פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > גורמה > כתבה - מבזק קולינרי: בירות
מבזק קולינרי: בירות חורפיות
צילום: אתר רשמי
המרתף של רוזנר
לא עוד קלילות רעננה ומוגזת, אלא פריכות יבשה ■ הכריסטמס שנחוג בשבוע שעבר מסמן את פתיחת העונה של בירות החורף וכתבתנו יפעת נחמני קיבלה להתרשמותה שתי בירות סמיכות, מעוננות וגדושות בטעמים חמים ■ להלן מסקנותיה.
בירה - המרתף של רוזנר

במרתף של רוזנר מוצעים העונה 2 בירות: בירה נוקטוס 100, הנחשבת לבירה כבדה במיוחד בטעמי קלייה, קפה ושוקולד ובירה סמיקלאוס, המיוצרת פעם בשנה בלבד, בתחילת דצמבר לכבוד יום הולדתו של סנטה קלאוס. בירה זו אף החזיקה בעברה בתואר "הבירה החזקה ביותר בעולם" עם 14% אלכוהול, ומוצעת בטעם של שוקולד קרמל ופירות עם קצף סמיך.

מחיר: נוקטוס - 33 שקל ל-600 מ"ל. סמיקלאוס - 21 שקל ל-330 מ"ל, במרתף של רוזנר, יוחנן הסנדלר 2, כפר סבא.

דבר הנסיינית: "בהחלט לא מובן מאליו לשתות בירה בחורף, בעיקר כי בפנטזיה שלי עומד גבר מסוקס, אחרי שעשה איזושהי פעילות חקלאית סקסית, והוא לוגם את הבירה הקרה כאשר טיפות הקור נוטפות ממנה על החזה החלק שלו. אז עכשיו בואו תגרמו לי לשלוף את היד מתוך הפוך החם ולפתוח בירה. אז זהו שיש מסתבר בירות שמתאימות לחורף והן אפילו מחממות, והנה קיבלתי לאחרונה שתיים מהן. הראשונה - נוקטוס 100 היא בירה בסגנון אימפריאל סטאוט, עשירה וסמיכה, ובעיקר מאוד מפתיעה, המיוצרת עם שמרי אייל איריים ומציגה מורכבות נעימה, שתפתיע אפילו שתייני בירה ותיקים. המספר 100 אגב, אינו מציין את הציון שהיא קיבלה אלא את צבעה, כלומר, זוהי בירה כהה מאוד בסקאלת הצבעים (SRM) והיא נחשבת כאמור לגבוהה בצורה קיצונית, שכן הצבע המקובל של בירות סטאוט נע בסביבות 40-50. אם תהיתם לגבי המילה המופיעה בסמיכות למספר, אציין שמקורה במילה הלטינית "נוקטוס" שפירושה לילה.
נוקטוס 100

הבירה הזאת, נעימה ונותנת סיומת נהדרת ומחממת של קלייה, קפה שוקולד, מה שהופך אותה לטעמי לתוספת מצוינת לקינוחי שוקולד. נכון, בשלוק הראשון היא אולי מרתיעה, אבל ממליצה שתיתנו לה צ'אנס, ולא תתחרטו... השנייה בחבורה היא הסמיקלאוס, המגיעה ממבשלת שלוס אגנברגר, שהוקמה באוסטריה בשנת 1681 בתוך טירה עתיקה ותאמינו או לא, היא מוקדשת כולה לסנטה קלאוס ואף קרויה על שמו. מדובר בבירת הלאגר שנחשבה עד לפני שנים ספורות לחזקה ביותר בעולם. לבירה 14% אלכוהול והיא מיוצרת קרוב לחגיגות הכריסטמס בשישה בדצמבר. היא קרויה כאמור "סמיקלאוס", שהוא במקרה (או שלא) השם השוויצרי ל"סנטה קלאוס", ובעניין זה אף אוסיף ואספר כי במדינות שונות באירופה, כמו לדוגמא בשוויץ, מפרידים בין חג המולד, אותו חוגגים כידוע ב-24 בדצמבר לבין מה שנקרא "יום סנטה קלאוס", שנחגג ב-6 לדצמבר, ובו מחלקים את כל המתנות, וזהו כאמור גם תאריך ייצורה של הבירה הזאת.
סמיקלאוס

לא אשקר, הבירה אמנם כבדה, אך היא בהחלט מפנקת בטעמי שוקולד, קרמל ופירות עם קצף והיא ניחנת בצבע ערמונים יפה. הבירה מעט מעורפלת, בגלל השמרים שבבקבוק, ויש לה בועות קטנות. היא מאוד ארומתית והקצף שלה קרמי וקל, זה אגב מתפוגג ומשאיר שכבה דקה של רשת קצף על הבירה וככזאת היא באמת הכי קרובה מבחינתי לקינוח. אגב, חשוב להדגיש כי היא עשויה ללא תוספת עשבים או תבלינים והיא מכילה רק מים, לתת, כישות, ושמרים. לסיום אדגיש שאם אהבתם אותה דעו כי תוכלו ליישן אותה ולשתות ממנה מתי שרק תרצו, בינתיים אני ממליצה שתיהנו מהמראה האירופאי של הבקבוק שלה".

ציון: נוקטוס - 9.5. סמיקלאוס - 10.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר