פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עסקים

 צעצועים לגבר

 אופנת גברים

 פורום עולם הגבר

 פורום עסקים והשקעות

 לוח מוצרים
פרארי קנירפס knirps קרטייה Cartier
> ראשי > עולם הגבר > עסקים > כתבה - הדרך אל העושר...
הדרך אל העושר...
פרארי סקאלייטי
פרארי סקאלייטי
איך להתעשר ומהר? הכול על ספרו רב המכר של רוברט ט. קיוסאקי "אבא עשיר אבא עני"
רוצים להתעשר ומהר? כנראה שאתם לא לבד. עשרות אלפי אנשים בישראל כבר קראו את הספר "אבא עשיר אבא עני", האם קריאת הספר תגרום גם לכם להתעשר? הדעות חלוקות..

ראשית נקדים ונאמר כי עם הצלחה אין להתווכח, הספר היה הצלחה אדירה בארה"ב וגם בארצנו הקטנה ואף הוקם לכבודו אתר מעריצים בעברית. הספר מספר על נער שהתחנך על ברכיהם של שני אבות, האחד אביו הביולוגי שהיה איש משכיל עובד לפרנסתו כמקובל והוא "האב העני", השני הוא אביו של חברו הטוב, שהפך למעין אב רוחני עבור המחבר. אותו אב רוחני היה איש עסקים מתחום המרכולים, שלימים הפך למיליארדר ולאחד מעשירי אמריקה. החינוך אותו ספג מאותו אב רוחני מוגדר כ"חינוך כלכלי" והוא החינוך אותו רוצה המחבר להעביר אלינו באמצעות הספר.

ככלל, החשיבה וההמחשה בספר היא די בנאלית ודיכוטומית ובכך חולשתו , אולם למרות זאת, היא פורצת גבולות ומערערת את יסודות התפיסה המקובלת של הקורא. המחבר מגדיר מחדש מושגים השגורים במוחנו ומאלץ אותנו לחשוב אודותם. התוצאה יכולה להיות תחושה של הארה או מנגד תחושה של רתיעה מוחלטת מהניסיון לערער את ביטחוננו.

ארמון הוא נכס?
גינת הארמון..
דוגמאות - "נכס" , מהו נכס? לטענת המחבר נכס הוא דבר שמכניס לכיסנו כסף , לא העצם הפיסי קובע את מהותו כי אם המהות היא שקובעת. הדירה בה אנו גרים ומשלמים עליה משכנתא אינה נכס להגדרתו כי אם נטל, משום שהיא מוציאה מכיסנו כסף ולא מכניסה אותו. לעומת זאת אותה דירה, אם נשכיר אותה תהפוך מייד לנכס, משום שאז היא מכניסה לכיסנו כסף. המחבר טוען כי אל לנו לרדוף אחר הכסף כי אם לתת לו לרדוף אחרינו, כלומר לתת לכספנו לעבוד עבורנו.

"עשיר" לטענת המחבר , איש עשיר הוא זה שהכנסותיו מנכסים ובכלל עולות על התחייבויותיו. מכיוון שכך, הוא עבר איזושהי נקודת איזון. כיוון שהכנסותיו מנכסים עולה על התחייבויותיו הרי שיכול הוא בכסף שנותר לרכוש עוד נכסים ומהם להרוויח עוד כסף וכו'. לכן העשירים הופכים כל הזמן ליותר עשירים.
אין זה משנה אם אתה שכיר או עצמאי, לא יופי ביתך או ריהוטו קובעים אם אתה עשיר או עני ואף לא אם אתה שמח בחלקך או לא. השאלה היא חשבון פשוט ההכנסה ממגוון הנכסים שברשותך (משכורת, דיווידנד ממניות, כספים מדירה שאתה משכיר כספים שאתה מקבל מעסקים שברשותך וכו') פחות ההתחייבויות שלך (עלות המחייה של המשפחה, תשלומים שאתה חייב , משכנתא וכו') אם התוצאה חיובית, הרי שאתה עשיר. אם תמשיך בדרך זו תמשיך להתעשר.

אבא עשיר אבא עני
אמנם העקרונות נכונים (כנראה שלעשירים הגדולים אכן יש נכסים שמכניסים להם כסף ואיתו הם קונים עוד נכסים), אולם בעיות מרכזיות טבועות בהם ראשית, העולם הוא מורכב יותר. השקעה כלשהיא יכולה להיות הצלחה גדולה בראשיתה וכשלון צורב באחריתה, הדוגמא לכך יכולה להיות אותה דוגמא - השקעה בתחום הנדל"ן, גם דירה שרכשנו לצורך השכרה, יכולה להפוך לנטל ולא לנכס במקרים רבים. כך שגם אם העיקרון נכון, הרי שזו אומנות גדולה לבחור במה להשקיע.
שנית, כיצד צוברים את ההון הראשוני שמאפשר לנו להשקיע בנכסים? איננו יכולים להשכיר את הדירה בה אנו חיים, משום שאין לנו מקום אחר לגור בו. כנראה כוונת המחבר היא שלא נרכוש דירה שהיא מעבר ליכולותינו ונקבור עצמנו בהתחייבויות שלא נוכל להיחלץ מהן וזהו אכן חינוך כלכלי.

מומלץ לאנשים לא שגרתיים ולכאלו שמחשיבים עצמם ללא שגרתיים.

הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1 2 3
חיפוש מהיר