פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 רכבי פאר

 רכבי ספורט

 פורום רכבי יוקרה

 לוח רכב
רולס-רויס ב.מ.וו BMW
> ראשי > עולם הרכב > רכבי פאר > כתבה - סרג'יו פינינפארינה, המעצב
סרג'יו פינינפארינה, המעצב האגדי של 'פרארי 'הלך אמש לעולמו
פרארי GTO
סרג'יו פינינפארינה האיטלקי, אחד ממעצבי הרכב הבולטים בעולם, מת אתמול בגיל 85. לצד עיצובים של מכוניות פרארי, מזראטי, רולס רויס, וולבו, אלפא, פיאט ופיג'ו הוא גם חתום על לא פחות מכ-50 דגמי פרארי מרהיבים.
סרג'יו פינינפירינה, אחד ממעצבי הרכב המשפיעים ביותר בעולם, שעבד עם יצרניות פרארי, מזראטי, רולס רויס, אלפא רומאו, פיאט, פג'ו ו-וולבו נפטר אתמול בגיל 85 בביתו שבטורינו.

פינינפירינה האיטלקי בנו של ז'אן בטיסטה פירינה, שייסד את חברת "פינין" - פינינפארינה בשנת 1930 כחברה לעיצוב ובניית מרכבים למכוניות חדישות מילא שורה של תפקידים בחברה הקרויה על שם אביו למעלה מ-50 שנה, ונחשב לאחד מעמודי התווך של מחלקת העיצוב לצד משפחתו המורחבת שניהלה את הפרויקטים עבור מספר רב של יצרניות, רובן איטלקיות וצרפתיות. זו הפעם השנייה בארבע שנים שהסדנה מאבדת בן משפחה בעקבות דריסתו של אנדרה פינינפרינה ב-2008.

הוא נולד בשנת 1926 והצטרף לעסק המשפחתי בגיל 24 ולאחר שסיים את לימודי המכניקה וההנדסה בפוליטכניקו של טורינו. בשנת 1966 החליף את אביו כנשיא החברה וכמעצב הראשי שלה, וביסס את מעמדה בעולם עיצוב המכוניות וייצורן.
צילום: European Pressphoto Agency


בשנת 2006 הוא לקח צעד אחורה, ומונה לנשיא כבוד והעביר את מושכות הניהול לבנו אנדרה שנחשב לכישרון עולה ומבטיח. שנתיים אחרי שאנדרה הפך ליו"ר הסדנה הוא מצא את מותו בנסיבות טרגיות בתאונת דרכים בעת שרכב על קטנוע בדרך לסדנת הפיתוח של החברה בטורינו.

לאחר מותו הפתאומי של אנדרה משרת היו"ר הוענקה לפאולו בנו הבכור של סרג'יו שביקר בישראל לפני שנה וחצי לרגל יום עיון בנושא העיצוב האיטלקי שאירגנה שגרירות איטליה בישראל במוזיאון העיצוב חולון.

פאולו הקים בשנות השמונים את "פינינפארינה אקסטרה" שהתמקדה בעיצוב של כל דבר חוץ ממכוניות ובין עבודותיה ריהוט, מטבחים, מכונות קפה, מוצרי אלקטרוניקה.

שנה שעברה השיקה פיניפארינה את מיזם "אוטוליב" שהושק בפריז, שבמסגרתו, בדומה למיזם השכרת אופנים, אפשר לשכור מכונית חשמלית לפי שעה.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר