פורטל היוקרה של ישראל - prestige
 
נדל"ן יוקרה , רכבי  יוקרה , מוצרי יוקרה
לוחות קנייה / מכירה של מוצרי יוקרה
כתבות בנושאי יוקרה בישראל  , קהילות , קניון וירטואלי
 
הקלק כדי לחזור לדף הבית

ראשי

נדל"ן

עולם הרכב

עולם הגבר

עולם האשה

חוג הסילון

החיים הטובים

לבית ולגן

קהילות

 עיצוב הבית

 עיצוב הגן

 פורום לבית ולגינה

 לוח מוצרים
פיטרו הכט pitarohecht
> ראשי > לבית ולגן > עיצוב הגן > כתבה - תקופת האבן
תקופת האבן
משטח שיש גרניט
עיצוב באבן
בשנים האחרונות הולך וגובר החיפוש אחר מוטיבים טבעיים, וגולמיים, והאבן ללא ספק נחשבת לחומר הגלם שעושה חיל של ממש. אדריכלים ומעצבי פנים רבים גילו את האבן מחדש, והאבן זוכה לרנסנס עצום כאשר יותר ויותר בעלי מקצוע משתמשים בה גם בעיצוב החללים הפנימים של הבית.

בעבר האבן הטבעית היתה אחד מחומרי הבניה הנפוצים ביותר, אולם עם ההתפתחות הטכנולגיות בעולם הבניה החליפו אותה בפלדה ובבטון מזוין.

משכנותיה של ירושלים, הפירמידות במצרים, מצודות האבירים הקדומות מימי הביניים ומערות קדמוניות - כל אלו ממחישים שהאבן היא חומר ששורד פלאים. בעידן הפרה היסטורי שימשה האבן, את האדם בעיקר לצרכי בנייה, אולם מאז עברה תהפוכות רבות, וכיום השימוש בה כמרכיב עיקרי בבניה הינו מצומצם מאוד וכמעט שאינו קיים פרט לפרויקטים מיוחדים של שימור ושיחזור מבנים, לעומת זאת מככבת האבן לסוגיה השונים בעולם העיצוב המודרני ומופיעה באינספור שימושים החל מכלים, רהיטים, ריצוף, שיבוץ בחלונות ובדלתות וכמובן בחיפויי רצפה ומשטחי שיש מרהיבים בחדרי האמבט והמטבח.

שיש גרניט בגוון חום
האבן משדרת יציבות וחמימות נעימה, מדובר בחומר המשתבח עם הזמן וניתן לשינוי של גודל, צבע וצורה. האבן העכשווית מפתיעה בעיצובים מחודשים, גוונים מלאכותיים, ופסיפסים דקורטיביים והשימוש בה משתלט על חלל הבית.

לכל אבן ייחודיות משלה, דרכי שימוש מומלצים בה והשפעה שונה על תצורת העיצוב הכללית.

אבן השיש למשל נחשבת לאבן גיר חזקה והומוגנית, אבן השיש עברה התמרה כתוצאה מחום ולחץ שנוצר במעמקי כדור הארץ וכתוצאה מכך הפכה ליסוד חזק שאהוד מאד על מעצבים רבים, השיש מתקשה להישחק ונהנה מדרגת ספיגה נמוכה מאד. היוונים ההלניסטים נהגו לפסל פסלים משיש שהובא מאיים שבים האגאי ומהרי פנדליקון שנמצאים בצפון מזרח לאתונה ששימשו לעיצוב המקדש פרתנון שבאתונה, מאז כאמור ניתן למצוא שימושים נוספים ומגוונים בשיש: ריצוף, חיפוי, שיבוץ בעיצוב חלונות ודלתות, וכמובן עיצוב שיש בפרטי אמנות שימושית כגון: מקלחות, כיורים, וכדומה.

משטחי האוניקס, משתייכים למשפחת החומרים מעבירי האור. משטחים אלה חושפים גוונים שונים ורכים במיוחד, מהלבן הבוהק, דרך הירקרק ועד המוקה הכהה. בעזרתם ניתן להאיר כיורים, קירות, משטחי דריכה, ושולחנות ועל ידי כך ליצור תחושה של מרחב ותנועה.

גרניט חלוקי הנחל - הינו מחצב טבעי הנוצר מסחף של חלוקי נחל. הייחודיות במחצב זה הוא צפיפות החומר שבו, אשר הופכת אותו לחומר בעל לוק המשלב אלגנטיות מודרנית עם קריצה שובבה. חלוקי נחל הם אמצעי מצוין לקישוט קירות הבית, או לשיבוץ בין האריחים.


שיש קיסר
לדברי אורי סלע מנהלת השיווק בחברת 'פרביטל', "האבן היא נצחית". לטענתה "הטבע והאבן מתמזגים יחד כי האבן באה מן הטבע". ייחודה הטבעי ויופייה של האבן נובע מהשינויים בגוון ובטקסטורה, מי שבוחר לרצף את הבית באבן טבעית, חשוב שלא יצפה לאחידות או הומוגניות מושלמת, הן בגוון והן בטקסטורה בין אריח לאריח. מרצפת אבן אחת אינה זהה לרעותה, אפילו אם נחתכה מאותו גוש עצמו, וזאת מכיוון שאבן היא חומר טבעי ואי אפשר לשלוט על גווניה, לכן מומלץ לרכוש את הכמות הדרושה בתוספת פחת (כמות רזרבית), כי בשלב מאוחר יותר יתכן ולא ניתן יהיה למצוא השלמות באותו גוון או את אותו סוג אבן בכלל".

סלע מאמינה כי פריחתם של משטחי האבן הצבעוניים תצמח לצד שליטתו של הגוון השחור שבמשך שנים מוביל את הטון. "הפחד מהמדכא יתחלף ברעננות אצילית וחדשנות עיצובית".

עוד הוסיפה סלע ומסרה: "בחברתנו ניתן למצוא משטחי שיש שחורים עם גידים עדינים בלבן, גרניט שחור המעובד בשיטות מיוחדות היוצרות טקסטורה מעניינת המשווה למשטחים יוקרה, סטייל ואלגנטיות וכן חומרים שחורים אחרים, המשלבים בתוכם אבנים טבעיות בגווני אפור וחום".


משטח אמבט מאבן אוניקס
הדפסה >>חזרה
הוסף תגובה
1
חיפוש מהיר