פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עיצוב הבית

 עיצוב הגן

 פורום לבית ולגינה

 לוח מוצרים
פיטרו הכט pitarohecht
> ראשי > לבית ולגן > עיצוב הגן > כתבה - גינת חבצלות המים של קלוד
גינת חבצלות המים של קלוד מונה – גם בישראל
שושנת מים
שושנת מים
פסטיבל שושנות מים בחג השבועות במשתלת הסוכה – בית ירוק בכפר אז"ר
פסטיבל שושנות מים יתקיים במשתלת הסוכה – בית ירוק בימי חג השבועות – חג המים. התצוגה היא פרי עבודה רבת שנים של האגרונום שוני ענדא מבעלי המשתלה, שמצא מבין מאות הזנים של שושנות המים את אלו שיתאימו ביותר למזג האוויר בארץ.

בתצוגה יוצגו כ-25 זנים של שושנות מים, מהם זנים הגדלים באופן טבעי באזורים טרופיים וכאלו הגדלים באזורים הקרירים של אירופה וצפון אמריקה. לצד תערוכת שושנות המים יוצגו סוגים שונים של בריכות מים ומיכלים המתאימים להצבה בגינה, במרפסת או על הגג. כן יוצגו אלמנטים של פנג שוואי, פסלי מים, דגי נוי שניתן לשלב אותם בבריכה, ציוד לשמירה על איכות המים וניקיונם, דשנים לצמחים ועוד.

לדברי שוני ענדא, הקמת גינה של שושנות מים ואפילו גידול שושנות מים במיכל מצריכות ידע בסיסי והשקעת זמן בתחזוקה, אך מי שמוכן להשקיע זוכה במראה יוצא דופן ומשובב נפש שמשדרג בכמה רמות את הגינה. מה שאנחנו מצפים משושנת מים זה שהיא לא תהיה עצלנית – שתתחיל את הפריחה מוקדם בבוקר ותסגור את הפרחים כמה שיותר מאוחר אחרי הצהריים, כך שניתן יהיה להנות מיופים ברוב שעות היום.

שושנות המים הן חלק בלתי נפרד מעולם התרבות והאמנות. הצייר הצרפתי האימפרסיוניסטי אוסקר קלוד מונה, המזוהה יותר מכל עם חבצלות המים, כתב על בריכת שושנות המים שלו: "פתאום קלטתי עד כמה שהבריכה שלי קסומה, לקחתי את בלוק הציור שלי ומאותו רגע בקושי השתמשתי במודלים אחרים לציור"

בשני ימי התצוגה ייתן האגרונום שוני ענדא הסברים מודרכים למבקרים, יענה לשאלות בנוגע לעולם שושנות המים ולאפשרויות שילובן בגינה הביתית. התצוגה תהיה פתוחה בערב חג השבועות וביום החג, ימים שלישי – רביעי, 22-23 במאי, בין השעות 9:00-18:00. הכניסה חופשית. פרטים במשתלה בטלפון: 03-5347239. כתובת אתר האינטרנט: www.hasuka.co.il
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר