכנס שישודר ברשת האינטרנט בשידור וידאו רצוף, מופע פרפורמנס של ילדי בית ספר בהנחייתו של דניאל יהל, קבוצת נטוע שתבנה עץ "אינסטנט", שירה בציבור מחאתית עם סמדר יערון, כנרת מקס בפרפורמנס אקראי, רובי אדלמן באלטנוילנד, שיעור על מיצג באנגלית של תמר רבן, קהל שלוקח חלק בחבלי הלידה של שלי פלמון, פרפורמנס על כלכלה אחרת של נאוה פרנקל, קבוצת וכ'ו תבנה עיר חדשה ומאיה דוניץ בפרפורמנס מעורבויות מקורי.

בית הספר לתיאטרון חזותי הוקם בירושלים ב-1986 על ידי קבוצת אמנים ששותפים בביסוסה של תפיסה אמנותית בינתחומית בישראל. בית הספר משלב אמנויות חזותיות ווקאליות ועוסק לצד אמנויות הבמה גם במוזיקה, קול, סאונד, אמנויות המסך ואמנויות פלסטיות.
צילום: קרולינה פורבס
מאיה דוניץז'אנר: רב תחומי

תאריך פתיחה: 22 מאי 2012

תאריך סגירה: 24 מאי 2012

שם המקום: בית הספר לתיאטרון חזותי

כתובת: יד חרוצים 4 ירושליםשעות פעילות: ג מהשעה 19:00, ד-ה בשעות 10:00-24:00

טלפון: 6733435 – 02

מנהל אומנותי: גיא גוטמן
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר