פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עיצוב הבית

 עיצוב הגן

 פורום לבית ולגינה

 לוח מוצרים
פורשה בולטהאופ bulthaup פיטרו הכט pitarohecht
> ראשי > לבית ולגן > כתבה - הזלף בכיף!
הזלף בכיף!
אילוסטרציה
הוא פריט חובה בשולחן החג, אבל תמיד נראה, איך להגיד, מעט דביק ■ אם לוקחים בחשבון שהדבש הוא אחד מהמזונות הטעימים שיש לחג להציע - ברור שאפשר וצריך לשאוף ליותר ■ השנה לוקחים את העניין ברצינות, תופסים יוזמה וגורמים לכל המסובים לדבר רק עליו: כלי הדבש.
אנחנו טובלים בו תפוח בארוחת החג, מוסיפים אותו למאכלים רבים במהלך השנה ומשתמשים בו רבות בשפה ובסלנג שלנו, אבל כמה אנחנו באמת יודעים על הסיפור ההיסטורי של הדבש?

"הדבש היה מוכר לתרבויות קדומות של אזורנו, כגון הבבלים והמצרים", אומרת רחל שבי, הומאופתית, חברת האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית. "שכנינו הקדמונים השתמשו בדבש לבעיות עיניים ופה וכבסיס לסירופ. לימים הדהד השימוש הזה אפילו בתלמוד הבבלי (יומא פג ע"ב)".

למעשה, ניתן לומר שהדבש היה כאן עוד הרבה לפנינו, משום שהתגלו מאובנים של דבורת הדבש המתוארכים לתקופה שלפני מאה וחמישים מיליון שנה. בעת העתיקה נחשב הדבש כמתת האל. אז, האמינו כי השמים ממטירים את הדבש והדבורים אוספות אותו, ומסיבה זו נהגו הפרעונים להטמין את הדבש בקברי האריסטוקרטים במטרה שימתיקו את מסעם לעולם הבא. כלי דבש היסטורי ביותר בן יותר מ-3,000 שנה שהתגלה בקברו של המלך הפרעוני הקדום תות ענח' אמון מעיד כי התופעה הייתה שכיחה. באותה העת אגב, נהגו העבריים (בני ישראל) לאחסן את הדבש בכלי חרס ייעודי שכונה "בַּקְבֻּק".
בתמונה: מימין למעלה - H&O. מימין למטה - פוקס הום. משמאל: הרמוניה לבית.
לפירוט לחצו כאן

ביוון ורומא העתיקות נהגו להפיק יין ושיכר מתסיסה של דבש, ועד המאה ה-16, הדבש היה הממתיק העיקרי ברחבי אירופה, (עד שהגיע הסוכר והחליף אותו). בתחילת האלף השני לפני הספירה תושבי צפון אירופה היו מגישים את הדבש בכדי חרס שנעשו מחלקים מגולפים של עצים חלולים או בכדי נצרים. "הרמב"ם פיתח את השימושים בדבש וקשר לו כתרים – ריפוי שגרון, מזון דיאטטי (כן..), מרפא לכאבים באזור החזה, סירופ מכייח וכן טיפול בכוויות. ואכן, בימי הביניים יוצא דבש מארץ ישראל למצריים", הוסיפה שבי. האזכור העברי המפורסם ביותר לדבש, מגיע מספר שמות יג' פסוק ה' – בו מתוארת ישראל כארץ זבת חלב ודבש, ומכאן חשיבתו של המזון שבעבר נחשב לנדיר ומיוחד, ונדרש מאמץ ולא מעט סיכון בהשגתו. אזכור מפורסם נוסף של הדבש בתנ"ך הוא בספר שופטים, יד' פסוק ח', בו שמשון הגיבור מגלה שבתוך גוויית אריה שהעז לתקוף אותו נמצאת כוורת חיה ופועמת. המאורע הביא אותו ליצור את הביטוי "מעז יצא מתוק".

בתמונה: מימין למעלה - H&O. מימין למטה - פוקס הום. משמאל: הרמוניה לבית.

"הרמב"ם המליץ על שתיית דבש בחומץ כנגד עקיצת דבורה או צרעה, באופן שמזכיר את העיקרון ההומאופתי, 'דומה מרפא דומה'" אומרת שבי. "הדבש נחשב לנוגד חמצון המנטרל רדיקלים חופשיים, והוא מומלץ למניעת מחלות רבות. הודות לפעילותו האנטיספטית, הוא משמש כמרכיב בתכשירים נגד זיהום, עוד מתקופת שושלת הפרעונים, ששילבו דבש גם ברקיחות שמרחו על כוויות, חתכים, עקיצות וכיבים. הדבש הנו חומר מחטא, והשימוש העתיק בדבש לחבישת פצעים וכוויות מנומק כיום בכך שהדבש פועל נגד חיידקים, פטריות חד תאיות ונגיפים, וכי אכילתו מגדילה את שיעור החומר המחמצן וקוטל המיקרואורגניזמים מימן דו-חמצני".
בתמונה: מימין למעלה ובאמצע ולמטה - בלה קאזה למשביר לצרכן. משמאל - רשת הסטוק.
לפירוט לחצו כאן

בערב ראש השנה נערוך שולחן יפיפה ונטבול תפוח בדבש, ככתוב בקיצור שולחן ערוך - וזוהי העת המושלמת להפנות את הזרקור אל הצלחת הקטנה, התמימה למראה, שצופנת בתוכה כל כך הרבה - מתיקות. כן, מדובר בפריט חובה בשולחן החג שלכם, אשר יחד עם חברו הזהוב ולמרות עיצובו והדרו - הם תמיד נראים, איך להגיד מעט דביקים.

בתמונה: מימין למעלה ובאמצע ולמטה - בלה קאזה למשביר לצרכן. משמאל - רשת הסטוק.
בתמונה: מימין למעלה - מוצרי דבש של חוות התבלינים. מימין באמצע ולמטה - מרים מירי ל-Alessi. משמאל - נעמן כלי בית.
לפירוט לחצו כאן

אחסון הדבש הוא פשוט, יש לשמור אותו במקום קריר, הרחק מאור שמש ישיר, במיכל סגור היטב. אין צורך לשמור דבש במקרר - להפך, קל הרבה יותר להשתמש בו בטמפרטורת החדר. ניתן כמובן להקפיא דבש, אך בעצם אין שום צורך בכך. אם הדבש המאוחסן שלכם הופך עכור, הסירו דאגה מלבכם (ולשונכם). תהליך זה נקרא "התגבשות" ואינו מזיק או מצביע על פגיעה באיכותו של הדבש. למעשה, חיי המדף של הדבש הם בלתי מוגבלים, בזכות ריכוז הסוכר הגבוה המצוי בו. דבש טהור בעל תכולת מזון מלכות גבוהה יתגבש מהר יותר מדבש מעובד, ובכל מקרה אם הדבש התגבש, תוכלו להחזירו למצב נוזלי על ידי חימום קל של הצנצנת בסיר עם מים חמים, תוך כדי ערבוב.

בתמונה: מימין למעלה - מוצרי דבש של חוות התבלינים. מימין באמצע ולמטה - מרים מירי ל-Alessi. משמאל - נעמן כלי בית.

"בימינו כבר לא נהוג להגיש לשולחן את הדבש בצנצנת (או כלי האחסון) המקורית שלו, המעמד החגיגי מחייב כמובן צורת הגשה נאותה יותר. את הדבש נהוג בשנים האחרונות להגיש בדִּבְשִׁית", מוסר גבי אוהב ציון – מבעלי רשת "הסטוק". "הדבשיות הן למעשה כלים ייעודים שנועדו להקל על איסופו וזילופו של הדבש בעזרת דִּבְשׁוֹן - מקלון להוצאת דבש שלראשו צורת סליל. בארץ ובמיוחד לקראת החגים ניתן למצוא בחנויות השונות מגוון דבשיות. אבל כשזה מגיע לפרקטיות ולמראה עדכני ושובב, אין כמו בחירה אישית של כלי שיוסיף רוח חגיגית ושמחה בעצם נוכחותו. בכל אופן לא משנה באיזה כלי תבחרו, זכרו כי הדבש הוא מעדן מלכים שחשוב להעריך ולהשתמש בו בתבונה".
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר