פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 נדל"ן

 עולם הרכב

 עולם הגבר

 עולם האשה

 חוג הסילון

 החיים הטובים

 לבית ולגן

 לוחות ראשי
 לוח נדל"ן
 לוח רכב
 לוח מוצרים
> ראשי > כתבה - עבודות לנשמה
עבודות לנשמה
מאת: יובל בנר
shutterstock
פעם, כשהיינו צעירים ויכולנו לעשות ככל העולה על רוחנו, השתעשנו במחשבה על עבודה שהיא פשוט מושא כל תשוקתנו ■ לאחת היו אלה כלבים, האחר רצה לעבוד עם ילדים ■ היום, אחרי שכבר השגנו, אולי זה שוב הזמן לחשוב קצת כמו ילדים ולעשות את מה שאנחנו באמת אוהבים?
כשהיינו צעירים יותר, משרת החלומות בדרך כלל נתפסה כמשהו זוהר. מעין התחככות יומיומית בצמרת עולם הזוהר או התעשייה כשלרוב בצידה של העבודה גם שכר עסיסי במיוחד, כיאה לחוג הסילון. היום, אחרי שכבר השגת דבר או שניים, אפשר כבר לפנטז על הדור החדש של עבודת החלומות. כזאת שכבר לא מתגמלת במיוחד לחשבון הבנק, אך תוציא אתכם מהמיטה כל בוקר עם חיוך וציפייה ליום חדש ומלא משמעות. עבודה כזו היא הגשמת חלום ילדות עבור חלקנו ועבור אחרים תוכל להיות משהו שהכרנו במהלך חיינו, ואפילו לא מזמן.

ובכן, מסתבר כי יותר ויותר אנשים מחליטים להקדיש חלק מזמנם הפנוי לעבודה שממלאת את הנשמה הרבה יותר מאת חשבון הבנק. אילו עבודות מחכות לכם שם בחוץ? למעשה, הרבה מאוד – כנראה יותר ממה שאתם חושבים. הרשימה הנ"ל יכולה להתאים כמו כפפה ליד עבור אדם אחד, ותגרום להרמת גבה אצל אחר. העניין הוא למצוא את התשוקה, לתעל אותה למקום אפקטיבי ואז למצוא את הדרך להעניק אותה לסביבה.

קורס צ'י-קונג: רבים מאיתנו פשוט שואפים להכיר טוב יותר את גופם ולספק לאחרים את התענוג שביכולת ליהנות מנפש בריאה בגוף בריא. פירוש הביטוי צ'י קונג הוא 'תרגילי אנרגיה' ומטרת הפעילות היא לגרום לאדם להרגיש בנוח בתוך גופו שלו. כמו רבים, שהתאהבו בפעילות גופנית כזו או אחרת, לאחר התמקצעות מספקת תוכלו להפוך את התחביב למקצוע ולהקים חוג קטן או קבוצה.

הדרכת נוער בסיכון: אין הרבה תחומים בהם תרגישו שאתם באמת משנים את העולם. כאנשים מבוגרים, יש לכם ניסיון רב בתחומים שונים. עם הניסיון הזה באמתחתכם, תוכלו להפוך למנטורים עבור הדור הבא.
shutterstock

אילוף כלבים: תחום זה מתפתח מאד בשנים האחרונות וצובר שיטות ודרכים ייחודיות. בזמנים עברו אילוף כלבים היה מקצוע ספציפי מאוד בסגנון מיליטריסטי. כיום, שיטות רבות לקחו את אילוף הכלבים למקום הרבה יותר נעים, הן מבחינת הכלב והן מבחינת האדם, מתוך הבנה שלידידו הטוב ביותר של האדם יש צרכים ורגשות בדומה מאד לנו, אך צורת חשיבה שונה, כזו המצריכה תרגול והיכרות איתה. אנשים האוהבים בעלי חיים עם יחסי אנוש מעולים ימצאו תחום מרתק ומספק במיוחד.

הוראה: למרות היותו אחד המקצועות הקשים והתובעניים, לא מעט מחזיקים בחלום ההוראה. הם רוצים ללמד את המקצוע אותו הם אוהבים כדי להעביר את הידע והחינוך לדורות הבאים. מורים מקצועיים, איכותיים וערכיים הם מצרך מוערך, וישנן תוכניות שונות של משרד החינוך שמטרתן להכניס אל מערכת החינוך מורים שהם אנשים מבוגרים ובעלי ניסיון. אם אש ההוראה בוערת בכם, צאו לדרך. הנוער מחכה.

עבודה עם אסירות: נווה תירצה הוא כלא הנשים היחידי בארץ. שוהות בו אסירות בדרגות סיכון שונות, רובן ממעמד סוציואקונומי נמוך. עבור רבות, הכלא הוא בין המסגרות הבודדות שהן מכירות. כתלי בית הכלא הם המקום בו הן אמורות לשקם עצמן, לפתח מחדש הערכה עצמית ואף להבין שאחרי הכל הן עדיין נשים, חלקן הגדול אימהות, ואיך כל זה מסתדר עם היותן אסירות. העבודה איתן מתגמלת מאוד ואף מגוונת: החל מהתנדבות בהדרכת חוג בבית הכלא וכלה בהעסקת אסירות משוקמות.

הרשימה שהובאה כאן היא חלקית ביותר. מי שמרגיש את הדגדוג לעשות משהו משמעותי בוודאי כבר העלה על דעתו תחומים נוספים ורבים שכלל לא הוזכרו פה וזאת אך ורק מפאת קוצר היריעה. אחרי שעשינו לביתנו, רבים מאיתנו חשים את הרצון לעשות עבור הקהילה, להיות מעורבים בה ולתרום מיכולותינו הרבות לדור הצעיר או לכאלה שאין ידם משגת. זה בדיוק הזמן.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר