פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > גורמה > כתבה - שוקולטה משקלטה
שוקולטה משקלטה
מאת: רון ברגר
אילוסטרציה
על יום השוקולד הבינלאומי שמעתם? מתברר שיש מאורע שכזה, והוא מצוין ממש היום, ב-7 ביולי.
אוהבים שוקולד? ובכן, על פי האתר Days-of-the-Year, המפרסם ימי שנה, פסטיבלים ואירועים שנתיים, בהם מוזרים ומשעשעים, היום ומדי שנה ב-7 ליולי חוגג העולם את יום השוקולד הבינלאומי, ואנחנו במערכת prestige מציינים את המאורע האמור בסיפור לידתו של השוקולד.

המצאת השוקולד רשומה במקור על שמם של בני המאיה והאצטקים של דרום אמריקה, שגילו את פולי הקקאו. מקורו של הקקאו באזור האמזונס והאנדים, וככל הנראה הוא נדד עם בני המאיה למרכז אמריקה. בני המאיה והאצטקים היו צרכניו הראשונים של הקקאו, והשתמשו בו להכנת משקה מריר - עם קמח תירס, צ'ילי, פלפל שחור ושאר מרעין בישין. המאיה העדיפו את משקה השוקולד שלהם חם, ואילו האצטקים אהבו אותו קר. לא סתם קר: למונטסומה, המלך האצטקי האחרון, מייחסים את המצאת גלידת השוקולד: הוא נהג לערבב את משקה השוקולד האהוב עליו בשלג, שהובא למענו במיוחד לצורך זה מפסגות ההרים.
פררו רושה

הספרדים ייבאו את הפולים יקרי הערך מהיבשת החדשה לאירופה, שם פותח במאה ה-17 מה שנקרא היום שוקו, פרשנות מתוקה למשקה הקקאו המר של האינדיאנים. אפרופו ספרדים, אגדה מקומית גורסת כי המלך האצטקי מונטסומה, היה שוקוהוליק (מכור לשוקולד) רציני. לפי הסיפור, הוא שתה חמישים ספלי שוקולד ביום. מונטסומה לא שתה את משקה השוקולד שלו דווקא מתוך אמונה בסגולותיו של השוקולד כמעורר מיני. אך מיתוס זה נולד אצל הספרדים כאמור במאה ה-17. בתחילת המאה ה-19 הופקו לראשונה אבקת קקאו וחמאת קקאו ומייד אחירהם נולדה גם טבלת השוקולד המוכרת והאהובה. שוקולד החלב הראשון נוצר, איך לא, בשוויץ, ומאז הופיע הממתק החום בכל הגדלים והצורות, בתוספת אגוזים, שקדים או צימוקים, ממולא במנטה, בתפוז, או בקרמל וכחומר גלם לחטיפים, למנות אחרונות, לעוגות, למוסים, לגלידות, לפרלינים ומה לא. אגב, במהלך פחות ממאה שנה גדלה בשוויץ צריכת השוקולד הממוצעת השנתית לאדם פי 12 - מקילוגרם אחד בשנת 1905 לכמעט 12קילוגרם בשנת 2000.
לינדט

רבים מאמינים ששוקולד הוא אפרודיזיאק, בעל יכולת לעורר מינית. מספרים על קזנובה שלא היה נכנס למיטה בלי שוקולד, וגם מדאם דוּ בארי, הוללת ידועה, הלעיטה את מאהביה בשוקולד למען יגבר אונם המיני. מבחינה מדעית, ככל הנראה שוקולד אינו אפרודיזיאק, אך יש קשר בינו ובין התאהבות: שוקולד מכיל חומר שנקרא פנילתילאמין, שהוא החומר הכימי שמייצר המוח בזמן התאהבות. רמות גבוהות שלו במוח גורמות לתחושות של משיכה ותענוג וזוהי בלבד סיבה הגיונית לצרוך אותו. לא?!
ריטר ספורט

כמו כל דבר, השוקולד בריא במידה. בשוקולד מריר 70% יש נוגדי חמצון, המאטים את הזדקנות התאים (גם בעור, לכן יש קרמים שמכילים חמאת קקאו), טובים לשיניים (כן, כן), יעילים נגד שיעול, מורידים לחץ דם, טובים ללב, לזרימת הדם, וכמובן לעידוד. השוקולד משחרר סרטונין והפרשתה של התרכובת הזאת גורמת לתחושת נעימות ולשיפור מצב הרוח (גם תרופת הפרוזאק נגד דיכאון מגבירה את רמת הסרוטונין, וגם סמים כמו אל. אס. די גורמים תחושת שיכרון באמצעות העלאת רמת הסרוטונין במוח) עוד בשוקולד פנילאטילאמין - החומר שמופרש כשמתאהבים ופלבונואידים, השומרים על בריאות הלב על ידי הפחתת הסיכון לקרישי דם. הבאסה היחידה היר שכל הטוב הזה עטוף בכל כך הרבה קלוריות שומנים וסוכר.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר