פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 נדל"ן פרטי

 נדל"ן עסקי

 פורום נדל"ן

 פורום נדל"ן להשקעה

 לוח דירות
 לוח נדל"ן עסקי
רוז תוכנה רימקס יוקרה נדל"ן יוקרה Prestige - Real Estate אופרה על הים
> ראשי > נדל"ן > כתבה - חינוך ירוק
חינוך ירוק
הדמייה. 'אליקים אדריכלים'
חברת שיתופית זכתה במכרז להקמת בית הספר היסודי אנטיגונוס – בתל אביב ■ בית הספר המתוכנן ייבנה כמבנה אקולוגי ירוק, הכולל הצללות HPL מעטפת מבנה מבודד תרמית וחלונות אקוסטיים ותרמיים.
לפני כחמישה חודשים הגישו חברי מועצת עיריית תל אביב יפו מיטל להבי (מרצ) ושרון לוזון (עיר לכולנו) ערר לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בטענה כי יש לבטל את המכרז אותו פרסמה העירייה ואין לאשר הקמת בית ספר נוסף ברחוב אנטיגונוס, בשטח שבו פועלים היום גני ילדים וחניון עירוני.

לדבריהם, על פי המכרז בית הספר שיוקם צפוי לכלול 18 כיתות על שטח של כ-2.9 דונם. זאת, בניגוד לטענתם להחלטת הממשלה מינואר 2011, לפיה יש לבנות בתי ספר יסודיים על פי מפתח של חצי דונם לכל כיתה, ובמקרה הזה 9 דונם.

העירייה מצידה טענה במכתב ששוגר למשרד החינוך כי על רקע הגידול במספר אוכלוסיית תושבי העיר והמשפחות הצעירות בפרט היא נדרשת למאמץ אדיר להוספת גני ילדים ובתי ספר יסודיים ובכלל זה באזור הנדון שהנו אזור עירוני המאוכלס שנים רבות. עוד הוסיפה העירייה במכתבה וציינה כי המגרש ברחוב אנטיגונוס הוא המתאים ביותר מבחינתה להקמת בית הספר. "מדובר במגרש בגודל 5.3 דונם הנמצא קרוב ביותר למגוריהם של התלמידים הפוטנציאליים. מגרש זה הוא גדול יותר מהחלופות. במגרש אמנם קיים מבנה של גן ילדים אך הוא יפונה וייהרס כשהדבר יידרש בעוד כמה שנים כאשר בית הספר, המתוכנן להיות בית ספר צומח, יגיע למספר הכיתות המצריך זאת".
הדמייה. 'אליקים אדריכלים'


לאחרונה חברת הבנייה 'שיתופית', המתמחה בביצוע פרויקטים ציבורייםומוסדיים, זכתה במכרז האמור. מהחברה נמסר כי היקף בניית הפרוייקט מוערך ב-20 מיליון שקל. נתון שאינו מתיישב עם טענות מגישי הערר הוא כי בית הספר החדש ייבנה על מגרש בגודל של כ-5 מתוכם 3,000 מ"ר בנויים.


ביה"ס החדש תוכנן על ידי משרד האדריכלים 'אליקים אדריכלים' ויכלול 18 כיתות, המחולקות על פני שלוש קומות. כל קומה תכלול 6 כיתות אם, ממ"מ שישמש כחדר מדעים, חדרי ספח וחדרי הנהלה. במבנה מתוכננת גם ספריה וחלל פרויקטים. פיתוח המגרש כולל טריבונות ישיבה, אזורי משחק ומגרש ספורט מקורה.

המבנה החדש של ביה"ס שוכן על דופן הרחוב מעל מקלט עירוני קיים ועל כן תוכנן כמבנה אקולוגי ירוק. בין האלמנטים הירוקים במבנה: הצללות HPL בחזית המערבית והחזית המזרחית, מעטפת מבנה מבודדת תרמית וחלונות בעלי יכולת בידוד אקוסטית ותרמית.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר