פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 אופנת נשים

 קוסמטיקה

 נשות עסקים

 פורום עולם האשה

 לוח מוצרים
ה.שטרן תכשיטים פראדה Prada ברייטלינג Breitling ג'ימי צ'ו jimmy-choo תכשיטי יוקרה מדבקות לשפתיים violentlips קנירפס knirps קרטייה Cartier בולגרי Bvlgari‏
> ראשי > עולם האשה > אופנת נשים > כתבה - בלנסיאגה של ניקולא גסקייה
בלנסיאגה של ניקולא גסקייה
ניקולא גסקייה
עקב או יצירה פיסולית?
כוכבי בית האופנה בלנסיאגה, הם ללא ספק הסנדלים ספק "נעלי הספורט על עקבים" - כפי שהגדירה אותן עורכת האופנה הנודעת סוזי מנקס.

סנדלי העקב שבתמונות הם יצירות פיסוליות, העשוית חומרים מעולמם של ילדים אמריקאים, כמו קסדות פוטבול, מגיני ברכיים ולגו, היצירה צבועה בצבעים ראשוניים שמזכירים את האייטיז העליז והססגוני - שנות ילדותו של המנהל הקריאטיבי ומעצב הבית של בית האופנה בלנסיאגה, ניקולא גסקייה.

סנדלי העקב, שקצרו שבחים בשנים קודמות בתום התצוגות בפאריס אופיינית מאד ליצירותיו של גסקייה, שקיבל לפני כעשור את השליטה האמנותית על בלנסיאגה, אז בית אופנה דועך, והחזיר אותו לימי תהילתו מאמצע המאה שעברה. אז ניהל קריסטובל בלנסיאגה, הבאסקי-ספרדי, את החנות הפאריסאית המפורסמת שלו, והלביש את ג'קי קנדי ואודרי הפבורן בבגדיו שנהנו מהילה של אוונגרדיות.

נעלי עקב בהשפעת הסרט "טרון"
בעשורים שאחרי מות בלנסיאגה איבד המותג מזוהרו, עד שגסקייה הצעיר, שעבד בבית האופנה במגוון תפקידים, קודם למעמד המעצב היצירתי.

גסקייה שאל מהטלוויזיה ומהקולנוע את הרטרו-פוטוריזם וסחף אחריו מעצבים כמו מארק ג'ייקובס ואלכסנדר מקווין. פרשנותו לרטרו-פוטוריזם שילבה אלמנטים מהעבר (בלנסיאגה של שנות ה-50 וה-60), עם אלמנטים שנלקחו משנות ה-80 וממדע בדיוני וסרטים כמו "טרון".

בעונות האחרונות אומנם עזב גסקייה את הרטרו-פוטוריזם לטובת סתם פוטוריזם (איפור עיניים אנדרואידי, צבעים מטאליים) והקולקציה הנוכחית לקיץ 2008 מסמנת, לפחות לדבריו, מעבר לסגנון נינוח, עכשווי ויומיומי יותר.
בלינסאגה
ההשראה שלו, אומר גסקייה, הן "נערות הקולג' שעושות לעצמן סטיילינג". אבל כאשר מנסים לדמיין את האשה שמתאימה לנעל, נערת קולג' אינו הדימוי הראשון שעולה בראש, כי אם אמזונה עתידנית עם חיבה ליצירות האייטיז של המעצבים ויויאן ווסטווד וכריסטיאן לקרואה.

האשה הנוכחית של גסקייה, כך נראה, היא ספורטיווית על עקבים, נוטה לנוסטלגיה מודרנית ובעיקר, יש לה נעליים מאוד יפות. עד 2,685 יורו.

בלינסאגה

את פרטי המותג ניתן להשיג גם בארץ ובאופן בלעדי בבוטיק אמור, הא באייר 6 כיכר המדינה בתל אביב.

הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1.
1
חיפוש מהיר