פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - "אומנות ושמה תשוקה"-
"אומנות ושמה תשוקה"- תערוכת "ארוס ותשוקה- למבוגרים בלבד!"
כוכבה סרנגה
מה בין ארוטיקה לפורנוגרפיה? מה מקומה של פורנוגרפיה באמנות? ■ תערוכה חדשה מציגה מרקם של עבודות מתחומי יצירה שונים, היוצרים בחלל הגלריה דיאלוג בין חומרים, טקסטורות ושפות אמנותיות שונות, בהקשר למיניות.
אם לאיזור התעשייה בחולון שמתם פעמיכם, ברצוני להמליץ לכם בחום להמתיק את שעת ההמתנה לתיקון רכבכם שבמוסך ע"י ביקור לשעה קצרה ומדליקה בגלריה קטנטנה ומטריפה (את כל החושים). גלריית האורגים 21 מתמחה בתערוכות קונספט, וזוהי התערוכה הרביעית ומעוררת התקשורת והמחלוקת הגדולה מכולן. הגלריה היא שיחת העיר חולון, ורבים פוקדים אותה בסקרנות גוברת והולכת.
התערוכה המדוברת, הנקראת "ארוס ותשוקה" יוצרת מרקם של עבודות מתחומי יצירה שונים, החל בציור וכלה בפיסול, היוצרים בחלל הגלריה דיאלוג בין חומרים, טקסטורות ושפות אמנותיות שונות בהקשר למושגים הבאים: מה בין ארוטיקה לפורנוגרפיה? מה מקומה של פורנוגרפיה באמנות? ייפוי הגוף או השחתת הגוף? מה בין עירום ובין ערטול, והאם אבחנות אלה עודן קיימות?

בערב ההשקה של התערוכה נקראו שירי תשוקה, הושמעה מוזיקה ונשפך יין רב בצד הצפייה בתמונות ובפסלים המעוררים מחשבה, כפי שאמרה כוכבה סרנגה, משוררת ואומנית: "אפשר להביע תשוקה בציור גם כשזה לא בעירום, והרגש של התשוקה עובר לא רק דרך מודל של עירום, אלא גם ע"י אופן ההתבוננות בפסל או בתמונה."

אומן נוסף המציג בתערוכה הוא סמרל, המוכר מאוד ברמה הבינלאומית, משום שוא החל את תערוכותיו בארה״ב, כי בארצנו השמרנית לא היה מקום, שהיה מוכן להציג ארוטיקה. בעיניו, זה הדבר הבסיסי ביותר: "אין מתוק, חם, מזמין ואישי מזה, וכל צעיר מצייר זאת."
יולנדה אנטלשרה קרפנוס, משוררת ואומנית חתרנית במיוחד עונה לשאלה: "למה אני מציירת איבר מין זכרי בתוך היד? כי אני אוהבת לשחק באיברי הגוף השונים בציור ולהניח אותם היכן שמתחשק לי." בערב זה היא קראה אחד משיריה מתוך הספר ״נשק שפתיי וגע", שיר אירוטי שנתן נופך נוסף לתערוכה:״חשבתי, חשבתי לאחוז בבהונותיך,
להניח אצבע, מורה, אגודל, זרת, אמה
על חמישתן
לחוש בפעימותיהם.

שאפתי לסוד כפות רגליך
לעסותן במור
להטביע רישומי
עליהן.

רציתי ללטף קרסוליך
למעוך בקלות שקערוריותיך
לגעת בעדינות עורך
עליך.

חפצתי לעלות במעלה שוקיך
נענים למגעי שריריך
מצפות ברכיך
לליטופיי.

בקשתי לנסוק לאורך ירכיך
להגיע למחשכיהן
למה שביניהן
אליך."

אומן ומשורר נוסף, שקרא שיר אירוטי "שיר השבילים" הוא חיים בירן, שהשווה בין שבילי הארץ לבין שבילי הגוף הנשי שאליו הוא משתוקק. אחריו עלתה לבמה לורי פשניצה האוצרת קראה שיר מתריס כנגד השמרנות "דולי בייב", שסחף את קהל המאזינים.

ויקטוריה זלטקין, המתמקדת בציוריה בפורטרטים, ציירה שני הומוסקסואלים מתנשקים, כשבמבט ראשוני בתמונה היא מצליחה לתעתע בצופה הבטוח כי לפניו זוג הטרוסקסואלים מתנשק. זלטקין מספרת, כי שאבה את השראתה לציור של שני גברים מתוך הזדהות שלה עם הקושי של אנשים באופן כללי לקבל את עצמם, כי הם אינם בטוחים בעצמם. זלוטקין מאמינה, שלכל אחד יש דרך משלו, וכדי להכיר את עצמה באיזשהו שלב התגלגלה לנושא האירוטי - ההומואי. זאת בעקבות קריאת סיפור אירוטי במרשתת בין שני בחורים שנמשכו זל"ז, אך היה להם קשה להודות בכך. זלוטקין, שהזדהתה עם חוסר האומץ שלהם להודות במי שהם, התחילה לצייר ולכתוב שירים וסיפורים גם בנושאים אירוטיים, וכפי שהיא היטיבה לתאר זאת: "התפוצצתי לכל הכיוונים מבחינה יצירתית". זו הייתה תחושתי בביקור בגלריה באותו ערב רווי אומנים יצירתיים ופוריים.
ואדים רובינצ'יק


איציק אדיר, אומן המצייר בפה ומשמש כיו״ר איגוד הציירים בפה וברגל, מציג בתערוכה שתי עבודות צבעוניות מאוד, תרתי משמע: "אני רואה בציורי גוף דבר מיוחד ויפה, וזה גורם לי תשוקה מאוד גדולה לצייר את עצמי. אני נפצעתי בגיל 24, ולפני כן שירתי בחיל האוויר בכנף 1 בטייסת קרב ברמת דוד. אחרי הפציעה התחלתי לצייר והצטרפתי לארגון הציירים בפה וברגל ולמדתי חמש שנים במדרשה לאומנות בהצטיינות, ולאחר שסיימתי את לימודיי שם, הצטרפתי לצוות ההוראה וריכזתי את מגמת האומנות. לימדתי ציור ורישום ואף פיתחתי קורס מיוחד: "אומנות משקמת" שהפך לקורס הכי מבוקש. למעשה, קורס זה היה ההיפך מטיפול פסיכולוגי, במקום לגעת במקומות הקשים הכואבים והטראומטיים- נתתי לסטודנטים לחזור ולצייר את הזיכרונות הנעימים והיפים וע״י העיסוק בזיכרונות הטובים לשקם את המקומות הכואבים, כי כך משהו מתעורר וחוזר לחיים. ארבעים שנה אני מצייר ומלמד אומנות, והקדשתי שנתיים לציורי גוף, ובין היתר, גם לעירום גברי ונשי. הנושא העיקרי היה הצבעוניות ונתתי בצבעוניות עוצמה חזקה לציורי ערום ולתשוקה, כי הצבעוניות היא חלק חשוב מאוד מהמראה האישי ומהאישיות. זה מראה על חיות, עוצמה וכוח, וזה מעניק הבעה חזקה מאוד לנוכחות הגוף הנשי והגברי."
ויקטוריה זלטקין


פתיחת התערוכה התקיימה במוצ"ש שחלף, בגלריית "האורגים 21" שבחולון ע"י האוצרת: יפה שוחטים-עמרני ואשת יחסי הציבור מיכל סדן, שתי נשים אמיצות, לכל הדעות, שלא התקפלו אל מול הנורמות הקיימות בחברתנו השמרנית ושברו קונצנזוס ע"י הצגת יצירות אומנות שחלק מן האומנים המשתתפים בתערוכה לא יכול היה להציג באף מקום אחר. יפה ומיכל יצרו בחוכמה פלטפורמה שבה אומנים מקשת האוכלוסייה הישראלית הצליחו להציג ככל העולה על רוחם ללא צביעות וללא ריסוס התמונה בדיו (עד כה... טפו, טפו, טפו) בטוחני, שהחוויה המרטיטה שעימה תצאו מן התערוכה תגרום לכם לשוב הביתה רעבים לאיש/ה שלכם/ן.

במהלך התערוכה יתקיימו שיחי גלריה ואירועים התואמים את הנושא, ובין השאר ידובר על: כיצד מעבירים תשוקה וחושניות בציור ובפיסול? היצירות למכירה.

האומנים המשתתפים: אהרון הולצברג, אילנה טמאן, איציק אדיר, אסנת גפן, בשמת ניראון, ג'ימי גראס, דפנה וקסלר, הלנה גת,ואדים רובינצ'יק, ויקטוריה זלטקין, חיים לוי, חמדה אבישר, יולנדה אנטל, יעל שביט, יעקב פורת, כוכבה סרנגה, ליקה רמתי, סמרל, עליזה בורשק, עוזי זק, צפי בירן, קרולינה גולדנברג, ריבה זוהר, שלמה דלל, שרה אהרונוביץ- קרפנוס.

"ארוס ותשוקה". ג'-ה' 16:30-19:30, שבת 11:00-13:30, או בתיאום מראש בטל': 050-5925521. נעילה: 7.6. גלריית "האורגים 21", חולון.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר