פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 נדל"ן

 עולם הרכב

 עולם הגבר

 עולם האשה

 חוג הסילון

 החיים הטובים

 לבית ולגן

 לוחות ראשי
 לוח נדל"ן
 לוח רכב
 לוח מוצרים
> ראשי > כתבה - במבוק: בגינה וגם במטבח
במבוק: בגינה וגם במטבח
אילוסטרציה
בצמח הבמבוק טמון קסם, אלגנטיות, חוסן ורוגע ולכן אין זה מפתיע שבתרבויות המזרח הוא נחשב לאחד מארבעת הצמחים הנֶאֱצָלִים ■ בשנים האחרונות ניצב הבמבוק גם במרכז העניינים במערב ועולה קרנו בגין תרומתו לאיכות הסביבה.
מימי קדם נודע הבמבוק (בלעז Bambusoideae) בתכונות המרפא המרובות וסימל חוזק, פוריות, נעורים ושגשוג. יש הטוענים כי מקור השם במבוק הוא בשפה המלאית, והוא ניתן לו כחיקוי לצליל הפיצוץ שמשמיע הצמח כאשר הוא נשרף. האוויר הכלוא בקנה משתחרר מהמפרקים בקולות
"במ-בוק".

במזרח הרחוק ובאפריקה, מייצרים הילידים המקומיים כבר אלפי שנים מצמח הבמבוק (חיזרן בעברית) כמעט כל דבר, מגשרים דרך מקלות אכילה ואפילו בתים ותרופות להורדת חום. בשנים האחרונות ניצב הבמבוק במרכז העניינים גם במערב ועלה קרנו בגין תרומתו לאיכות הסביבה. רבים מבחינים בשימוש הולך וגובר בו בבנייני משרדים, במסעדות, בגינות פרטיות ועירוניות ובמשתלות. גם בתעשיית מוצרי הצריכה זוכה הבמבוק לעדנה וכך מוצע שפע מוצרי טקסטיל כפריטי אופנה, מגבות, מצעים, כריות (כמו ה"ויסקואייר", של ד"ר גב) ובדים לצד פריטי עיצוב דקורטיבים ושימושיים (דוגמת המקלדת – צ'יינה ביי, הסמארטפון - Moto-x-Style – בייבוא יורוקום, גופי התאורה של MOOOI – קרני תכלת וכלי ההגשה של מיסטרל ציוד למטבח ולאירוח ו-נעמן כלי בית) המתהדרים בכך שהם מיוצרים מבמבוק. יתרונם של פריטי הטקסטיל והלבוש בפרט העשויים מסיבי במבוק כפול ומשולש. הם גם היפו־אלרגניים וגם מנדפי זיעה, הם קלים במיוחד ומעניקים הגנה אנטי־בקטריאלית ובכך מונעים ריחות רעים. הבגדים ישמשו בעיקר ספורטאים ומטיילים ספורטיביים במיוחד. מומחי מותג האופנה BAGIR מציינים כי היות והבמבוק הוא טבעי ובניגוד לכותנה, צורך הרבה פחות מים בגידול הסיב פריטי אופנה העשויים ממנו נחשבים לירוקים לסביבה. מעבר לכך, פריטים אלו דורשים גיהוץ קל ואינם נוטים להתקמט, שכן חלק מיתרונו של האריג מבמבוק הוא ברק עדין וחיוניות הנובעים מטבעו של הצמח. שהחיינו. מסתבר כי בצמח הזה אכן טמונים להם יחדיו קסם רב, אלגנטיות, חוסן ועם זאת רוגע והתחשבות בסביבה.

לבמבוק תפקיד בכיר בשיקום האקולוגי. לא זו בלבד שניתן להפיק ממנו נייר, בנזין, כלי נגינה (תיבות הקשה וחלילים), תרופות, שלדי מטוסים ובתים, אלא מעל הכל חמצן. הצמח משחרר 35% יותר חמצן ומייצר פי 10 חומר תאי מאשר עצים בגודל דומה והוא מסתגל כמעט לכל סוג אקלים ואיננו מצריך מכונות כבדות לגיזום, כריתה ועיבוד. למעשה הבמבוק דורג בציון של 8.6 מתוך 10 על ידי נאס"א ברשימת הצמחים לטיהור אוויר.
בתמונה: סמארטפון - Moto-x-Style – יורוקום. חולצה - בגיר. כרית שינה ויסקואייר -ד"ר גב. מקלדת - אתר צ'יינה ביי.
לפירוט לחצו כאן

הבמבוק הוא, למעשה, משאב נצחי, עשב שגדל במהירות, המגיע בפחות מ-5 שנים לבשלותו, עד גובה של 15 מטר ועובי של 7-8 ס"מ וככזה הוא משמש כתחליף אקולוגי לעץ. בתרבויות סין ויפן נחשב הצמח לאחד מ-"ארבעת הצמחים הנאצלים" יחד עם הסחלב, החרצית והשזיף ובתרבויות אלו מחשיבים אותו כצמח המעניק מזל, זאת למרות שצמח ה"לאקי במבוק" אינו בדיוק הבמבוק המסורתי, אלא נחשב כצמח לגידול ביתי. עם זאת בשל קרבתו הבוטנית לבמבוק הפרא במזרח סבורים כי גם בכוחו של הלאקי להעניק מזל ועל כן כל מי שמגדל צמח שכזה בחצר הבית צריך להחשיב עצמו כבר מזל, שהרי יש לו שתיל אחד מהעשב הגדול ביותר הקיים בטבע...

הודות לתכונותיו נחשבים רבים ממוצרי הבמבוק, ל"אנטי בקטריאליים". אך, מעבר להיותו אופנתי, ההחלטה לרכוש אביזר מבמבוק היא למעשה גם אחריות אקולוגית. זהו צמח שניתן ליצור ממנו מוצרים ולכבד את איכות הסביבה. "כלי האוכל והגגשה מבמבוק מיוצרים מרכיב אורגני טבעי, מתכלה וידידותי לסביבה. המודעות לאורח חיים בריא ולשמירה על הכדור - פינו מקום לכלים אקולוגיים במטבח והיתרון הממשי של כלי ההגשה, האחסון והאוכל העשויים מבמבוק – שהם אינם יוצרים ריאקציה, תגובה כימית עם המזון", אומר גבי אוהב ציון – מבעלי רשת הסטוק. "כידוע, השימוש בכלים מפלסטיק אינו ידידותי לסביבה, אף שהוא חוסך את הזרמת הכימיקלים למים בניקוי כלים "רגילים".
מנורה עומדת של MOOOI - קרני תכלת. כלי מטבח: רשת הסטוק (למעלה), מיסטרל (אמצע) ונעמן (למטה).
לפירוט לחצו כאן

אם גם לכם חשוב מהכדור, וכבר טרחתם ועמלתם על ארוחה אורגנית למהדרין, תוכלו להרשים את האורחים שלכם עם כלי הגשה סביבתיים. כאלה תוכלו למצוא לא מעט: צלחות, מגשים ואפילו סכו"ם העשויים מבמבוק. הכלים ניתנים לשטיפה והם הפכו ללהיט בחנויות העיצוב המובילות בניו-יורק. בתהליך הייצור של כלי הבמבוק נעשה שימוש במים ולא בדבק או בחומרים סינתטיים או כימיקלים אחרים".

"לבמבוק אכן שימושים רבים, נייר, פיגומים, שלדי מבנים, רהיטים מעוצבים, קירוי וחיפוי ועוד... אך מעט ידוע על יכולות הריפוי העצומות של הבמבוק" אומרת ליאת גרינוולד - דלויה חברה באגודה הישראלית להומאופתיה. כך למשל הטיאן די – טכניקת עיסוי עם מקלות במבוק, היא שיטה יחודית לעיסוי המשלבת כלים וידע מהרפואה הסינית המסורתית הנעזרת במקלות במבוק".
Sheva-Spa - הילטון ת"א

ואכן, ב-Sheva-Spa מתחם היופי והבריאות הפועל במלון הילטון בתל אביב מציעים טכניקת עיסוי עם מקלות במבוק תאילנדיים לעיסוי חוויתי עוצמתי. "בזכות גמישותו וחוזקו", אומרים בספא "מסמל הבמבוק בתרבות התאילנדית חוזק, כנות ופשטות. כולם מכירים את כלי הבמבוק המסורתיים המלווים כל ארוחה תאילנדית, את השימוש בבמבוק בחפצי אמנות וריהוט ואת סירות הבמבוק בתאילנד לשייט, תיירות ומסחר. אך לא רבים מכירים את סגולות הבמבוק המאפשר שחרור של הגוף והנפש. טכניקת העיסוי בבמבוק מבוססת על סט מקלות במבוק בגדלים שונים המתאימים עצמם לכל מקום בגוף. העיסוי בבמבוק מאפשר למטפל להגיע לשכבות העמוקות של השריר באופן יעיל ומהיר ובטוח (הבמבוק עובד בעצם כמנוף ומגיע למקומות ומגיע למקומות אשר כמעט בלתי אפשרי לטפל בהם בעזרת ידיים בלבד). עיסוי הבמבוק נהדר לשחרור שרירים תפוסים באזור השכמות, הצוואר והרגליים ומשמש כטכניקת עיסוי עוצמתית ויעילה שחרור עמוק של רקמות רכות"

גרינוולד – דלויה מוסיפה "לבמבוק נודעת חשיבות גם תחום בעיות העיכול. בעוד אכילת במבוק אולי נשמע מוזר, במדינות רבות באסיה אכילת במבוק, במיוחד נצרי הבמבוק היא חלק מהתזונה היומית. הבמבוק עשיר בפיטוכימיקלים, נוגדי חמצון, חלבון, אשלגן, סיבים, חומצות שומן חיוניות וחומרים מזינים חשובים אחרים ולכן הוא מוערך ביפן כמזון בריאות העליון. בעיות קיבה רבות יכולות להיות מטופלות בבמבוק. מחקרים הוכיחו כי במבוק עוזר לחזק ולהמריץ את אש העיכול, ולעזור בעיכול יעיל".
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר