פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > אלטרנטיבי > כתבה - בקצב המדבר: חוויית יוגה
בקצב המדבר: חוויית יוגה מדברית
יוגה במדבר
פסטיבל יוגה במדבר אשר יתקיים בסוף השבוע הראשון של חודש נובמבר מציע חוויה כוללת המשלבת בין גוף לנפש באופן מושלם באמצעות מגוון סדנאות ופעילויות המוקדשות ליוגה ■ זה הזמן להרגע!
קחו נשימה ארוכה ואיטית. זה יעזור, נסו אותנו.

התפיסה לפיה תרגילי נשימה מסוגלים איכשהו להרגיע אותנו היא תפיסה עתיקה - יוגה היא לא המצאה בת זמננו, אתם יודעים. אבל מעט אנשים מבינים בדיוק כיצד נשימה יכולה לשחרר מתח ברמה הפסיכולוגית וכיצד ניתן אפילו להיעזר בה כדי להגביר את פריון העבודה. אם הנושא מסקרן אתכם או לחלופין את כבר שבויים בקסמי היוגה זוהי העת לארוז את מִזְרָן היוגה ולצאת למסע אל המדבר ואל עצמכם...

כן, זו השנה השביעית שהערבה תארח על פני 200 הק"מ שלה, כאלף מתרגלי יוגה ב-46 סדנאות עם עשרות מהמורים המובילים בארץ ובעולם. אירוע היוגה האמור מזמין מתרגלים חדשים וותיקים להשאיר את טרדות היומיום מאחור, ולהגיע לסופשבוע שכולו יוגה, בריאות ורוגע. האירוע מציע תרגולים שונים ומגוונים הנעים בין שיטות יוגה מסורתיות לזרמים חדשניים, בין יוגה תרפיה ליוגה באוויר ובמים, בין תרגולים מדיטטיביים לספורטיביים, ובין תזונה ואורח חיים מודע למוזיקה וטבע.
יוגה במדבר

כידוע, התשובה איך בכוחו של תרגיל נשימה פשוט להביא למצב של רגיעה טמונה במערכת העצבים האוטונומית האחראית על ויסות פעולות שמבטיחות כי גופנו ימשיך לפעול. בעוד שמרבית הפעולות האוטונומיות - דברים כמו עיכול ופעימות סדירות של הלב - אינן מכוונות באופן מודע, פעולת הנשימה היא ייחודית בכך שאנחנו מסוגלים לשלוט בה, אם אנחנו רוצים. יתר על כן, שימוש בדפוסי נשימה שונים יכול להניע שינוי בכל מערכת העצבים האוטונומית בין מצב של מנוחה ומרגוע (מדענים מכנים תחום זה מצב "פאראסימפתטי") ומצב נכון לקרב של הילחם-או-ברח (המכונה מצב "סימפתטי"). במילים פשוטות, דפוסי נשימה שונים יכולים לשמש כדרך מהירה ולעיתים קרובות קלה כדי לתמרן את מצבכם הרגשי והפסיכולוגי בדרכים שמאפשרות לכם להיות רגועים, פחות לחוצים, ויותר פרודוקטיביים. בזמן שאנחנו שואפים אוויר, אנחנו מפעילים את המצב הסימפתטי (מערכת הילחם-או-ברח). בעודנו נושפים, אנו מפעילים את המצב הפאראסימפתטי (הרגוע והנינוח).

פסטיבל היוגה, יוזמה משותפת של מועצת חבל איילות ומועצת הערבה התיכונה תוכלו לקחת חלק בסדנאות שונות, מדרגת מתחילים ועד מתקדמים, אותן יעבירו מורים וביניהם גם מורים יוגיסטים מהודו, מאיטליה ואינדונזיה. במהלך הפסטיבל מתאפשרת התנסות באסכולות יוגה שונות - בין אם בשיטות המסורתיות יותר כמו אשטנגה, ויניאסה, או איינגר - לבין גישות המשלבות אלמנטים מתחומים אחרים.
יוגה במדבר

אחד החידושים המיוחדים השנה בפסטיבל הוא שיתופי הפעולה הרבים של מורים שונים מזרמים שונים וגם עם מוזיקאים, אשר יחד בנו סדנאות ייחודיות. בערב שישי ייפגשו כל באי יוגה ערבה בפארק תמנע. שם, מול האגם ונוף עמודי שלמה, הם יבצעו תרגול משותף של 108 ברכות שמש מסורתיות בהנחיית דיוויה רולה מהודו ובליווי ארוחת ערב מזינה וטעימה ומופע מוזיקאלי מהפנט של המוזיקאי יותם אגם.

בנוסף, תועבר במהלך הערב מדיטציה ע"י סוואמי ג'וטירמאיה מהודו בליווי מוזיקה חיה על שלל קערות טיבטיות ואובר-טונים ותיערך קבלת שבת מיוחדת עם "מעגל אורות" וצוות נגנים מירדן. לבסוף, ייחתם הערב במסיבת ריקודים גדולה.

פסטיבל יוגה במדבר ייערך בין ה-3 עד ה-5 לנובמבר.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר