פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > אלטרנטיבי > כתבה - וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי
וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי
וארשתיך לי
שלוש מכותבות המערכת קיבלו לידיהן את המדריך הזוגי החדש לציבור הדתי "וארשתיך לי" ■ המדריך מציע עצות זוגיות מעשיות לצד רוחניות וכן תרגילים לאימון זוגי ■ לא לדתיים בלבד?!
בשנות ה-70 של המאה שחלפה הגיחו לראשונה לעולם "קונטרסי אישות", כפי שהן מכונות בפי רבים בציבור הדתי, ועל כריכתן של אלה הופיעה כמעט תמיד האזהרה שהן מיועדות לזוגות נשואים, או לחתן ולכלה בימים הסמוכים למועד החתונה בלבד. חוברות אלו ניסו לספק הדרכה לחיי מין ומסיבה זו הם לא נמכרו בחנויות אלא הועברו מיד ליד, בדרך כלל ממדריכי חתנים וכלות לחניכיהם. עשור מאוחר יותר צצו גם ספרי ההדרכה לזוגיות לדתיים, באלה, נעדר תמיד הפרק העוסק במין, ולכן לעיתים רבות שווקו הקונטרסים הנ"ל בעזרת מספרי טלפון שנדפסו בירכתי הספרים. בחלוף הזמן החלו הקונטרסים התמציתיים, המוקדשים בחלקם לדברי מוסר והלכה, לצוץ באי אלו חנויות - אולם ספרים של ממש לא היו.

האינטרנט ותרבות השו"ת ההלכתי המשגשגת בו הכניסו את הציבור הדתי-לאומי לעידן חדש, וכך החל לשגשג דור חדש של ספרי בינו-לבינה. לאחרונה הושק הספר החדש "וארשתיך לי" המבקש להעניק לזוגות כלים יישומיים בתחילת דרכם לחתונה, במטרה לבסס את הקשר ביניהם ובכדי להקנות להם הרגלים חדשים מרגע האירוסין ובהמשך, למסע המשותף של חייהם. ביקשנו משלוש כותבות המערכת (חילוניות, יש להדגיש) לקרוא את הספר ולסכם רשמיהן. להלן המסקנות:

זהירות! כאן בונים! נגה שרון-כהן

הרבה אגדות נגמרות בחתונה – והם חיו בעושר ואושר. כולן מדלגות על כמה קשה היה להגיע מרגע האירוסין לרגע החתונה ולתכנן את החתונה ואף אגדה לא מדברת על כמה קשה זה לחיות יחד אחרי החתונה.

אף אחד לא מדבר על כמה קשה היה לשלגיה לסבול את זה שהנסיך לא מצליח לקום בבוקר, כמה משונה היה לרפונזל שגרה שנים לבד בצריח, לחלוק חדר אמבטיה וחלל קטן עם הנסיך שלה או איך הוא בדיוק הסתדר עם שערותיה הארוכות באמבטיה או כמה בלגניסטית הייתה ויויאן, גיבורת "אישה יפה" כשעברה לגור עם אדוארד ופיזרה את חפציה לכל עבר, ובכך אתגרה את הנטייה הכפייתית שלו לסדר ושליטה.

האמת שבמקום לתלות על דלת הבית "כאן גרים בכיף פשוש ופשושית", מוטב היה לו כל זוג צעיר היה תולה את התמרור: "זהירות! כאן בונים!" ואם אפשר גם מוסיף: "זהירות! מפולת". למעשה, כמות החיכוכים והמריבות שמלווים את כל הדרך לחופה-הפרויקט הראשון הגדול שמנהלים יחד ותדירות החיכוכים גם בשנה שאחריה, כאשר מבינים שזה בן הזוג איתו כנראה תחלקו את שארית חייכם, יכולה לייאש עד עפר, אם לא מתכוננים אליה מראש.

המדריך "וארשתיך לי" נועד למנוע הרבה מעוגמת הנפש הנלווית לבניית החיים המשותפים בעיקר בשלבים הראשונים. הוא נכתב אחרי תחקיר מעמיק ומתוך תחושת שליחות אמתית וכבר על הכוונה הטובה מגיע לו כל הכבוד!

כחילונית, וכרווקה תל-אביבית מקצועית, שאחרי שנים של חיפושים, רק בשנה שעברה מצאה את בחיר לבה ומיסדה אתו את הקשר בחופה וקידושין, סיקרן אותי לראות האם הספר הזה יכול ללמד אותי משהו ולהשביח את חיי הנישואין שלי.

אז קודם כל חלק ניכר ממנו באמת לא רלבנטי לי. אנחנו גרנו יחד כשנה לפני הנישואים, כך שכל הפרקים על צעדים ראשונים בניהול כלכלי וקניית ציוד וריהוט לבית, כבר הוסדרו אצלנו מטבע הדברים. מין הסתם, גם הפרקים שעוסקים בהדרכת כלות וחתנים בחיי האהבה שאחרי החתונה ולימודי דיני אישות ונידה לא שימשו אותנו. אישית, קיוויתי למצוא בהם קצת יותר פרטים כדי ללמוד על אורח החיים הדתי אך טוב עשו כותבי הספר כשהפנו את החתן והכלה לסמכות הדתית בתחום, במקום לתת תשובות חלקיות בנושא כל כך חשוב.

עברתי בעיקר על העצות לענייני זוגיות ועל התרגילים הזוגיים ומצאתי בהן המון חוכמה וחומר למחשבה. אם אין לכם בעיה עם הנחות היסוד של הספר, לפיה אלוהים הוא גם שותף שלכם בקשר ושכדי לקיים את הקשר צריך הרבה אמונה, תוכלו להפיק הנאה רבה גם מלעשות את התרגילים הזוגיים שהוא מציע וגם מלהגות בפסוקים שהוא מביא כחומרים למחשבה. כך למשל הציטוט היפה הזה על אהבה – מעמוד 30 בספר. "בהתאהבות אדם נמצא בהתרגשות גדולה ומרוכז בתוך עצמו. באהבה לעומת זאת האדם יוצא מתוך עצמו במטרה לגרום אושר לנפש האהובה. באהבה האדם פעיל וכולו נתינה. אדם אוהב הוא אדם שנותן מעצמו לזולתו. וכיצד הוא עושה זאת? על ידי שלומד למה הזולת זקוק ומה משמח אותו".

בברכת יש לנו אהבה והיא תנצח! בהצלחה בבנייה...

נגה

כשהאהבה זקוקה להכוונה - נטלי ברוך

ספר חדש בנושא זוגיות לציבור המסורתי דתי מאיים להפוך לדבר הבא. קראתיו בשקיקה ויצאתי עם תובנות.

אם בעבר חשבנו שזוגיות היא דבר טבעי, המתרחש מעצמו, כיום אנו עדים לפריחה על יועצי נישואין, רבניות ורבנים מדריכים, קורסים לזוגות, סופי שבוע של סדנאות לזוגות ועוד כהנה וכהנה.

נדמה שזוגיות הפכה למקצוע וצריך ללמוד איך להתנהל בתוכה. לשוק הרווי הזה כאמור נכנס הספר שנועד לכוון לזוגות בתחילת דרכם לחתונה. הספר שאותו כתבו זוג החברים הדתיים יאיר גרינר ועמיחי סדן שחוו בעצמם ומתוך סביבתם, את הקשיים הניצבים בפני זוגות העומדים להינשא, מאגד בתוכו טיפים לזוג שעושה את צעדיו הראשונים בדרך ליעד הנכסף – חתונה, משהו בבחינת "מורה נבוכים" בכל הקשור לדרכם המשותפת של בני הזוג הדתיים לפני המאורע הגדול.

הספר עצמו מהנה וקל לקריאה, הוא מאגד בתוכו פרקים בנושא החתונה עצמה: האולם, הצלם, עורך החופה, הרישום לחתונה וסידורים כמו הזמנות ובגדים ועד החתונה עצמה – החופה, שבע הברכות ולאחר החתונה מוצרים לבית והתנהלות כלכלית.

הספר מעניק טיפים מעשיים ויכול לחסוך עוגמת נפש רבה ואולי זה שמרוכז הכול בספר אחד מונע ריצות לחברים/ות שכל אחד מנדב מניסיונו הטוב/המר ובסוף יוצאים מבולבלים. הספר מתאים כמתנה לזוג שהתארס זה עתה והכוונה גם להקים אתר אינטרנט שישמש כתובת לקוראים וכן דף פייסבוק שיארח אנשי מקצוע ומומחים בתחום. אני סבורה שעבור הציבור החילוני הספר קצת פחות רלוונטי, עם זאת נדמה כי עד היום, בקרב זוגות מהציבור הדתי לאומי לא היה כלי שכזה, המאפשר להם להתכונן לחתונה בצורה יעילה וקלה ולהם הספר הזה מיועד ואף מומלץ.

בחרתי לסיים בתפילה המבקשת לסייע לכולם במציאת בן זוג: "שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי: עֶזְרִי מֵעִם יְיָ עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ: אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ". בהצלחה!

נטלי

לשומע ולמשמיע גם יחד - אורה לב רון

מהאירוסין ועד החתונה – מסע יד ביד עם ספר הדרכה ידידותי ואוהד. הספר נעים לשימוש, מסודר ותכליתי, ואינו שוכח לרגע שמדובר בצעיר וצעירה שעומדים בפני מסתורין גדול, לאו דווקא של עצם הזוגיות (אותה תעלומה שספרים רבים כבר נכתבו עליה וטרם נפתרה), אלא גם של כל המהלכים הפרקטיים הנפשיים/רוחניים של ההתקשרות.

פותחת בגילוי נאות: אני חילונית. למהדרין. ולכן לא יכולתי שלא לראות כבר ממבט ראשון שמדובר בספר לדתיים.

יש בו הדרכה טכנית מסודרת ומפורטת: איך להתכונן לאירוע הגדול – החתונה. מה להכין, איך להכין, עם מי להתייעץ, וכל שאלות המה והכמה.

בינות לפרטי המידע החשובים, זרועים קוביות אימון. שהרי התקופה הזו שבין האירוסין לנישואין היא דחוסה ועשירה: צריך להכיר, לבנות אמון הדדי, ידידות, אחווה והנכס הגדול של ההכרה שהולכים לנהל חיים משותפים בטוב.

לצורך זה מופיעים בקוביות האימון, משפטים ומעשים שכדאי לעשות כדי לבסס את היחסים. כאלו שיהיו נעימים לשומע ולמשמיע גם יחד.

שתהיה בינינו אהבה תמידית, רוח נמוכה ושמחה וסובלנות וסבלנות ושוב המון אהבה...

שלכם,

אורה

מחיר: 87 ₪ (10% הנחה לסטודנטים/ות, בני ישיבה ובנות מדרשה), לרכישה באתר Wedly

הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר