פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עסקים

 צעצועים לגבר

 אופנת גברים

 פורום שעוני יוקרה

 לוח מוצרים
IWC Schaffhausen שפהאוזן יגר לה קולטר jaeger-lecoultre קרטייה Cartier טיסוט Tissot פנריי PANERAI
> ראשי > עולם הגבר > אופנת גברים > כתבה - טרטה שירט
טרטה שירט
טרטקובר ל-קסטרו
האמן הפוליטי החשוב דוד טרטקובר, השיק תערוכת יחיד חדשה במוזיאון תל אביב ובמקביל וביחד עם מעצבי קסטרו יצר קולקציית טי שירטס עם דימויים איקוניים נודעים מפוסטרים וכרזות שיצר לאורך השנים.
השבוע הושקה במוזיאון תל אביב לאמנות “התערוכה" של האמן היוצר דוד טרטקובר (72), בכיר המעצבים הגרפיים והפוליטיים הישראלים, אוצר, אספן, מרצה בבצלאל וחתן פרס ישראל לעיצוב.

במקביל, חגג טרטקובר (טרטה בפי חבריו ומכריו) במוזיאון, יחד עם קברניטי מותג האופנה קסטרו את השקת קולקציית החולצות המשותפת שלהם, הכוללת עיטורים ודימויים אייקוניים מכרזות שיצר לאורך השנים.

טרטקובר, נולד בחיפה, גדל בירושלים. רחביה הייתה כר מצוין לפעילות סוערת ולחלומות. מאוחר יותר הוא התנדב לצנחנים והאמין שהוא מתגייס להקים את המדינה. אלא שזאת כאמור כבר הייתה קיימת ואת הישראל שלו הוא מצא בחוג לאמנות ב"בצלאל". מאוחר יותר גם למד בבית הספר לאמנות וציור בלונדון.

כיום, הוא מוכר בעיקר בזכות יצירתו האישית – פוליטית כשהוא מבטא בעבודתו את הסיפור של מדינת ישראל כפי שהוא משתקף מנקודת מבטו - התרבותית, החברתית והפוליטית השמאלנית, יש לציין.
טרטקובר ל-קסטרו

שיתוף הפעולה בין טרטקובר לקסטרו נולד בשנה שעברה במסגרת ה-T-Art ושחולצת הטי שירט הקלאסית, משמשת כמצע עבודה מושלם ליצירותיו. בקולקציה 25 חולצות שונות לנשים, ולגברים וגם מיני קולקציה המותאמת במיוחד לילדים, המעוצבות עם ועל פי יצירותיו המפורסמות.

“החיבור בין עולם האמנות והאופנה מרגש אותנו", אמרה אתי רוטר, מנכל"ית קסטרו. "טרטקובר הוא מחשובי היוצרים בישראל, ולמעצבי הסטודיו שלנו הכבוד ליצור איתו בשיתוף פעולה מלא ובהשראת יצירותיו".

בתהליך בניית הקולקציה, שמו מעצבי הסטודיו של קסטרו, דגש הכרחי על הטרנדים הבולטים בעולם האופנה ושילבו אותם במגוון הפריטים, דוגמאות בולטות ניכרות בשימוש בצלליות אוברסייז רחבות, קווי חתך המחלקים את הבגד עצמו ובנוסף, שימוש בבדים שטופים ומכובסים היוצרים מראה דהוי ועכשווי.
טרטקובר ל-קסטרו

העיקרון המנחה שלפיו עבדו מעצבי הסטודיו של קסטרו בעבודה על קולקציית שיתוף הפעולה, הוא ללא ספק העברת השפה החזותית של האמן, אל הבגד באמצעים המדמים צביעה בטוש, משיכות צבע גולמיות או פסים המודפסים מצידה הפנימי של החולצה, שנעשו בעבודה עם בדי כותנה שטופים וגימורי גזרה חשופים. כמו כן, כמה מן עבודותיו הבולטות של טרקטקובר הודפסו דיגיטלית ישירות על החולצות עצמן, למשל קופסאת התה /קפה המפורסמת, או הסברס, באופן מדויק המדמה את טכניקת הצביעה הידנית.

אין ספק, כי שיתוף הפעולה מייצג את הלך הרוח של טרטקובר כאמן ואת שפתו האייקונית והייחודית ולמעשה זוהי הפעם הראשונה שעבודותיו הופכות למוצר האוס־הולד, שכל אחד יכול ללבוש.
טרטקובר ל-קסטרו

עת השקת הקולקציה המשותפת, נחגגת כאמור גם פתיחת התערוכה החדשה שלו(החל מה 2.6 ועד ה 8.10) הבנויה סביב כרזות שיצר בתגובה לאירועים שהתרחשו בתרבות המקומית ובהקשר למגוון אירועי אקטואליה, לצד רישומים ויומני עבודה החושפים חלקים משמעותיים מתהליך העבודה האישי שלו עם שימת דגש חשובה על גיבוש הדמויות והרעיונות ביצירותיו.

דוד טרטקובר, 3.6־17.9 במוזיאון תל אביב, שלמה המלך 27 תל אביב. מחירי החולצות: 60־140 ש"ח, בסניפי קסטרו ובחנות הפופ אפ במוזיאון.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר