פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > בריאות > כתבה - המדריך ליחפנים
המדריך ליחפנים
באדיבות 'יונקה פריז'
בחודשי הקיץ, כשאתם חולמים על כף רגל מטופחת וענוגה שמציצה מתוך סנדל מרשים, דווקא אז גדלים הסיכונים לבעיות רפואיות ולפגמים אסתטיים בכפות הרגליים ■ ריח רע, יובש, סדקים, פטריות ושלל תופעות תוקפות את כפות הרגליים בקיץ ■ למה זה קורה וכיצד ניתן לטפל בזה ■ מדריך לפדיקור בייתי.
כפות הרגליים שלנו אינן יוצאות מורווחות מהעונה הלוהטת. החום הגדול נוחת עליהן ומשחרר אותן בנעימות לחופשי. בזמן הזה הן מגדלות עוד קומה, מצמיחות גיבנת ומתעטרות בחריצים לתפארת. אז מה עושים?

|כאבים|

הגרביונים והגרביים נעלמו כלא היו, וכעת הן נתונות לחסדיהם של העקבים השוחקים והסנדלים החשופים, שלא לדבר על הריח שמניב בילוי של יום שלם בתוך נעלי הסניקרס. גם להליכה בנעלי העקב או באלה בעלי סוליות דקות או קשות משפיעה על כף הרגל. נעלי הסטילטו (מעל ארבעה ס"מ) גורמים להפרה של העומסים בכף הרגל - שכן רוב העומס מופעל על קדמת כף הרגל, והדבר גורם לכאב ואילו ההליכה בנעליים שאינן מרפדות היטב את כף הרגל או בנעליים בעלות סוליה שחוקה גורמת לעיוותים במנח כף הרגל ובצורת ההליכה.

|יובש, יבלות וסדקים|

בקיץ, העקב מצמח לו קומה תחתונה ואחר כך מעטר אותה בחריצים עמוקים, הבוהן לפתע מצמיחה גיבנת מכאיבה והצפורניים העבות מתייבשות ונסדקות. אצל חלק מהסובלים מהתופעה מדובר במטרד אסתטי בלבד, אבל במקרים חמורים, הסדקים עלולים להעמיק ולגרום לכאבים חזקים, לדימום ואף לזיהום. האוויר החם מייבש את העור וסודק אותו, והסדקים עלולים להפוך לחתכים פתוחים וכואבים, ולפעמים חיידקים נכנסים דרכם לעור ויוצרים זיהום (חולי סוכרת סובלים במיוחד מהבעיה הזאת).

האקלים החם והיבש, ההליכה עם נעליים פתוחות או רגליים חשופות, העור הרגיש, נעליים לוחצות, עמידה ממושכת, עודף משקל המגביר את הלחץ על הרגל, שינויים שחלים בעור עם השנים, מחלות כרוניות ומחלות עור הם רק חלק מהגורמים לאיבוד נוזלים וליצירת סדקים.

יבלות וסדקים בכף הרגל יכולים להעיד על ליקוי בריאותי מסוים: לעיתים מדובר במחסור של בוויטמין A, התפתחות פטרייה או קרטו-מדיה (מחלת עור קשה). אולם ברוב המקרים תופעות אלו הן פשוט תוצאה של אי טיפוח כף הרגל, הדורש בראש ובראשונה הזנה ולחלוח מתמידים של העור. כי יבלות הן תופעה הנובעת מעור יבש, וכתוצאה מכך נגרמים הסדקים.
אילוסטרציה

|ריח רע |

כאשר מופיע ריח ריח רע מכף הרגל זה מעיד בדרך כלל על זיהום פטרייתי או חיידקי. כף רגל לחה ומיוזעת מספקת תנאים נוחים להתפתחות פטריות ולהתרבותן.

|פטרת|

פטרייה היא סוג של מזהם, היא מדבקת ומתפתחת בעיקר באזורי גוף לחים וחשוכים שאינם חשופים לאור.


|יבלת ויראלית |

יבלת ויראלית נגרמת לרוב מווירוס שמתפתח בסביבה חמה ועשירה בלחות, בדרך כלל בבריכות שחייה ובמלתחות ציבוריות, ולכן היא אופיינית יותר לקיץ. שלא כמו יבלת לחץ, יבלת ויראלית מופיעה בכל האזורים בכף הרגל ולא רק במוקדי חיכוך עם הנעל.
אילוסטרציה


פדיקור ביתי: מדריך

העונה החמה מחייבת אתכם לטיפוח קומפלט באזור כף הרגל. זה לא חייב להיות פדיקור אולטרא מושקע, אבל אתם בהחלט לא יכולה להסתובב בכפות רגליים יבשותת וסדוקות ולבנות שבחורה נדגיש כי גם לק מתקלף וטופרים מעוקלים, מחוץ לתחום!!.

על מנת לבצע טיפול פדיקור בבית עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים. ראשית יש לזכור כי השימוש בכלים –(הפצירות הצבתיות) וכל מה שבא במגע עם העור הוא אישי ואין להשתמש בציוד על בני משפחה אחרים אלא אם הכלים עברו חיטוי ועיקור כדי למנוע הדבקה של נגעים מאדם לאדם (למשל פטרת).

• שלב ראשון – ההשריה:
מלאו גיגית מים חמימים עם סבון אנטיספטי והשרו את כפות הרגליים. למתפנקים, ניתן להוסיף מלחי אמבט להרגשת ספא מופלאה (אגב, מלח האמבט מנטרלים ריחות רעים, בגלל זה משתמשים בהם גם במכונים מקצועיים). המים מרככים את העור ואת הציפורניים, ומאפשרים לעבוד ביעילות.

• שלב שני – טיפול בציפורניים:
מרחו מרכך עור על קשת העור שמסביב לציפורניים ודחפו בעדינות את העור עם דוחף עור בכדי להגדיל את לוחית הציפורן. את עודפי העור יש להסיר בעדינות יתרה. את הציפורניים גזרו באופן ישר, אבל הקפידו שלא לגזור יותר מדי – חייב להישאר מעט קצה חופשי בכדי להימנע מציפורן חודרנית וכן בכדי למנוע אפשרות של חדירת פטרת מתחת לציפורן. בעזרת בלוק הסירו בעדינות את שכבת השומן שעל הציפורן ואחר כך הבריקו אותה בעזרת פצירת הברקה.

שייפו את הציפורניים כשהן יבשות. זה יקל עליכן לעצב אותן. הקפידו לשייף בתנועות עדינות לכיוון אחד – תנועות של הלוך ושוב פוגעות בציפורן ועלולות לשבור אותה. כשאתן גוזרות את ציפורני הרגליים השאירו מילימטר אחד לפחות של אורך, כדי למנוע מצב של ציפורן חודרנית. כדי להקל על מריחת הלק ברגלים הניחו בין האצבעות מפריד אצבעות- כך הציפורניים יהיו בפוזיציה ישרה דבר שיקל על הדיוק במריחת הלק. את הלק מרחו בשיטת השכבות. כדי שהייבוש הסופי יהיה מהיר. לסיום מומלץ למרוח שכבת מגן שתעניק לציפורן גימור מבריק ועמיד. פנקו את הקוטיקולה. לעור המקיף את הציפורן יש תפקיד: מטרתו למנוע חדירה של גורמים לא רצויים העלולים לפתח זיהום מתחת לציפורן. העור הזה עדין ולכן לא גוזרים אותו ולא דוחפים, אלא מעסים תוך הדיפה קלה מאוד של העור כלפי חוץ. חשוב לעשות זאת בעדינות רבה, בתנועות מעגליות קטנטנות, במקלון עץ המיועד למטרה זו. הזינו אותו בשמן מזין אשר ישמור על גמישותו.

• שלב שלישי – הסרת העור:
אחד החלקים החשובים בפדיקור הוא שיוף העור הקשה בכף הרגל. מרחו פילינג על כף הרגל והסירו בעזרתה את עודפי העור- הקפידו על אזור הקרסול וצידי כף הרגל. אם אתן סובלים מעור קשה וגס בעקבים – השתמשו במשייף רגליים פעמיים עד שלוש בשבוע או/ו בפילינג גרגרים וחשוב כמובן להקפיד על שימוש בקרם רגליים המיועד לריכוך העור.

• שלב רביעי - שיוף:
אחרי שהסרתם את העור, שטפתם את הרגל וייבשתם קלות, הגיע זמן השיוף. את מוזמנים לעשות את זה עם אבן שיוף או עם משייף גדול עם ידית. ודאו שאתם עוברים על כל האזורים שבהם יש עור קשה, גם מסביב לעקב. הסירו שאריות של לק ישן. השתמשו במסיר לק נטול אצטון, או באצטון מועשר בשמנים צמחיים, היות שהאצטון מייבש את הציפורניים ואת העור שמסביבן.

• שלב חמישי – מריחת קרם:
מצאו את הקרם המתאים ביותר לכפות הרגליים ומרחו את כפות הרגליים עד שהוא נספג.

• שלב שישי – מריחת לק:
שלב זה מיועד לקוראות (גברים, דלגו) עכשיו אתן מוכנות לשלב הסופי והקריטי, זה שיהפוך אותך מסתם אישה עם רגליים מטופלות לאחת שמשוויצה בסנדלים ממותגים. אם אין לך בבית מפריד אצבעות, תעשי מה שעושים במכונים: לוקחים נייר סופג, מקפלים לרצועה דקה ומשחילים בין האצבעות ככה שיש הפרדה ביניהן. לאחר מכן מרחי את הלק: קודם כל שכבת בסיס ולאחר מכן שתי שכבות של לק לבחירתך, ושכבה שקופה עליונה. אחרי מריחת הלק, הקפידי לא להיכנס לנעליים סגורות לפחות לשעה.
מוצרים לטיפוח הרגל


|חדש על המדף|

תעשיית מוצרי הטיפוח לכפות הרגליים משגשגת ואנו חשופים למגוון רחב של טיפולים משלימים. בקיץ, בגלל החום הרב, הזיעה והלחות היחסית הגבוהה, העור באזור זה מתייבש ומפתח שלל גירויים.


היום כבר ידוע לכל שגם מי שאינו סובל מבעיות עור מיוחדות, יכול בעונה זו של השנה לפתח יובש עור קיצוני שגורר איתו גרד מסיבי שעלול להסתיים גם בזיהום. הצמא הגדול של עור כף הרגל נעוץ בכך שיש בו רק עשירית מכמות תאי השומן שנמצאים בעור הפנים ועל כן חשוב להקפיד על טיפוח כף הרגל בקיץ.

- רול און של 'חלאבין': רול און "פדי-דרמאלי" לכפות רגליים סדוקות ויבשות המבוסס על ריכוז של: אלו-וורה ומיצוי שמן אורן סילבסטרים המהווה "זריקה עוצמתית" של לחות מרווה, לצד ויטמין E + A , F לריכוך ולהזנת העור. מחיר: 25 שקל ל- 80 סמ"ק, ברשתות הפארם ובתי המרקחת.

- קרם טיפולי לכף רגל יבשה וסדוקה של 'קארט קוסמטיקס': קרם טיפולי המבוסס על אבוקדו, שמן זית, אלוורה, שמן אקליפטוס, חמאת שיאה, שעוות דבורים, ויטמינים E, A, D, C וקינמון היוצר מעטה הגנה חיצוני על כף הרגל ומונע התפתחות מחודשת של סדקים ויובש קיצוני. מחיר: 110 שקל ל-50 מ"ל, אצל הקוסמטיקאיות.

- קרם רגליים של 'ג'ויה מעבדות לקוסמטיקה': קרם עשיר במיוחד המבוסס על נוסחא המסייעת במניעת ריחות לא נעימים בכף הרגל. עשיר בוויטמין A ו-E, גליצרין, ואירגזן (שמיועד למניעת פטריות ברגליים). מחיר: 35 שקל ל-250 מ"ל, להשיג בפרפומריות ברחבי הארץ.

CHIC תמרוקים מציעה קרם רגליים על בסיס צמח האובליפיחה המכיל ריכוז גבוה של שמן נר-הלילה, שמן גזר ושמן קוקוס המרככים ושומרים על רכות העקבים ומונעים סדקים ויובש. מחיר: 20 שקל ל-125 מ"ל ברשתות הפארם והפרפומריות ברחבי הארץ.

- קרם רגליים של 'כריסטינה': קרם המועשר בחמאת שיאה העוזרת בריכוך כפות הרגליים ובתמציות שמני אקליפטוס ושמן עץ התה למניעת אדמומיות בעור. מחיר: 65 שקל ל- 75 מ"ל, אצל הקוסמטיקאיות המורשות ברחבי הארץ.

- קרם רגליים של 'לואר': קרם טיפולי העשיר בשמנים אתריים שנועדו להרגעת העור ולהזנתו. 60 שקל בסניפי הרשת ברחבי הארץ.

נוכסקורן, תכשיר ללא מרשם רופא המיועד לטיפול הסרת יבלות. מחיר: 14 שקל, ל-15 מ"ל, להשיג בבתי המרקחת וברשתות הפארם.

- קרם רגליים של Lavido: קרם העשיר בצמח האכליאה שנאסף בר ממדבר יהודה. רכיב זה הורג פטריות וחיידקים ומחטא את העור ומונע ריחות רעים. מחיר: 65 שקל ל-120 גרם, בחנויות טבע ברחבי הארץ.

קרם רגליים של 'יונקה פריז': קירוג'ל, ג'ל הידראטי מחומרים טבעיים על בסיס חרוב, תמציות לימון תפוז וליים, וגליצרין המרפא, מחטא, משכך ומאזן את רמת החומציות של העור לטיפול במצבי יובש, עור סדוק ומחוספס, יבלות וגירויים. מחיר: 165 שקלים ל-50 מ"ל, אצל הקוסמטיאיות המורשות ברחבי הארץ.

VARI-EZE: תכשיר טבעי המטפל בנגעי עור וציפורניים בכפות הידיים והרגליים. התכשיר מטפל בציפורניים בעלות כתמים שחורים או צהובים וממגר פטריות. מחיר:140 שקל ל-10 מ"ל, בסניפי רשת נייל סטודיו ובמרכזים המקצועיים ברחבי הארץ.

* ייעוץ מקצועי: ד"ר עידית אוריון, רופאת עור; העמותה הישראלית לפודיאטרים וכירופודיסטים; "נייל-סטודיו", רשת להכשרה מקצועית בתחום בניית ציפורניים, פדיקור רפואי ומניקור; 'קארט פרו אקדמי' - המכללה ללימודי קוסמטיקה ופדיקור פרא רפואיים.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר