פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 נדל"ן

 עולם הרכב

 עולם הגבר

 עולם האשה

 חוג הסילון

 החיים הטובים

 לבית ולגן

 לוחות ראשי
 לוח נדל"ן
 לוח רכב
 לוח מוצרים
> ראשי > כתבה - נגד אלימות ברשת: רני
נגד אלימות ברשת: רני רהב, מרגלית צנעני, פנינה רוזנבלום, ליאור דיין ואחרים מקריאים טוקבקים מרושעים על עצמם
אילוסטרציה
קמפיין חדש של איגוד האינטרנט הישראלי קורא לגולשים באמצעות ידוענים ודמויות רשת מוכרות שלא לשתף פעולה עם בריונות באינטרנט ■ לדברי המרכז לאינטרנט בטוח הפועל מטעם האיגוד כמחצית מהפונים בעקבות מקרי אלימות ברשת הם ילדים ובני נוער.
קמפיין חדש למאבק באלימות ברשת של איגוד האינטרנט הישראלי הושק אמש (ראשון) בהשתתפות שורה ארוכה של מפורסמים ובהם פנינה רוזנבלום, רני רהב, אורטל בן דיין, עדי שילון, איל שני, מרגול, ליאור דיין, גל אוחובסקי, חן טל, קותי סבג, יורן דוידי, עומרי חיון, נאור אורמיה, שון גיטלמן, מור סילבר, אנה זק ויהב טווסי.

הקמפיין שבמרכזו סרטון בהשתתפות סלב' המקריאים תגובות מרושעות שנכתבו כנגדם בכתבות שונות באינטרנט - קורא לגולשים "אל תשתפו, אל תשתתפו".

"איך אני שונא אותה תסתכלו על הברכיים שלה איזה מקומטות ומגעילות". זהו רק טוקבק פוגעני אחד, ויחסית מעודן, מבין עשרות שסופגת פנינה רוזנבלום לאחר כל הופעה שלה בכלי התקשורת. רוזנבלום כאמור היא רק אחת משורה ארוכה של מפורסמים שנרתמו לקמפיין זה ובאיגוד מציינים כי המסר הוא שאם הדמויות שלוקחות בו חלק ורגילות להיות באור הזרקורים נפגעות מהתגובות המרושעות שנכתבו נגדן שהרי ילדים ובני נוער ודאי פגיעים הרבה יותר לתגובות אלימות.
מקריאים טוקבקים אכזריים על עצמם

על פי מחקרים שנעשו בארץ, כל ילד שני שקורא את הכתבה הזו, היה קורבן לאלימות או מכיר מישהו שהיה קורבן. מחקרים מצביעים על כך שכ-23% מבני הנוער פוחדים לצאת מהבית ומגדירים את בית הספר כמקום לא בטוח. גם נתוני המועצה לשלום הילד מאוששים את ההיקפים העצומים של האלימות ברשת ומהם עולה כי 45% מהילדים בגיל 10-17 דיווחו שנפגעו מאלימות מילולית ברשת. נתון מטריד נוסף שפורסם על ידי המועצה הוא שמרבית הילדים (77%) מעולם לא סיפרו לאיש על היותם קורבנות לאלימות באינטרנט.

לאלימות יש פנים רבות והיא יכולה להופיע בצורה של אלימות מילולית, לחץ חברתי שלילי, חרם, אלימות פיזית ועוד. אך בעוד אלימות פיזית היא קלה לזיהוי, בריונות ברשת, תופעה נפוצה לא פחות, קשה לזיהוי וקשה יותר להתמודד איתה. במהלך שנת 2014 התקבלו במרכז לאינטרנט בטוח כ-2395 פניות שקיבלו מענה אישי ועוד 25,294 גולשים ביקרו באתר SAFE. כ-50% מהפניות עוסקות בפגיעות בילדים ובני נוער וה-50% האחרות עוסקות בפגיעות בגולשים מבוגרים. הפניות השכיחות ביותר לגבי אלימות ברשת הן: הפצות תמונות פוגעניות, התחזות והשתלטות על דפי פייסבוק והפצת פוסטים פוגעניים באפליקציית סיקרט ובפייסבוק.

"מימדי האלימות ברשת בישראל גדלים בקצב מדאיג משנה לשנה. אלימות זו מופנית אל נשיא המדינה אל המפורסמים וגם לכל ילד או נער שלישי בישראל. איגוד האינטרנט פועל באינטנסיביות למען שמירת אופייה של הרשת כפתוחה וחופשית המאפשרת את חופש הביטוי. יחד עם זאת, אנחנו כאן גם כדי לנסות ולמנוע פגיעות באמצעות האינטרנט וכדי להגן ולטפל באלה הנפגעים ברשת. אנו קוראים לציבור להגיד לא לאלימות ברשת ולא לעמוד מהצד כאשר רואים פגיעה באחר, ובוודאי שלא לשתף ולא להשתתף בפגיעה באחר. אם ראיתם או חוויתם פגיעה, יש לאן לפנות וחייבים לטפל בכל גילוי אלימות בעולם הווירטואלי כפי שעושים לכל גילויי אלימות אחר", אמרה אורנה היילינגר מנהלת המרכז לאינטרנט בטוח.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר