פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - ארבעה ספרים מומלצים שיעזרו
ארבעה ספרים מומלצים שיעזרו לעבור את הסופ"ש בכיף
מאת: יעל חן
הוצאת כתר
לכבוד סופהשבוע כתבתנו יעל חן ממליצה על ספרים למי שנוסעים לנפוש ולמי שנשארים במיטה.
אפייה מהירה/ ארז קומרובסקי

ממקום מושבו הפסטורלי ביישוב מתת שבגליל מביא לנו ארז מהפכה במטבח – לחמים עשירים, עוגות, מאפי בוקר, לחמניות, עוגיות ועוד פינוקים – שזמן הכנתם אינו עולה על זמן חימום התנור.
ההוראות פשוטות. השמרים אאוט. חומרי הגלם מעולים והחיסכון היחיד הוא בזמן. זהו ספר שכולל מתכונים המתאימים לתנאים של בית ושל אנשים עסוקים. ארז קומרובסקי הוא מבכירי השפים בישראל, ומי שלימד אותנו שלחם הוא לא רק לבן, שחור ואחיד.

הכי כדאי: למי שתרים אחר ספר בישול שכל מה שמכינים ממנו גם מצליח.
כתר. 176 עמוד, 94 שקל.
הוצאת עם עובד

שוב מלך לב אדום / חנה קראל

זהו ספר המבוסס על סיפור אמיתי פרי עטה הייחודי של הסופרת היהודייה -פולניה חנה קראל. הספר מכיר לקוראים את איזולדה שעשתה כל מה שיכולה הייתה על מנת להציל מן השואה את "מלך לב אדום" אהבת חייה. מביתה שעל הכרמל היא נזכרת כיצד עלה בידה הדבר. קראל נולדה בפולין ב-1935 למשפחה יהודית. משפחתה נספתה במיידנק. בזמן המלחמה הועברה מיד ליד, נדדה ממקום למקום. לדבריה, ליותר מארבעים וחמישה פולנים הייתה יד בהצלתה. בתחילה הייתה עיתונאית, ומראשית שנות השמונים של המאה הקודמת היא כותבת פרוזה וביוגרפיה. ספריה תורגמו לשבע עשרה לשונות וזכו בפרסים רבים.

הכי כדאי: לכל מי שמחפש ספר המבטא חקירה מעמיקה ואינטימית של מסתרי האישיות בנקודת זמן נוראית שחייבה הישרדות.
עם עובד/ספריה לעם. 168 עמוד, 54 שקל.
הוצאת דביר

יגאל אלון - ביוגרפיה פוליטית/ אודי מנור

בקיץ 1979, כשנתיים אחרי ה"מהפך", התכונן יגאל אלון להתמודדות מול שמעון פרס על ראשות מפלגת העבודה. הבחירות עמדו להתקיים ב-1981, והתחושה במפלגה הייתה שאלון יזכה בגדול. מותו הפתאומי ב-29 בפברואר 1980 קטע את התקווה.
ספר הביוגרפיה המתייחס לשנים 1949-1980 מראה לקוראיו, כי אלון תרם לקיומה של המדינה לא פחות משתרם להקמתה. מ-1961 ועד 1977 עמד אלון בצומתי הכרעה בשאלות כלכליות, חברתיות וחינוכיות. הוא היה הראשון לקדם את נושא "הגנת הסביבה", על שמו קרויה "תוכנית אלון", שאמרה הייתה לשים קץ לסכסוך היהודי-ערבי. הוא עיצב את מדיניות "העמימות הגרעינית", וכשר חוץ הוא שיפר את מעמדה המדיני של ישראל באופן שהיום נראה כחלום רחוק. בלב מורשתו היחס הראוי לערבים: "לא נאיביות ולא ציניות".

הכי כדאי: למחפשים אחר ספר עיון ביקורתי בהיסטוריה הישראלית ובאקטואליה מתוך פרספקטיבה של האפשרויות וההכרעות שעמדו ועדיין עומדות לפתחנו.
דביר. 471 עמוד, 89 שקל.
הוצאת אופיר

אַבָּא שֶׁל יוֹאָבִי / מרגלית מור

יואבי בן השלוש גר עם אביו ואמו בשכונת קריית מנחם שבירושלים. אלא שאבא שלומי איננו האב הביולוגי של יואבי למרות זאת הקשר והקרבה הקיימים ביניהם מיוחדים, עמוקים ועצומים. בדרך פשוטה פותח הספר נושאים שלא תמיד מדברים עליהם אבל רבים חווים אותם – הצורך העז של גבר עקר לממש את זכותו לאבהות, והבאת ילד לעולם באמצעות תרומת זרע.

הכי כדאי: למי שתוהים כיצד ניתן באופן נכון להעלות למודעות נושא רגיש וחשוב, של גבר עקר המבקש לממש את זכותו לאבהות".
אופיר. 45 שקל.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר