פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 נדל"ן

 עולם הרכב

 עולם הגבר

 עולם האשה

 חוג הסילון

 החיים הטובים

 לבית ולגן

 לוחות ראשי
 לוח נדל"ן
 לוח רכב
 לוח מוצרים
> ראשי > כתבה - נַגְּנִי גִּיטָרָה
נַגְּנִי גִּיטָרָה
הגיטרה הכחולה
הגיטרה הכחולה, שקורט קוביין סולן להקת נירוונה המנוח שמר כמתנת חג המולד לעצמו, מוצעת החל מהבוקר (חמישי) למכירה פומבית באתר eBay.
בעוד ארבעה ימים, ב-20 בפברואר, יציין העולם 50 שנה להולדתו של היוצר והגיטריסט המנוח קורט קוביין שהתאבד כשירה לעצמו בראש.

קוביין, גיטריסט מחונן, הותיר אחריו אוסף גיטרות מרשים למדי. לפני 11 שנים ה"מוסרייט גוספל מארק" שלו נרכשה בסכום של 130,000 דולר ושנתיים מאוחר יותר התקבלה ההוכחה כי גם לגיטרות מנותצות יש ביקוש, ואפילו גבוה. ה"פנדר מוסטנג" של היוצר המנוח נמכרה במכירה פומבית בעבור לא פחות מ-100 אלף דולר. בגיטרה הזו הוא השתמש במהלך סיבוב ההופעות הראשון של להקת נירוונה בארה"ב והיא נהרסה ונותצה על הבמה במהלך ההופעה בניו ג'רזי. לאחר שנשברה היא נשמרה עם נייר דבק וקוביין כתב עליה "לא הרבה גיטרות שבורות של נירוונה מסתובבות בעולם".

עתה, גיטרה נוספת מהאוסף הפרטי של קוביין, מוצעת למכירה באופן בלעדי באתר הקניות המקוון eBay. הגיטרה הכחולה ה- Hagstrom-Blue-Sparkle-Deluxe, הגיעה לידיו של קוביין בשנת 1992. לאחר מותו הועברה הגיטרה האמורה על ידי קורטני לאב לסולן להקת grunge - ומשם היא התגלגלה והגיעה לידיו של אספן גיטרות מפורטלנד, אורגון.
ארני ביילי

המכירה הפומבית של הגיטרה האמורה נפתחה הבוקר (חמישי, 16 בפברואר) באתר והיא תסתיים ב-26 בפברואר בשעה 08:00. יצוין כי הגיטרה הכחולה זוהתה על ידי ארני ביילי, טכנאי הגיטרות של להקת נירוונה. ביילי טוען כי מסר אותה באופן אישי לקוביין ביחד עם מספר גיטרות נוספות ולדבריו קוביין הצהיר בפניו היא הוא מעדיף לשמור אותה כמתנת כריסטמס לעצמו. הגיטרה האמורה נשלחה לזיהוי נוסף וגם ג'ורג' גרהאן, מומחה ידוע ובעל שם בזיהוי גיטרות וינטאג', קבע כי היא אותנטית.

ומגיטרה לגיטרה לעוד גיטרה.

ממש לאחרונה גיטרה נוספת של קוביין נמצאת במרכזו של סכסוך משפטי מתוקשר. הגיטרה הזאת עליה הוא ניגן כשהופיע במופע האנפלגד המפורסם של רשת MTV בנובמבר 1993 – כמה חודשים לפני מותו, והיא גם כלי הנגינה האחרון עליו הוא ניגן היא סלע המחלוקת המרכזי בן פרנסס קוביין לאייזאה סילבה.

בתחילת השנה תבעה פרנסס (בתם של קוביין וקורטני לאב) את בעלה לשעבר, בדרישה כי ישיב לה את הגיטרה של אביה. כזכור, השניים התחתנו בחתונה מצומצמת בשנת 2014, והנישואין החזיקו 21 חודשים בלבד. סילבה מצידו טוען כי קיבל את הגיטרה כמתנה לחתונה, בעוד שקורטני לאב ובתה טוענות כי מדובר בנכס משפחתי בעל ערך אדיר. עתה כל שנותר הוא להמתין להכרעת בית המשפט... ועד אז לזמזם בקול את מילות השיר הידוע "אני גיטרה - מישהו פורט עלי - בחילופי המנגינות..."
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר