פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 בריאות

 גורמה

 אלטרנטיבי

 נופש ותיירות

 ילדים

 תרבות

 לוח מוצרים
> ראשי > החיים הטובים > תרבות > כתבה - ביקורת: "החברים הסודיים
ביקורת: "החברים הסודיים של לואי"
צילום: NEW GUYS
לואי בן ה 12 מרגיש בודד. אין לו הרבה חברים, לאביו הפיזיקאי כמעט ואין זמן עבורו ומנהל בית הספר מתכוון להעבירו לפנימייה. אבל הכל משתנה, כששלושה יצורים שלומיאלים ושובבים נוחתים אצלו בשכונה, והוא מחביא אותם בביתו.
לפני שאני פותחת בביקורת, לא מחמיאה מי יודע כמה, חשוב לי מאוד לסייג ולומר שחוויה היא דבר סובייקטיבי, בטח ובטח כשמדובר בדורות שונים.

הסרט "החברים הסודיים של לואי" מספר על ילד בודד בן 12, שאין לו הרבה חברים, אביו פיזיקאי שעסוק רוב הזמן בחיפוש אחר עב"מים. לאור ההזנחה שהוא חווה, מחליטים מנהל בית הספר ונציגת שקר כלשהו, להעבירו לפנימייה.

אלא שהכול משתנה, ברגע ששלושה עב"מים נוחתים אצלו בשכונה, ומגיעים לביתו. את ההמשך תצטרכו לגלות בעצמכם.
צילום: NEW GUYS

הסרט בעל מסר חביב מאוד, בדגש על קבלת השונה, האחר, ערך המשפחה וכמובן ערך החברות, אבל אי אפשר להתעלם מכמה מהמורות בדרך למסר.

ראשית, העלילה איטית משהו, ושוב, אולי בשביל הקטנים טוב שכך, אולם בת השש שלי לא ישבה מרותקת וכמוה נראה שעוד כמה קטנים השתעממו.

השפה היוותה מכשול אדיר בהצלחת הסרט, אם זה הניסיון המוגזם להתבטא כמו בני נוער, גם כשזה לא התבקש, התרגם מאנגלית לעברית לביטויים שלא קיימים בעברית, כמו למשל "my old man" מתורגם כ"הזקן שלי", כשלמעשה הכוונה היא ל"אבא שלי".
צילום: NEW GUYS

בנוסף, שולבו מילים שלא הייתי רוצה שהבת שלי תחזור אחריהם כמו "טיפש", לצד אלימות לא עדינה לאורך העלילה והרבה עלבונות, אולי אלה באו ללמד מה לא צריך לעשות אבל בסרט זה נראה לגיטימי ומצחיק ושוב, אם המסר מועבר בדרך לא "נקייה" אולי עדיף לא להעביר את המסר.

לבסוף שאלתי אותה מה היא למדה מהסרט ואכן, בניגוד לציפיות אמרה: "לקבל את הילדים השונים". אז כן, שתי נקודות להעברת המסר, אבל להבא, בדרך אחרת.

מועד יציאה: 19.07.2018 שפה: מדובב לעברית אורך: 85 דקות
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר