פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עיצוב הבית

 עיצוב הגן

 פורום לבית ולגינה

 לוח מוצרים
פיטרו הכט pitarohecht
> ראשי > לבית ולגן > עיצוב הגן > כתבה - גידול צמחים בשיטה הידרופונית
גידול צמחים בשיטה הידרופונית – יצירת פינה ירוקה במשרד או בבית מבלי להשקיע בגידול
הידרופוניקה
הידרופוניקה
גידול צמחים בשיטה הידרופונית מתאים ליצירת פינה ירוקה במשרד או בבית, מבלי להשקיע בגידול. בשיטה ההידרופונית מגדלים את הצמחים בשיטת גידול אטומה, רק מוסיפים מים למיכל הגידול, במדידה מדויקת ולאחר מכן ניתן לשכוח מהטיפול בצמח ורק ליהנות מהתוצאות.
הידרופוניקה היא שיטת גידול ייחודית שבה מגדלים צמחים בתוך כלי סגור ואטום. בכלי הגידול שמים מדיד שמורה מתי יש להשקות את הצמח ובאיזה כמות. מרבית צמחי הבית יכולים לגדול במצע הידרופוני. המצע מורכב מטוף אנאורגני, שתכונתו החשובה היא אי ספיחת מים. המים שוקעים לתחתית כלי הגידול ומצוף המדיד עולה.

לשיטה יתרונות רבים ההופכים אותה לשיטת הגידול המתאימות ביותר לגידול צמחייה
בבית ובמשרד. העציץ אטום וניתן להניחו על כל משטח ללא סכנת נזילת מים והוא קל במיוחד, מאחר והוא מלא בטוף ולא באדמה כבדה. ניתן לגדל את הצמח במקום שאין בו אור טבעי, מפני שהוא זקוק לכמות אור קטנה בלבד כדי להתקיים, הודות לתנאים האופטימאליים שיש לו במצע הגידול.

הידרופוניקה
הידרופוניקה
בנוסף, עציץ הגדל בשיטה ההידרופונית גם יפה יותר, מאחר שיש לו את כל התנאים, כמו מים, אוויר ומצע גידול מתאים, המאפשרים לו להגיע לשיא גדילתו. הצמח אינו מפתח שורשים עמוקים מדי ולכן יש לו מקום רב יותר להתפשט ולהגיע לממדים גדולים בתוך בית גידול קטן יחסית. בשיטה זאת ניתן לשתול כמה צמחים בעציץ אחד, מאחר שצמחים הידרופוניים אינם מתפשטים זה על חשבון זה.

מדובר בשיטת גידול חסכונית במים. המדיד מורה במדויק מתי ובאיזו כמות יש להשקות את הצמח, המים נאגרים במיכל והשקיה נדרשת לעתים רחוקות בלבד – בדרך כלל אחת לחודש. המים מנוצלים במלואם ואינם נספגים או מנוקזים.

משתלות גבעת ברנר עורכת מפגש בנושא גידול צמחים בשיטה הידרופונית. מרצה: יוסי רוניס, מהמרכז הארצי להידרופוניקה. במסגרת המפגש יוסבר על שיטת הגידול ללא אדמה ויימכרו זני צמחים שונים שגודלו בשיטה זו. המפגש יתקיים ביום שישי 9.2.07 בשעה 10:00 בבוקר, בליווי כיבוד קל. ההשתתפות במפגש אינה כרוכה בתשלום. כדי להבטיח מקום מומלץ להירשם מראש בטל: 08-9443952.

מידע על מפגשים נוספים ללא תשלום ועצות בנושאי גינון מתפרסמים באתר משתלות גבעת ברנר: www.gardens.co.il

הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר