פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 רכבי פאר

 רכבי ספורט

 פורום רכבי יוקרה

 לוח רכב
רולס-רויס ב.מ.וו BMW
> ראשי > עולם הרכב > רכבי פאר > כתבה - שוטינג ברייק
שוטינג ברייק
צילום: אתר יצרן
מרצדס CLS63 AMG
נחשפה מרצדס שוטינג ברייק ■ עכשיו, עם המון כוח ■ סדנת הביצועים כוללת 525 כ"ס, 4.4 שניות ומעמידה ל-100 קמ"ש.
פחות משבועיים ימים אחרי שמרצדס חשפה את גרסת הסטיישן AMG של ה-CLS הלא היא ShootingBrake (על שם העיצוב הכפוף), מגיעה עתה המכונית הבכירה ביותר בסדרה שהוסבה למכונית סטיישן עם ביצועים דמיוניים ותציע כמות מסחרית של כוח וביצועים.

השיווק יחל באירופה באוקטובר הקרוב, ולישראל תגיע כפי הנראה רק בהזמנה מיוחדת.

ה-AMG שוטינג ברייק מצוידת במנוע טווין-טורבו עם שמונה צילינדרים, בנפח של 5.5 ליטר והספק של 525 כ"ס. המומנט מרשים לא פחות - 71.3 קג"מ, כאשר מרצדס תציע גרסה חזקה עוד יותר במהדורה מוגבלת בשם Edition 1.

זו האחרונה היא בעצמה מהדורת השקה, שתובדל גם בשינויי עיצוב ואבזור קלילים ותגי "Edition 1". דגם זה יפיק 557 כ"ס ויגיע ל-100 קמ"ש ב-4.3 שניות. צריכת הדלק תעמוד על 6 ק"מ לליטר (בנסיעה רגועה).

כיול המתלים כמקובל ב-AMG, מאפשר בחירה בין מספר מצבים סלקטיביים: ספורטיבי, נוחות וספורטיבי פלוס, וגם בתיבה שלושה מצבים הנחלקים בין ניהוג תוקפני, חסכוני או נייטרלי.
מרדצס


מלבד תוספת הכוח, לדגם החדש גם בשורה של שדרוגים ושיפורים שמטרתם להעניק חווית נהיגה ספורטיבית. בין היתר יש לו סרן קדמי רחב יותר בכמעט שישה ס"מ, מתלים משודרגים בכל ארבעת הגלגלים ומערכת בלימה לעומסים כבדים.


גם מידת הצמיגים נדיבה: 255/35 מלפנים ו-285/30 מאחור, בשני המקרים עם חישוקי "19.

בהשוואה לשוטינג-ברייק הקונבנציונאלית, לדגם ה-AMG עיטורים בלעדיים של החטיבה שהם חלק בלתי נפרד מהחבילה עליה נדרש לשלם הלקוח. על החלק האחורי של הרכב מופיע הכיתוב "בי-טורבו V8", ואף מותקן דפיוזר לצד המפלטים. בחזית תמצאו פגושים ספורטיביים וגדולים יותר, פתחי יניקה לקירור המנוע ולמי שמתעניין רצפה אחורית המשובצת בעץ בגוון דובדבן. מסביב למושבים ריפודי עור ונאפה, גלגל הגה בציפוי עץ ומערכת שמע משודרגת.

מרצדס טרם פרסמה את מחיר הגרסה החדשה, אך היא צפויה להיות יקרה מה-CLS 63 AMG סדאן. מחירה של זו עומד בארה"ב על כ-95 אלף דולר, או כ-375 אלף שקל לפני מיסים מקומיים.

מהיבואנית נמסר: "כלמוביל חפצה לספק לשוק המקומי את כל דגמי המותג כולל רכבי קצה וספורט מסדנאות AMG. במקרה של ה-CLS שוטינג ברייק, כלמוביל בוחנת את הנושא ובהתאם לביקוש ומחירי היצרן תחליט לגבי הבאתו של הרכב ארצה".
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר