פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - זה הזמן לאפריקה!
זה הזמן לאפריקה!
מאת: אורית בר
לילות אפריקה
כבר לא צריך לטוס רחוק כדי לגלות את היבשת השחורה ■ בין מגנוליה גדולת פרחים לקיגליה מנוצה ולארגניה קוצנית תתקיים עד סוף אוגוסט פעילות חוויתית מעשירה ומהנה שתכליתה לסייע למבקרי הגן הבוטני לגלות את אפריקה.
7 שנים חלפו להן מאז נולד המנון המונדיאל של שאקירה, "This-Time-For-Africa", העוסק בעתידה של אפריקה ונדמה כי השיר הקצבי ההוא עוד מתנגן לו באוזניי, בעיקר משום שהח"מ היא חסידה גדולה של היבשת השחורה.

אפריקה, שבעבר כונתה היבשת חסרת התקווה, מצויה על ספו של עידן חדש, והיא כיום היבשת הצומחת ביותר בעולם. עלייתה של אפריקה זוכה לשבחים רבים. המשבחים מדברים על “המאה של אפריקה” ועל “סין של מחר” או “הודו החדשה” אך עבורי, אפריקה, היא בסך הכל פראית, מלהיבה, ונושכת. כן, בין הדיונות לספארי פוגשים שבטים אבודים, חיות טרף סקרניות, ומקומות שרגל אדם עוד לא דרכה בהם ולכם יש הזדמנות פז לפגוש בכל אלה גם מבלי לעלות על המטוס.

כמדי שנה, במהלך החופש הגדול, פותח הגן הבוטני בירושלים את שעריו לכל המשפחה ומקיים פעילויות מיוחדות. השנה, מציג הגן עד סוף אוגוסט, את ההפקה הנהדרת "לילות אפריקה" שתתקיים מדי יום בשעות הערב (ראשון-חמישי ושבת בין השעות 22:00-17:00).
לילות אפריקה

במסגרת ההפקה האמורה, יתקיימו פעילויות בשטח הגן הגדול ששטחו 120 דונם הכוללים כ–6,000 מיני צמחים בנושא יבשת אפריקה כגון סיפור אגדה עתיק, כתב חידה, חיפוש אוצר אבוד, מעבר בתרבויות עתיקות והתנסות בעולמם של השבטים ותרבותם רבת השנים. החוויה הלילית מלווה על ידי פסקול ייחודי ותאורה מיוחדת פרי יצירתו של אמן התאורה גיל טייכמן וניכר כי הקונספט הושפע במודע מהמסורת הספרותית העשירה של כתיבה על אפריקה השחורה בה לרוב מתוארת אפריקה כתפאורה אקזוטית.

בהתאמה, בתחנה הראשונה בגן יוכלו המבקרים לפגוש את זקן השבט, שיקבל את פני הילדים ויחלק להם את כתב החידה שאיתו הם יצאו למסע. בהמשך ייפגשו המבקרים את קאי ולולו, הנסיך והנסיכה האפריקאים, שיעברו יחד עם הילדים שלל תחנות מאתגרות וכיפיות, ילמדו על התרבות האפריקאית וההיסטוריה, יכירו את הטבע של היבשת, יפגשו אנשים מרתקים ומצחיקים, יתאפרו באיפור המסורתי, יצעדו בשביל האומץ ויעמדו יחדיו במשימות הדורשות תעוזה, חוכמה ויצירתיות, בדרך לאוצר הסודי.
זקן השבט

בנוסף, ייהנו המשתתפים במסע מסיפורי שבטים אפריקאים, יכירו את סמלי התרבות האפריקאית, ילמדו איך להכין שיקויים מאת רופא השבט המשעשע, ירקדו לצלילי הקצב של שבט המסאי, ילמדו לתופף על הגוף ולשיר את שיר הגשם, יכירו את קולות הלילה, יפצחו חידות, יתרוצצו במבוך וישברו שיאים אישיים בפעילות חווייתית.

אין ספק כי הפעילות האפריקאית מעניקה לביקור בגן הגדול והמטופח תחושה אמיתית של מסע ביבשת הרחוקה. חלק גדול מן ההנאה שהפקנו מן הפעילות הזאת טמון כנראה בחדוות הגילוי. אפריקה היא עוד לא סין, אבל יותר ויותר חברות מגלות את הפוטנציאל שביבשת השחורה ונדמה כי מנהלי הגן הבוטני הלכו הפעם על ניסיון אמיתי שיאשר למבקרים בו לגלות את אפריקה.
לילות אפריקה

במשך המסע כולו ועד לפתרון כתב החידה צעדנו לנו בין הצמחייה הגבוהה והאקליפטוסים עד שנקלענו ליערות הגשם באמריקה הדרומית (אזור ספציפי בגן) זה מיוחד ומעניין. קברניטי הגן אף תלו בין העצים את דגלי המדינות השונות באפריקה, ופזרו דמויות קרטון של חיות מהיבשת - ממש ארץ הפלאות. למי שהממד החינוכי מהותי לו סביר כי יוכל למצוא בפעילות הזאת ידע רב, אך הדיוטית שכמותי, חובבת אפריקה מושבעת רוותה מהאווירה כולה עונג ונחת עצומים גם מבלי להיתפס לזוטות דִּידַקְטִיּוֹת.

מחיר: כרטיס בודד - 50 ₪ , משפחתי (זוג + שלושה ילדים) - 190 ₪, לרכישה באתר הגן או בבימות *6226.
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר