פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עיצוב הבית

 עיצוב הגן

 פורום לבית ולגינה

 לוח מוצרים
פורשה בולטהאופ bulthaup פיטרו הכט pitarohecht
> ראשי > לבית ולגן > כתבה - וידוא אריגה: קולקציית
וידוא אריגה: קולקציית ה"איקאט" של הרמס
מאת: דידי בר
Voyage en Ikat by HERMES
האיקאט, טכניקת האריגה המסורתית שמקורה במלזיה, עלתה על כלי האירוח, האוכל וההגשה של מותג היוקרה הרמס ■ הכינו את המזומנים!
המילה "איקאט" מקורה בשפה האינדונזית, ופירושה "קשירה". איקאט, היא למעשה טכניקת אריגה מלזית המתייחסת לשורה של טכניקות צביעה ומניפולציות של קשירה ורקמה עתיקות הנוצרות בחוט בטרם יצירת הבד, עוד בשלב האריגה ויוצרות בסופו של דבר דוגמאות מוכפלות ומרקמים ויזואליים המשמשים לביגוד מסורתי. האיקאט נחשבת לאמנות מסורתית בעבודת יד שהתפתחה בתרבויות המזרח במשך מאות שנים והתגלגלה לדרום אמריקה, יפן, הודו ותאילנד – כשהסממן החוזר על עצמו הוא מעין דוגמאות של זיגזג שבור או מעויינים, לרוב על רקע של צבע אינטנסיבי.

עבור מרבית התרבויות, באיקאט המסורתי טמונה לא מעט סמליות: מעמד, עושר, עוצמה ויוקרה, ובתרבויות שונות מייחסים לה אפילו כוחות מאגיים.
Voyage en Ikat by HERMES

במשך תקופה ארוכה התייחס עולם האופנה אל האיקאט כאל דוגמה מיושנת ונטולת שיק, שמקומה על כריות וטקסטיל ביתי מָהוּהַ ומרופט. אולם בשנים האחרונות זוכה אריגת האיקאט, עם המראה האתני המזוהה שלה, לפרשנות לוהטת על ידי בתי האופנה המובילים בעולם.


לפני כשנתיים הייתה זו ורוניק נישניאן שעיצבה את קולקציית האביב של מותג היוקרה Hermes, בה היא הציגה ההדפסים ברוח אריג האיקאט האינדונזי בגרסה מטושטשת לה היא קראה "פלורס", כמעין אפקט של קליטה משובשת בגרסה דיגיטלית, לצד הדפס מיקרו־פרחים שנקרא ללא סיבה מתקבלת על הדעת "גני ארמניה". עתה, בית האופנה היוקרתי לקח את דוגמת האיקאט ההיא והוביל אותה למקום מתוחכם וחדשני הרבה יותר - אל כלי האירוח, האוכל וההגשה שלו.
Voyage en Ikat by HERMES

קולקציית Voyage-en-Ikat, היא בבחינת מסע ודיאלוג מתמשך בין מזרח למערב, מסע אשר מעורר לחיים את ההדפס המסורתי, עם 20 גוונים השאולים מעולם אבני החן: רובי, אמרלד וספיר לצד נגיעות של זהב 24 קראט.

מחירים: החל מ- 390 ₪ לפריט, בבוטיק RENBY, ה באייר 30 כיכר המדינה, תל אביב.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר