פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > בריאות > כתבה - טיפת חלב
טיפת חלב
אילוסטרציה
מוצרי החלב הם החברים הכי טובים שלנו בימים רגילים – ועל אחת כמה וכמה בחג השבועות. החל מהקפה של הבוקר ודרך הטוסט של הערב, אנחנו חוגגים על מה שהפרות והעיזים מנדבים לנו.
בשנה שחלפה (2011) יוצרו בישראל 1,337 מיליון ליטרים חלב בקר, 8.80 מיליון ליטרים חלב כבשים ו- 11.20 מיליון ליטרים חלב עזים. הגידול בצריכת מוצרי חלב מייצור מקומי עמד ב-2011 על 2.4% במונחי שווי ערך נוזלים, בעוד הגידול באוכלוסייה נאמד ב-1.8% . כלומר, הצריכה לנפש של מוצרי חלב עלתה ב- 0.6%. סך הצריכה השנתית לנפש נאמדת ב- 177 ליטר לעומת 176 ליטר ב-2010.

מנתונים של "מועצת החלב" לקראת שבועות 2012, עולה כי צריכת הגבינות הלבנות בישראל עומדת על למעלה מ-96 אלף טון, שהם כ-12.5 ק"ג לנפש בשנה. נתונים נוספים של המועצה מראים כי התחום שרשם את הצמיחה הגדולה ביותר הוא קטגוריית הגבינות הצהובות.

שייקה דרורי, מנכ"ל מועצת החלב: "הציבור הרחב אוהב את ענף החלב הישראלי על מוצריו, וערכיו וזה מתבטא גם בצריכה. המחלבות השונות משקיעות משאבים רבים בפיתוח מוצרים חדשים, כדי שהצרכן הישראלי יזכה למקרר חלב עשיר וטעים וחג השבועות זו ההזדמנות להודות להן על השקעתן".

| שתו חלב |

החלב, מסימני ההיכר של החג עשיר בסידן, אותו מינרל הנפוץ ביותר בגוף האדם והחיוני לתפקודים רבים בגוף: למערכת קרישת הדם, להעברה העצבית, לכיווץ השרירים ולכיווץ והרפיה של כלי הדם. "אחד התפקידים החשובים והידועים ביותר של הסידן הוא בניית העצם בתקופת הגדילה, ושמירה עליו בהמשך החיים. צריכה מספקת של סידן חשובה בכל גיל לאורך מעגל החיים מילדות ועד זקנה, ולכל גיל נקבעה כמות הסידן המתאימה לפי צרכי הגוף המשתנים" אומרת ד"ר מיכל גילאון, דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית. החלב ומוצריו עשירים גם ברכיבים תזונתיים נוספים: באשלגן, במגנזיום, באבץ, בברזל, בריבופלאוין, בוויטמין A, בחומצה פולית, ובוויטמין D. חלב מהווה כאמור' מקור מצוין לסידן, בשל תכולתו הגבוהה והזמינות הביולוגית הגבוהה שמשפיעה לטובה על תהליכי בניית העצם בגוף. "חשוב לציין כי הסידן נספג היטב גם ממוצרי חלב דלי שומן ומחקרים אף הראו שאכילה של לפחות שלושה מוצרי חלב ביום, עשויה להגדיל את צפיפות העצם ולהפחית את הסיכון למחלות עצם ושברים" מדגישה ד"ר נורית פילו ממחוז ת"א יפו של קופ"ח כללית.

מחקר שנערך בפקולטה לרוקחות ורפואה של אוניברסיטת בארי באיטליה קבע כי חלב העיזים מחזק את המערכת החיסונית. במהלך המחקר נבדק המנגנון המשפיע על תפקוד כדוריות הדם הלבנות בדמם של אנשים בריאים. התהליך התבצע ע"י הוספת חלב עיזים לתאים אנושיים של כדוריות דם לבנות. תוצאות המחקר פורסמו בכתב העת המדעי הבינלאומי לפרמצבטיקה ומצטרף לידע המדעי העוסק בתרומתו של חלב העיזים לבריאות גם כאשר הוא מגיע במצב מפוסטר ולא רק כחלב טרי, היישר מעטין העז.
התמונה באדיבות 'טרה'לישראלים המעוניינים ליהנות מיתרונותיהם של מוצרי החלב ושל חלב עיזים בפרט כמו זה שהחוקרים עשו בו שימוש במחקרם, חשוב לציין כי ניתן למצוא חלב מפוסטר (לצד מוצרי חלב אחרים) בכל סופרמרקט, מתוצרת ישראלית של מחלבות מקומיות.יצוין כי למחקר זה קדם מחקר ישראלי שנערך ביוזמת ד"ר אורית הדר מבית החולים לילדים בריטיש קולומביה, בקנדה ו-ד"ר דן מירון, מהמרכז הרפואי העמק בעפולה במסגרתו נבחנה ההשערה כי באמצעות חלב עיזים מפוסטר( שתיה או שטיפה של הפה) ניתן לקצר את משך הופעת התסמינים ולהקל על כאב הנגרם לילדים, אשר לקו במחלה נגיפית המערבת את חלל הפה. הוריהם של הילדים שטופלו בחלב עיזים דיווחו על שנוי משמעותי יותר בהרגשה הכללית ואותם ילדים נזקקו פחות לתרופות להקלת חום או כאבים.

"על פי מחקרים חדשים, החלב נחשב למשקה הספורט החדש. שתיית חלב לאחר האימון מגבירה את סינטזת החלבונים בשריר, ויעילה במיוחד להשבת הנוזלים לגוף" אומרת ד"ר גילאון ומוסיפה: "אכילה/שתייה נכונה לפני ואחרי הפעילות הגופנית חיונית להשגת תוצאות אופטימאליות של האימונים".

ד"ר פילו: "מאחר שגוף האדם אינו מסוגל לייצר סידן בעצמו, וחלב מכיל חלבונים, סידן, ופחמימות הוא גם תורם לגדילה וקובע את חוזקן של העצמות. גם השיניים נהנות מסידן מאחר וקזאין, אחד מחלבוני החלב, יוצר שכבה דקה מעל האמייל של השיניים וכך מגן עליהן מפני פגיעה. מחקרים מראים כי צריכת סידן, ובייחוד סידן ממוצרי חלב, עשויה לסייע במניעת השמנה, הפחתת המשקל ואחוזי השומן בגוף ושמירה על המשקל החדש לאורך זמן".

קטיה שו, המדריכה הראשית במותג טיפוח ושיקום הציפורניים ORLY מדגישה כי הסידן נחוץ גם לחיזוק ולהגנת הציפורן. "תופעה של ציפורניים שבירות, פריכות וחלשות מאפיינות העדר סידן בגוף. לחברתנו תכשירים ייעודים לטיפול ממוקד בחיזוק הציפורן המבוססים על ריכוזיות גבוהה של סידן שתכליתו להזין את מיטת הציפורן באופן ישיר ולעודד צמיחת ציפורניים בריאות".
כולם שותים חלב. אפילו היידי קלום


| חומצת חלב |

"תופעה פיזיולוגית שכיחה בקרב נשים היא יובש בנרתיק. רמת החומציות התקינה באזור
היא pH -4.5.

החיידק הדומיננטי ביותר אשר נוכחותו נדרשת באיבר הוא לקטובצילוס. חיידק זה מסייע בשמירה על חומציות באזור האינטימי על ידי יצירת חומצה לקטית. חומצה זאת יוצרת הגנה טבעית ומונעת דלקות זיהומיות. לחברתנו תכשיר ייחודי המכיל חומצה לקטית שנועדה להורדת רמת ה-pH לכדי איזון טבעי ולשמירה על היגיינה אופטימאלית. הקפדה על שמירת רמת חומציות תקינה באזור הכרחית לשמירה על בריאות האישה" אומרת סורינה הרשקוביץ, הכימאית הראשית בחברת 'חלאבין'.

| חלב מטפח |

"מוצרי החלב עשירים בחומצה לאקטית (חומצת חלב) ששייכת למשפחת החומצות האלפא הידרוקסיות, ועל כן החלב נמצא כיעיל בטיפוח העור" קובעת פני בן עמי, הקוסמטיקאית ובעלת המותג הפרא רפואי 'קארט קוסמטיקס'. החלב, מכיל שומנים וחלבונים התורמים להזנת העור היבש והסדוק. החומצה הלאקטית פועלת לשיפור רמת הלחות בעור, משפרת את מרקמו, מעודדת הסרת תאים מתים מהעור ונהדרת לריכוך עור יבש וגס.

סימה מלכה, המדריכה הראשית במותג התמרוקים CHIC מספרת כי כבר במצרים העתיקה, נהגה קליאופטרה לטבול את גופה באמבט חלב אתונות וכך לדבריה גם אשתו של הקיסר ניירון, אשר הצליחה לקבל רשות לקחת עימה 40 חמורים לאחר שהוגלתה מרומא, רק בכדי שתוכל להמשיך במנהגה לרחוץ באמבט חלב אתונות. "חלבוני החלב ידועים כמי שמועשרים בוויטמינים, מינרלים וחלבונים המעשירים ומזינים את העור" היא אומרת.
מימין לשמאל: 'חלאבין', 'לנקסטר', 'קארט', 'בודי-שופ', 'כריסטינה', 'שיק, 'אורלי', 'הוואי'
לפירוט לחץ כאן


"החלב מכיל מרכיבי טיפוח רבים, המשמשים בסיס כמרכיבים פעילים בתכשירי קוסמטיקה רבים" מוסיפה אורית קמחי המדריכה הראשית במותג 'יונקה פריז'.

המרכיב הבולט ביותר הייחודי לחלב- הן חומצות אלפא הידרוקסיות-הכוללות חומצת לקטוז, וחומצות גלי קוליות AHA. "חומצת לקטוז מגבירה את קצב התחדשות תאי העור: ככל שמתבגרים הגוף מתקשה לסלק בעצמו את תאי העור המתים בכדי לפנות מקום לצמיחה והתחדשות של תאים חדשים, ולכן הגוף זקוק למנות מוגברות של מאיצי התחדשות תאית, שהחזק והיעיל מביניהם היא חומצת הלקטוז. חומצות אלה אומצו על ידי הרופאים הדרמטולוגיים ותעשיית הקוסמטיקה, ומהוות מרכיב חשוב בתכשירי טיפוח לעור הפנים והגוף".

"אתם לא צריכים להגיע עד לפרפומריה בשביל ליהנות מהיתרונות של החלב ופירות העל – אתם יכולים פשוט להיעצר במקרר" אומרת גלי פלטינוב, קוסמטיקאית מחברת 'כריסטינה' ומספקת לכם מתכון טיפוח בייתי בחלב: "יש לערבב חלמון אחד או ביצה שלמה אחת עם כפית שמן שקדים, או שמן סומסום. מומלץ להוסיף לתערובת גביע של שמנת. יש להשאיר את התערובת 30 דקות ולאחר מכן למרוח על הפנים. התוצאה –מסיכה עשירה, מזינה ומפנקת במיוחד".

פירוט מוצרי הטיפוח מימין לשמאל: 'חלאבין', 'לנקסטר', 'קארט', 'בודי-שופ', 'כריסטינה', 'שיק, 'אורלי', 'הוואי'.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר