פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עסקים

 צעצועים לגבר

 אופנת גברים

 פורום עולם הגבר

 פורום שעוני יוקרה

 לוח מוצרים
IWC Schaffhausen שפהאוזן יגר לה קולטר jaeger-lecoultre ברייטלינג Breitling פטק פיליפ Patek Philippe שעוני אומגה omega watches
> ראשי > עולם הגבר > כתבה - בוטוקס שופינג
בוטוקס שופינג
אילוסטרציה
קובי טיריפינטו עבר טיפולי הזרקת בוטוקס במצח וחזר כדי לספר כמה זה עולה, כמה זה כואב, מהן תופעות הלוואי ואיך התוצאה.
בבוטוקס, נתקלתי לראשונה כבר לפני כ-15 שנים בקליניקה רפואית בעזריאלי שמציעה שירותי טיפוח ויופי. זה היה כשנתיים בלבד לאחר שהושלמה בניית שניים משלושת המגדלים והקניון עצמו, וזה היה ללא ספק מראשוני המטפלים שהציעו בתפריט טיפולי האסתטיקה שלהם גם זריקות בוטוקס. לא אשכח עד כמה בשעתו הצחיקה אותי המחשבה שאנשים מגיעים לעזריאלי, קונים שם בגדים לפי צו האופנה, יושבים לאכול משהו ולאחר מכן "קופצים" לזריקת בוטוקס זריזה או לטיפול להעלמת קמטים.

בארה"ב זו אומנם מגמה רווחת יותר וכבר מזמן לא צריך להתקשר למרפאות מתמחות כדי לקבוע תור לטיפול קוסמטי - אפשר פשוט לקפוץ לקניון הקרוב ולבחור מתפריט הטיפולים את זה הרלוונטי, אך בישראל כאמור התופעה אותה אני מכנה בשם "בוטוקס שופינג" היא יחסית צעירה.

אני, מילדיי ה"בייבי בומרס" המזדקנים, מוכן כאמור לעשות כמעט הכול כדי לשמור על מראה צעיר. שהבחנתי כי אותות הגיל ניכרים על המצח, בין העיניים ובצידי האף החלטתי לבדוק לעומק מהן האופציות הטיפוליות העומדות לרשותי.

לאחר שניסיתי תנועות עיסוי נעימות אצל שלל קוסמטיקאית ועברתי לקוסמטיקה אקטיבית המבוססת על רכיבים פעילים דוגמת ארג'ירליין ואנטירקטיסין, נאלצתי לעלות שלב נוסף לטיפולי גלווני (אלקטרודה המוליכה מיקרוכזרם), מזו רולר (מכשיר בצורת גליל שעל פניו מחטים זעירות הפוצעות את הפנים ויוצרות תעלות הובלה זעירות, שדרכן מחדירים לעור חומרים קוסמטיים) ואפילו טיפול בגלי רדיו, הבנתי כי נוכח גילי המתקדם אין מנוס ועליי כנראה לעלות (שוב) כיתה, בעיקר משום שככל שמתבגרים הופך הבוטוקס (או הדיספורט) לטיפול היעיל היחיד בקמטי ההבעה שבין העיניים ולרוחב המצח.
ד"ר וייס יונתן

בוטוקס - מי אתה?

הבוטוקס (קיצור של בוטולינום טוקסין) הוא למעשה הפרשה של חיידק שנכנסה לשימוש בשנות ה-70 של המאה שחלפה. השפעותיו של הרעלן העצבי התגלו כמובן הרבה יותר מוקדם, כבר במאה ה-19, בעקבות מקרים בהם בשר מקולקל גרם למקרי שיתוק ומוות באירופה. במלחמת העולם השנייה, מדענים אמריקאים ערכו ניסויים בבוטולן, שנודע כגורם לשיתוק ואף למוות בכמויות גדולות וללא טיפול, כדי להשתמש בו כנשק ביולוגי כנגד קציני האויב היפני. ככל הידוע, תכניתם, שזונות סיניות יחדירו את החומר למשקאות הקצינים, לא יצאה כלל לפועל. עם תום המלחמה, פנו מדענים שונים לחקור שימושים יעילים נוספים לרעלן, וכך לאחר שניסויים בקופים העלו שהוא יעיל בטיפול בפזילה, החלו כאמור בסבנטיז ניסויים קליניים גם על בני אדם, ובהם התברר שהוא עוזר גם לסובלים מפרכוסים ועוויתות באזורים שונים בגוף. באופן טבעי הוא שימש בתחילה בעיקר לתיקון מצבים של פזילה או עין עצלה, אך עם הזמן התבררה יעילותו גם בטשטוש קמטי הבעה וגיל.

החומר עצמו מופק מהרעלן של חיידק הנקנקת האנארובי, שבריכוזים מסוימים כפי שצוין הוא נחשב לקטלני ביותר לאדם, אך בכמויות זעירות ביותר הוא יכול כאמור להחליש את השרירים הסובלים מפעילות יתר ולהביא בכך להפחתה או אף העלמה של קמטים מסוימים לתקופה של עד ארבעה-שישה חודשים. בשנת 2002 קיבל ענף הקוסמטיקה את האישור הרשמי להשתמש בבוטוקס להעלמת קמטים, וכך באה באופן רשמי לעולם תעשייה של מיליארדי דולרים.

במצח נחושה

עתה, משהתחוור לי כי את עיקר מאמציי הטיפוחים עליי להפנות לטיפול בשרירי המצח ולשריר נוסף המכווץ את הגבות ומקרב ביניהן ובשל כך גורם ליצירת קמטים אנכיים ביניהן, הובהר לי כי הטיפול בבוטוקס הוא כנראה היחיד שבכוחו יהיה לסייע.
ד"ר וייס יונתן

הרעלן כאמור משבש את פעילות השריר ויוצר שיתוק זמני בשרירים אליהם הוא מוזרק. ההזרקה לקמטי הרוחב נעשית לשריר מסוים, שהתכווצותו מרימה את הגבה ויוצרת את הקמטים. השריר מתכווץ עוד יותר כשהגבה מתחילה "לצנוח" ונוצרים עודפי עור שהוא מנסה בעצם "להרימם‭."‬ למעשה הבוטוקס מפריע ליכולתם להתכווץ על ידי חסימת הסינפסות (המעבירות מידע בין תאים), והמידע להפעלת השריר המגיע מהמוח לא גורם לפיכך לשרירים המבוקשים להתכווץ, מה שגורם בסופו של תהליך להחלקת הקמטים. אך כאן בדיוק המקום לחדד כי גם הטיפולים הזעיר פולשניים הללו, דוגמת הזרקת הבוטוקס כרוכים בסיכונים משלהם, בייחוד אם האדם שמעביר את הטיפול אינו מיומן בכך. בידיים הלא נכונות, בוטוקס עלול למשל לגרום לנפילת עפעפיים, לחולשה בשרירים, לקשיי נשימה ובליעה ולבעיות שליטה בשלפוחית לפחות עד שהרעלן מתפוגג כעבור מספר חודשים.

משום שבוטוקס הוא בוטוקס, והחומר כמובן זהה אצל כל המטפלים (רופאים בלבד, יש להדגיש!!!) חשיבות רבה יותר לטעמי היא בבחירת הרופא המטפל. לשיטתי על מטופלים פוטנציאלים לבדוק היטב אם למי שמציע להם את הטיפול יש הסמכה וניסיון בתחום, חלקם לצערי פשוט עוברים קורס מזורז בנושא טיפולים קוסמטיים ולאחר מכן פותחים קליניקה טיפולית וחוסר ניסיונם ניכר. כך או אחרת רק כשהטיפול נעשה בידי גורמים מורשים ובאופן מקצועי, לא צפויות תופעות לוואי להופיע ובכך הבחירה שלי במרפאה לאסתטיקה רפואית של ד"ר וייס יונתן היא ללא ספק ראויה, נכונה ונבונה.

את ד"ר וייס פגשתי בקליניקה השוכנת במרכז מסחרי קטן בשיכון דן, בצפון תל אביב. בדומה לאותה קליניקה מעזריאלי בה נתקלתי לראשונה בבוטוקס, גם זו של ד"ר וייס הזכירה לי את הקונספט של "בוטוקס שופינג" המנגיש את הטיפול האמור כמו גם את שאר טיפולי המקום למבקריו הקרובים. הקליניקה הפועלת מתוך שכונת מגורים בלב מרכז מסחרי קטנטן נמצאת בסמיכות לבית קפה קטן ("בייקרי ועוד" שמו, ואגב שווה בהחלט לבקר שם), למרכז ליוגה, מרכז לתזונת ספורט ואפילו לצרכנייה שכונתית אקסקלוסיבית.

לד"ר וייס עצמו, ותק של 22 שנים כרופא. הוא בעל התמחות פנימית מבית חולים השרון ובוגר המחזור הראשון ללימודי רפואה אסתטית מאוניברסיטת בר אילן, במסלול לימודים הנחשב לארוך וליסודי ביותר בתחום זה בארץ. לפני כעשור ד"ר וייס פתח לראשונה קליניקה לרפואה אסתטית ברמת אביב, ובשנים האחרונות הוא פועל כאמור מהקליניקה המתוארת לעיל. ד"ר וייס הוא חבר באגודה הישראלית לרפואה אסתטית וחבר בכנסי IMCAS הבינלאומיים.

במרפאה שלו ולצד הזרקת בוטוקס, מטפל ד"ר וייס גם במילוי קמטים באמצעות חומצה היאלורונית הנחשבת כידוע לטיפול השכיח ביותר להעלמה ולטשטוש קמטים, בעיצוב ומילוי שפתיים בהזרקת חומרים טבעיים או מלאכותיים, במילוי לחיים בהחדרה של פולימרים המבוססים על חומצה היאלורונית וכן בטיפול בהזעת יתר ובמיגרנות כרוניות.
עבדכם הנאמן

האם זה כואב?

דקירה במצח וכניסה של חומר סמיך מתחת לעור זה "נעים" בדיוק כמו שזה נשמע. אלא שלזכותו של הד"ר יאמר כי יש לו יד מיומנת ביותר, והוא משתמש בחומר מאלחש שנמרח על האזור המוזרק וגם בשפופרת "קרח" מיוחדת מבית רסטילן המבטיחה כי הזריקה עצמה תהיה בהחלט נסבלת. המחט יודגש זעירה ביותר וכמעט ולא הורגשה החדרתה פנימה אל העור. הטיפול עצמו לא אורך יותר מרבע שעה ותוצאותיו המידיות הן סימנים קטנים של דקירה הנראים כמו עקיצת יתושים ובנפיחות מקומית באזור הדקירה. את אלה ניתן כמובן לכסות במעט קונסילר.

אני עצמי לא חוויתי שום תופעת לוואי עם החומר למעט מן תחושה מעט כבדה באזור המוזרק (מצח) שליוותה אותי 4 ימים. בשונה מטיפולי החומצה ההיאלרונית, את התוצאה האסתטית של הבוטוקס לא רואים באופן מיידי, עם זאת כעבור שבועיים ימים הקמטים מטשטשים באופן ניכר וזה בהחלט שווה לגמרי את אי הנוחות וגם את הכסף.

חשוב בלי להדגיש כי המרפאה של ד"ר וייס מחויבת לנהלי בטיחות קפדניים וסטנדרטים בינלאומיים. וייס משתמש בעבודתו השוטפת בחומרים המתקדמים ביותר (רסטילן, סטילאג', דיספורט וכדומה) ובמכשור טכנולוגי חדשני הממזער כאב ותופעות לוואי או/ו מסייע בהחדרת החומרים לעומק העור. בולט בגזרה זו "עיפרון" ייחודי מבית TE0SYAL השוויצרית המתלבש על מחט המזרק ומאפשר למטפל לשלוט בכמות החומר המוזרק ובתצורתו.

מניסיוני אני יכול להעיד כי הזרקת הבוטוקס במרפאה של וייס הפיקה תוצאה אמתית ונראית לעין. רמת שביעות הרצון שלי מהטיפול האמור ומהרופא בפרט היא גבוהה מאד, והמגרעת היחידה שמצאתי היא הכסף (טיפול נע בין 950-2000 שקל) אחרת אני משוכנע כי כמעט כולם שם בחוץ היו יוצאים כמוני לשופינג קבוע של בוטוקס...

המרפאה לאסתטיקה רפואית - דוקטור יונתן וייס
בנימין מטודלה 32, תל אביב
03-6415554 | 054-449-6300

* הכותב היה אורח הקליניקה של ד"ר וייס יונתן
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר