פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - עד קצה הזריחה – עד קצה
עד קצה הזריחה – עד קצה הרגש
עד קצה הזריחה
הבימאי סילבן ביגלאייזן, תיעד בסרט דוקומנטרי את הקשר המיוחד שנוצר בינו ובין אימו בת ה-94 כשהיתה על ערש דווי ■ התוצאה: סרט שנעשה מאהבה טהורה, מיוחדת ונטולת פניות, של בן אוהב לאימו
אמא של סילבן בת 94. היא נפלה לפני 9 חודשים, ובהידרדרות מהירה, היא עכשיו מרותקת למיטת בית חולים. באחד החדרים בבית שלה, היא חיה בין סוגריה, בעולם מדהים. עולם שהולך אל הנעלם הגדול ביותר באנושות. המוות. שאללה איסטור, משותף לכולנו.

סילבן ביגלאייזן, הבמאי, מתעד עבורנו בשחור לבן את הפגישות המדהימות שלו עם אימו. פגישות שגורמות לנו להתאהב טוטלית בגברת על המיטה שתודעתה נעה בין צלילות מוחלטת ודעתנית לבין רגעים של אובדן זיכרון. פגישות שגורמות לצופה לחייך מכל משפט משלה, מכל הגיג. מסע לעמקי השכל הישר בתוך איי השכחה שלה. ועד כמה שיישמע לכם בנאלי מצידי לכתוב כבר בשלב זה של הביקורת; דמעות וצחוק מילאו את עיני ברוב חלקי הסרט.
עד קצה הזריחה

בחדר אפור, אי שם בבלגיה, שוכבת אישה לבנה, בת 94. צל מוות קרוב מאד עוטף אותה, והיא יורה לבן שלה מילים שחוצבות את המסך ועוברת ישירות ללב הצופה. בכנות המדהימה שלה ובמודעות עצמית שהלוואי על כולנו. הסרט הזה הוא שיר הלל, למי שללא ספק היתה אדם גדול בחייה.

בתוך כל זה, נארגת מערכת היחסים של הבמאי והאם והגיטרה. הוא שר לה שנסונים של ז'ק ברל, היא מעשנת בשרשרת. חוזרת על המילים. ובעצם, קצת דמנציה עוד לא הרגה אף אחד. עכשיו יש אידיליה. כלום לא חשוב חוץ משנהם.
עד קצה הזריחה

לאורך כל 70 דקות הסרט, רדפה במוחי השאלה האם תיעד ביגלאייזן את אמו גם בימים בהם תפקדה. ימי הטרום אלצהיימר. להפתעתי, מסתבר שכן. כבר לפני 7 שנים הוא ביים את הסרט "הגלויה האחרונה" שעסק בשתיקתה של האם סביב השואה, ושרטט את מערכת היחסים בינהם התרה אחר תיקון והשלמה. אודה ואתוודה, שאני נרגש לראות אותו ולדווח עליו לכם כאן, בכתבה נפרדת.

מי שעקב אחרי תיאור הסרט, בוודאי מבין עד כמה הוא היה בעיני הנאה צרופה. מלאכת מחשבת של ביגלאייזן, עם שחקנית ראשית שהיא מתנה גדולה למצלמה ולנו. זה סרט שנעשה מאהבה טהורה, מיוחדת ונטולת פניות, של בן לאימו. רוצו לראות.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר