פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עיצוב הבית

 עיצוב הגן

 פורום לבית ולגינה

 לוח מוצרים
בולטהאופ bulthaup פיטרו הכט pitarohecht
> ראשי > לבית ולגן > עיצוב הבית > כתבה - עיצוב בתים ומשרדים יוקרתיים
עיצוב בתים ומשרדים יוקרתיים – מה יכולה התאורה לתרום?
צילום: graphicstock
תחום התאורה הוא אחד התחומים העיקריים שיש להתעמק בהם בעת חידוש חללים ■ כל בר-סמכא יאמר שלתחום זה יש משמעות קריטית בכל הנוגע לשדרוג מראה החדר והענקת נופך אלגנטי שמסייע ליצירת האווירה שברצוננו להנחיל ■ אך מה האופציות ואיך בוחרים?
אם ברצוננו להשיג עיצוב יוקרתי, בין אם מדובר בחלל מגורים או בחללי עבודה ומשרדים, יש להתחשב בשני שיקולים עיקריים – הראשון הוא וויזואלי והשני הוא פונקציונאלי. כך שמטרת העיצוב היא לספק מראה המשדר טוב טעם אך כזה שגם מעניק למשתמשים את הנוחות לעשות את מה שהם צריכים מאותו חלל.

להלן סוגי תאורה מעוצבת העיקריים לבית כמו גם למשרדים וחללי עבודה. לכל סוג כזה יש את המאפיינים המסוימים שלו, היתרונות וסוגי החללים אליהם הוא מתאים.

נברשות וגופי תאורה צמודי תקרה

קטגוריה זו כוללת את גופי התאורה המזוהים ביותר עם בתים מפוארים. נברשות וגופי תאורה ססגוניים שונים אשר תלויים מהתקרה, או כאלו הצמודים לתקרה אך בעלי נוכחות מורגשת במרכז החדר, שימשו כמקור תאורה למבנים מלכותיים מזה מאות שנים, אפילו עוד לפני המצאת החשמל או הנורה.

היתרונות של נברשות וגופי תאורה צמודי תקרה הם ברורים. מדובר בתאורה מרכזית המגיעה מלמעלה ולכן היא בעלת פוטנציאל להאיר באופן אחיד יחסית את החדר והמראה החיצוני הוא בעל נוכחות מרשימה. כיום ניתן לבחור בין מגוון עצום של נברשות וגופי תאורה צמודי תקרה לפי הטעם ואופי החלל אליו הם מיועדים – גרנדיוזיים ומפוארים, מאופקים ואלגנטיים או כאלו בעלי עיצוב מתכתי המשלב בין מראה מכאני ואפילו עתידני למראה מאופק יחסית והרשימה נמשכת.

ש לקחת בחשבון כי במידה ואנו בוחרים בסוג זה של גופי תאורה, סביר להניח שמקור אור אחד לא יספיק על מנת להאיר כיאות חדר שלם, בעיקר אם מדובר בחלל רחב ידיים בו לרוב שמים גופי תאורה כאלו, וכי נצטרך להוסיף כמה נקודות תאורה נוספות באזורים שונים בחדר.

מנורות עמידה

מנורה עומדת מהווה תוספת לתאורה המרכזית בחדר כך שהיא משמשות כאביזר של עיצוב הבית, המיועד לחזק את הקו העיצובי של החלל ולא רק למלא פונקציה יעילה מסוימת.

יתרונותיהן העיקריים של מנורות עמידה, מלבד המראה הקלאסי הנצחי, הן בעלות ניידות גבוהה המאפשרת להזיזן ממקום למקום בקלות, וכי חלקן מתאפיינות בצוואר גמיש כך שהן ניתנות לכוונון בהתאם לצורך ולמקום בו אנו יושבים וזקוקים לתאורה ישירה.

מנורות עומדות משמשות לרוב ככלי עזר לתאורה העיקרית של החדר, והשימוש בהן מתבקש בעיקר בפינות עבודה וקריאה.
צילום: graphicstock

גופי תאורה נסתרים

בבתים מפוארים רבים ניתן למצוא אזורים המוארים בגופי תאורה מוסתרים. הכוונה היא לגופי תאורה הנחבאים בתקרה או בקירות, כך שהמראה המתקבל הוא של אור המגיע מאזורים אלו, ולא מגוף תאורה ספציפי.

השימוש בסגנון תאורה זה נעשה נפוץ כיום, בשל החיבה הגוברת למראה מודרני, מינימליסטי ומלוטש. כך ניתן להציב תאורה חזקה יחסית מבלי שתהיה מסנוורת (מפני שמקור האור עצמו מוסתר) ומייצרת מראה חדשני ואסתטי. גופים אלה מתאימים במיוחד לאזורים כמו המטבח או פינת האוכל, כמו גם לאזורים שונים במשרד ובחלל העבודה.

ספוטים

הספוטים הפכו להיות פופולאריים ונפוצים ביותר בתחום עיצוב הפנים, הן בעיצוב ביתי והן בעיצוב חללי עבודה, מסעדות, חדרי קבלה וכו'.

ניתן למצוא ספוטים רבים המעוצבים בצורה אלגנטית וסולידית יחסית, דוגמת ציפוי ניקל מבריק, עיצוב מתכתי מחוספס ואפילו "וינטג'י". יתרונותיהם של הספוטים ברורים – מדובר במספר גופי תאורה קטנים וממוקדים, הנראים כמו אבני חן המשובצות בחלל, אותם ניתן לכוון בנפרד כך שיאירו ישירות אזור מסוים. "פסי ספוטים" ניתן למצוא כיום במקומות רבים והשימוש בהם יעיל ועיצובי כאחד.
צילום: graphicstock

תאורה צמודת קיר

סוג נוסף של גופי תאורה שניתן למצוא כיום בעבודתם של מעצבי פנים רבים הוא מנורות קיר. הכוונה למנורות הצמודות לקיר, ולא לתקרה, ועל פי רוב מכוסות באהיל דקורטיבי כלשהו.

מנורות קיר מגיעות במגוון עיצובים, כאשר אהילים דקורטיביים יוצרים דפוסי תאורה מעניינים על הקיר מסביב למנורה, ובכך מוסיפים אווירה וייחודיות לחדר. יתרון נוסף הוא כי מדובר בגופי תאורה זולים יחסית, אותם ניתן להוסיף "על הדרך" לאזורים רבים בבית או במשרד על מנת להכניס עוד מעט אווירה ואופי לחלל. חשוב לציין כי מנורות קיר לרוב מפזרות אור חלש יחסית, ומשתמשים בהן בעיקר לצרכים אסתטיים, ולא כמקור תאורה ראשי.

לסיכום, לעולם פתרונות התאורה יש המון מה להציע בכל הנוגע לעיצוב בתים, דירות, משרדים וחללי עבודה באופן מסוגנן הנותן אופי ייחודי לכל חלל. חשוב לוודא כי אמצעי התאורה בהם משתמשים אינם רק אסתטיים, אלא גם מספקים את כל צרכי התאורה הנדרשים באותו חלל. עיצוב יוקרתי משמעותו דקורטיביות המשולבת בפונקציונאליות גבוהה.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר