פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - ראיתי עיר עוטפת אור:
ראיתי עיר עוטפת אור: פסטיבל של אור וחושך בירושלים
פסטיבל האור 2017
ברחבי העיר העתיקה בירושלים יתקיים בפעם התשיעית פסטיבל האורות הבינלאומי מביא עשרות מיצגי אור מרהיבים של אמנים ישראלים ובינלאומיים.
שלשום (ד') נפתח פסטיבל האור 2017, הנחשב (ובצדק!) לאחד מאירועי התיירות הגדולים של השנה בעיר העתיקה בירושלים. האירוע הבינלאומי בתחום אמנות האור, שמתקיים בפעם התשיעית ברחבי העיר ימשך עד ה-6 ביולי ומביא עשרות מיצגי אור מרהיבים של אמנים ישראלים ובינלאומיים. השנה, לראשונה הקהל הוא חלק מהפסטיבל ולא רק צופה מהצד.

מאז הקמתו של הפסטיבל בשנת 2009, לקחו בו חלק אמנים מהארץ ומחו"ל אשר עשו שימוש באור על מנת ליצור פסלים, מיצבים, מיצגים ועבודות אמנות. הפסטיבל מושך מדי שנה לירושלים כ-350 אלף מבקרים ומעניק לעיר העתיקה סגנון אחר לפעילות לילית בה. הפסטיבל הוא פרי יוזמת משרד ירושלים ומורשת ובשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים, משרד התיירות, עיריית ירושלים ובניהול והפקת החברה העירונית אריאל ובניהולם האומנותי של מירב איתן וגסטון צהר.
הבריכה. ג'ן לוין

השנה בפסטיבל: מסלול המשלב בין האווירה הקסומה של העיר העתיקה לבין אמנות חדשנית ומאתגרת, הקרנות וידאו על החומות ומופעי אור אמנותיים בסמטאות העיר העתיקה, כמו גם 39 מיצגי אור אינטראקטיביים כגון: ירח ענק בקוטר 10 מטר, בובות ענק מרהיבות, מוארות ואינטראקטיבית, מיצגי וידאו ארט מרשימים, נדנדות ענק מוארות, שטיח אור באורך 70 מטר, סביבונים בגובה 2 מטר, שפני ענק מוארים בגודל של 5-10 מטר שיצרה האמנית האוסטרלית אמנדה פארר, מכוניות אקווריום שעוצבה ע"י האמן הצרפתי סטפן מאסון, מובייל ענק, גדר חוטים באורך 100 מטר של האמן הפולני יואכים סלוגוקי, מופע משחקי פסנתר ותאורה במערת צדקיהו מבית היוצר של האמן גיא רומם, המשלב נגינת פסנתר של נגן בתוך המערה והקרנה אומנותית של דמויות ואלמנטים מוארים על גבי דפנות המערה ומופע אש ייחודי. כמו כן, השנה כאמור יוצגו בפסטיבל מיצגי אור שבהם ניתנת לקהל היכולת להשפיע על רמת האור דוגמת לב ענק המופעל על ידי המשתתפים או מיצג הענק T של האמנית ג'ן לוין מארה"ב, בו מוזמן הקהל לקפץ מעל דסקיות אור מוארות המעניקות אשליה של קפיצה לבריכה ולהשפיע בכך על גווני המיצג.
שפני ענק. אמנדה פארר

הפסטיבל נפתח בנוכחות אלפי צופים, בספירה לאחור על ידי שעון עצר שהוקרן על גבי חומת העיר, בשעה 21:00 בדיוק, הודלקו כל המיצגים והופרחו כ-3,000 בלונים לבנים מוארים שהוכנו במיוחד לפסטיבל. ברחבת שער יפו, התקיים קונצרט מרשים של סטודנטים מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וניסן נתיב שיצרו מרחב צלילי מיוחד והעשירו את ערב הפתיחה של הפסטיבל במופע אהבה וצבע בשער יפו.

השנה, הפסטיבל נותן במה גם לאמנים מתחילים: סטודנטים בקורס 'פסטיבל האור' במחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, שבראשה ספי חפץ, יציגו 7 מיצגי אמנות אור מרהיבים בשדרת הדור מציון.
מכונית אקווריום. סטפן מאסון

"אנו נרגשים במיוחד לפתוח את פסטיבל האור התשיעי, שייערך בסימן 50 שנה לעיר ירושלים", הכריז ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת והוסיף "פסטיבל האור בעיר העתיקה הפך למותג בינלאומי חזק, אשר מושך לירושלים מאות אלפי מבקרים. ירושלים ממשיכה למצב את מקומה הראוי כבירת תרבות בינלאומית ואבן שואבת לצעירים, תיירים ומבקרים רבים".
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר