פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > אלטרנטיבי > כתבה - הגל החדש: אימון סאפ!
הגל החדש: אימון סאפ!
שורש. יח"צ
שלחנו את כתבתנו נטלי ברוך, שבימים כתיקונם מבלה מול מסך הטלוויזיה תוך זלילה של גלידה לשיעור סאפ של מתחילים בבית הספר לספורט ימי של המדליסט האולימפי גל פרידמן, והיא חזרה מתלהבת ונרגשת.
טרנד הספורט הימי שמתפשט בארץ ובעולם מעולם לא הטריד אותי כהוא זה. נהפוך הוא, בטטת כורסה כמוני אמרתי תמיד לעצמי שיתאמצו, אני אמשיך לבהות בטלוויזיה. מסיבה זו כשהוזמנתי להשקה של ליין הספורט הימי של חברת "שורש" (SOURCE) הוותיקה המוכרת לכל בשל סנדלי הטיולים שלה שכל צעיר וצעירה שמטיילים במזרח הרחוק מכירים, חשבתי לעצמי שאולי נקפוץ למים (תרתי משמע), מה יכול להיות רע, מקסימום אתרטב קצת.

דבר לא הכין אותי לגלישה בסאפ - SUP, הלהיט החם בעולם הגלישה כיום. אתם רואים אותם שטים על סוג של גלשן בים, לא בדיוק חסקה, אבל גם לא גלשן גלים - זהו למעשה הסאפ - גלשן חתירה בעמידה, שעליו עומד הגולש עם משוט ותופס גלים או שט לאורך חופים. אז גם הבינותי מדוע יש להצטייד בתיק טוב, במימייה עם צינורית ועוד אי אלו תובנות...

מיד כשהגעתי לאירוע שקיימה חברת שורש הוצע לי כאמור להתנסות בשיעור סאפ, וכשנודע לי שהמדריך הצמוד שלי יהיה לא אחר מאשר המדליסט האולימפי גל פרידמן, התרגשתי עד מאד.
תיק המים של פרידמן ושורש

פרידמן גילה לי שהמונח SUP הוא למעשה ראשי התיבות של Stand-Up-Paddle-board. לדבריו, לפני כ-5 שנים הכתיר מגזין טיים את הסאפ כספורט הימי שנמצא בצמיחה הכי גדולה. בעולם הוא החל לסחוף אנשים כבר בשנת 2000, ולישראל הוא הגיע כמה שנים מאוחר יותר. הסאפ כפי שציינתי נראה קצת כמו חסקה, רק קטן יותר. זהו בעצם גלשן גלים, שעליו עומדים ומשתמשים במשוט ובגלים כדי לתמרן. הספורט אגב מתאים לכולם - מגיל 8 ועד 80. גברים ונשים כאחד. לאט ובסבלנות פרידמן הדריך אותי כיצד לאחוז במוט החתירה, איך לסגל את היציבה הנדרשת בעת עמידה על הסאפ ואף ניסה לסייע בכל כוחו לגולשת מתחילה שכמותי שתנאי מזג האוויר לא האירו לה פנים.

אז למה בעצם סאפ? ובכן, הספורט הזה מחזק את שרירי הליבה - אימון יכול לייצר יחידה אירובית ויחידה אנאירובית (תלוי בקצב החתירה), הסאפ עובד גם יופי על הגזרה משום שהוא מייצר עבודה איזומטרית שדומה מאוד לפילאטיס, ובנינו הוא גם נותן המון לנשמה.
שורש. יח"צ

נכון, לא אשקר, יש ימים שבהם זו חוויה נעימה ויש ימים שבהם הים מאתגר הרבה יותר, שרירי הזרועות מופעלים, הבטן, הגב, החזה והרגליים - כל הגוף מתכנס ומתכווץ. זה משפר את הסיבולת לב-ריאה ואת שיווי המשקל, ומחזק את כל שרירי היציבה אך ככל שמתמידים בספורט המאתגר הזה רואים איך לאט-לאט כל החותרים "הירוקים" מתחילים להשתחרר.

הגל החדש!

כל "סאפיונר" מתחיל (וגם כזה שנחשב למדופלם) יספר לכם כי בכל פעם שהוא מועד מהסאפ נכנסים לפיו מים מלוחים. מי מאתנו לא בלע בטעות מי ים? וואו, התחושה הרי בלתי נסבלת - והדבר שהכי מתבקש ברגע מזוויע שכזה הוא לשטוף את הגרון עם מים נקיים ומתוקים. מעתה, יש גם פתרון שלא היה קיים עד כה: תיקי גב עמידים למים שהם למעשה מימייה.

חברת שורש, שנכנסה בשנים האחרונות לתחום הספורט אוחזת בליין ספורט ימי חדשני שמשלב עיצוב וטכנולוגיה כך שאפשר לבלות שעות בים מבלי לדאוג. התיק הנ"ל, שפותח בשיתוף פעולה של פרידמן וחברת שורש עוצב, ותוכנו כך שפונקציונלית הוא ישתלב עם הגוף בעת הפעילות הספורטיבית בים ולא יקשה או יסרבל את הגולש.
שורש. יח"צ

באירוע ההשקה הציגה שורש מספר תיקים: "דוראבאג ימי" בו היא האריכה את הקשית בחצי מטר והוסיפה גומיות לאבטוח התיק. התוצאה - מיכל של 2.5 ליטר, עם בידוד לשמירה על קור המים, שאפשר לאבטח כמעט לכל מקום בקייק, וקשית שמאפשרת שתיה תוך כדי תנועה וללא עצירה! (199 שקל) ואת דגם ההיפסטר הימי אותו היא מכנה בשם "היפסטר ווייב" - הניחן בחגורת שתייה השומרת על מרכז כובד נמוך ועל כתפיים חופשיות מעומס ולחצים שמגבילים את תנועת הגולש. למעשה מדובר בתיק- פאוצ' נוח, בעל תא מרופד אטום למים עם מימיה בנפח 1.5 ליטר במבנה רוחבי שמחלק את המשקל לרוחב האגן ומאובזר בשסתום חזק ואמין עם תפס מגנטי (299 שקלים). בנוסף מציעה החברה גם את ה"ליקוויטיינר פרו" - בקבוק למים (קרים -20 ורותחים +100 מעלות צלזיוס), קל, גמיש ומתקפל, בנפח גלילי, העשוי מיריעה ייחודית חלקה כמו זכוכית ומשולבת חומר אנטי בקטריאלי אשר על ידי חיבור מתאם צינור עם שסתום, הופך למערכת שתייה קטנה שמתאימה לכיס הקדמי באפודת הציפה של הקייק (49 ₪).

חתרנית בלתי נלאית

לסיכומו של יום אני חייבת לציין למרות שאני לא מלכת הקואורדינציה ושיווי המשקל, נהניתי מאד מהחוויה. לא זה לא טרנד, זו דרך חיים. גם בריא פיזית, וגם עושה משהו בנפש. ההתנתקות מהיבשה והכניסה למים, השקט הזה שמשאיר אותך עם עצמך, עם המים ועם כמה שחפים שאתה פוגש בדרך. זה סוג של מדיטציה ואני מצדי אסירת תודה לשורש ולגל פרידמן על הזכות שניתנה לי לנתק עצמי ממסך הטלוויזיה תוך זלילה של גלידה, ולצאת מגדרי לשייט עטויה בפריטי הליין החדש שהצגתי בכתבה.

* הכותבת הייתה אורחת שורש
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר